Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Zawor4d . Zawór i siłownik Herz. Ten model ma ta zalete ze kreci sie 360*

Odwróciłem przewody i skale wszystko chodzi jak powinno.

Pozycje 0 mam z prawej strony , 10 z lewej. Siłownik pracuje w lewa strone.

Edytowane przez dadex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, już wiadomo, ale data upublicznienia aktualizacji nie została jeszcze podana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono właścicieli sterownika Skzp-02 zamieszczam zdjęcia z pracy leniwego kociołka .Powiem tyle nie wiem co się słało ale się stało widać to na zdjęciach , jak myślicie czy takie osiągnięcia są do przyjęcia przy tych temperaturach na zewnątrz.

 

 

 

 

B98EF2D5-63C3-450B-A35E-3D3B394A29DE.jpeg

72249059-A235-40F5-9E77-FC9EA3295934.jpeg

D1B21F1E-322C-4589-90E0-52C0AA66D2EA.jpeg

6F9A2AFC-8740-4D75-B32B-0A62154CA8C8.jpeg

A959400D-0C04-45C3-B2A5-6C508446A8BB.jpeg

FA4CF7D7-0BF1-4480-9185-429DE1527717.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, asder napisał:

ta to orginalna dm 44  a dlaczego pytaszta ?

Nie wiedziałem jaka jest w twoim kotle. Mam dm44 i zastanawiałem się jak Timel działa z tą dmuchawą. Czy sterowniki w wersji ECO i FULL(02F) różnią się tylko dodatkowymi czujnikami

Edytowane przez dejfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dejfit dmuchawa dziala dobrze aczkolwiek  min powietrze mam  ustawione na 8%  ponizej wydaje mi sie juz jak by nie dmuchala choć sie kreci   ale narazie testuje te ustawienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy ktoś z Was przyobserwowal po 12 godz. Takie zdarzenie w Skzp -02 a mianowicie nie kontrolowany wzrost licznika np.SPD- 19,8 , a po chwili licznik pokazał 20,9 jak i również SPC-20,8 , a po chwili mamy na liczniku 21,0 MASAKRA .Soft 2.10

Ptranie również do Tomka z Timela

B8A14981-DD8E-49F9-B686-DD23A7134E57.jpeg

9F9C187D-CF9D-4218-B492-2EAECEDAAC29.jpeg

C29EB275-0169-4C5C-B6F3-1AB88F7FAFC4.jpeg

EF18CD54-FC89-4E14-998E-EDA8C7640A49.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  gazika 2 temat licznika możesz bardziej wyjaśnić bo dla mnie to jest duuuza zagadka ?.Temp.na piecu jest prawdziwa bo nie ma możliwości reg.w domu temp., może kiedy się założy główna.termostatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktoś mi wytłumaczyć jak ustawić grzanie za pomocą krzywej grzewczej. Mam zawór trzy drożny z siłownikiem oraz  czujnik temperatury na dworze.  

Czy w opcjach mieszacza mam załączyć „ regulator pogodowy aktywny”? Jak to zrobiłem to pompa CO nie chodzi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odezwał się mądry.  

Prosze o wyjaśnienie to odsyła mnie do instrukcji która jest napisana w tym aspekcie niezrozumiale. 

Jak nie umiesz napisać własnymi słowami to nie pisz wcale. Zwracam się do osób które korzystają z tej funkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie załącza się bo dzis jest wysoka temp na zewnątrz. Wejdź w okienko tam mas temp zaliczenia obwodu 1 i 2. Podnieś te wartości o kilka stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włanczasz korektę pogodową na mieszacz ustawiasz korektę jaka ma być dodawana na plus wyczytasz to w tabelce i gotowe ,jak włączyłeś i się pompa wyłączyła to podejrzewam ze masz w danym obwodzie CO ustawianą graniczną temp na podwórku i jak jest cieplej to pompa staje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach pogodowych masz wybór czym ma sterować albo mieszaczem albo temp.pieca z doświadczeni wiem że przy takich temp.na dworze pogodowe należało by wylaczc

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wyłączać ręcznie, skoro pogodówka działa (jeśli jest włączona) poniżej 10 stopni temperatury zewnętrznej. Przecież to ma funkcję działania automatycznego, sama się wyłączy powyżej 10 stopni na dworze.

Instrukcja dość dobrze opisuje działanie Regulatora Pogodowego str. 25

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.