Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko pomyśleć odrobinę? Jeżeli czujnik jest cienki jak słony paluszek to w taki otwór trzeba go wsadzić a nie w centymetrowy. Oczywiście mie używaj soli :-))

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura się wacha od 32-do 39 stopni.....zależy od %modułach.

A co do instrukcji to nie posiadam jako takiej bo palnik sam dołożyłem do pieca typu ala"moderator"

Zrób zdjęcie tej drugiej kieszeni...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wrócić do tematu zimnego powrotu. Wydaje mi sie ze problem w moim przypadku tkwi w instalacji a dokładniej w pozycji wyjściowej zwieradła mieszajacego.

Moje pytanie brzmi jesli siłownik wskazuje pozucje 0 to jaki macie przepływ?

u mnie ma pozycji 0 woda ma swobodny przepływ od kotła do instaacji , druga pozycja 50/50 miesza a pozycja 10 zamyka obieg na grzejniki/ i ciepla woda wędruje w kierunku powrotu.

 

Gdy zaznacze zamknij gdy pompa wylaczona siłownik wędruje w pozycję 0 a powinien chyba na 10 ? Powinien zamknąć drogę na grzejniki a otworzyc na powrót w celu ochrony.

 

WP_20181005_19_39_36_Pro.jpgEdit:Może otwieranie zamykanie silownika zamienić na wtyczce?

Edytowane przez dadex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dadex napisał:

Chciałbym wrócić do tematu zimnego powrotu. Wydaje mi sie ze problem w moim przypadku tkwi w instalacji a dokładniej w pozycji wyjściowej zwieradła mieszajacego.

Moje pytanie brzmi jesli siłownik wskazuje pozucje 0 to jaki macie przepływ?

u mnie ma pozycji 0 woda ma swobodny przepływ od kotła do instaacji , druga pozycja 50/50 miesza a pozycja 10 zamyka obieg na grzejniki/ i ciepla woda wędruje w kierunku powrotu.

 

Gdy zaznacze zamknij gdy pompa wylaczona siłownik wędruje w pozycję 0 a powinien chyba na 10 ? Powinien zamknąć drogę na grzejniki a otworzyc na powrót w celu ochrony.

 

WP_20181005_19_39_36_Pro.jpgEdit:Może otwieranie zamykanie silownika zamienić na wtyczce?

Są dwie możliwości,być może masz zamontowaną odwrotną skalę na pokrętle,zawsze są dwie od 0-10 i od 10-0,albo tak jak piszesz odwrotnie podłączone przewody.Powiedz jakiej marki masz siłownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zawór zamknięty to cała woda idzie na powrót i skala powinna wskazywać 0, na 10 cała woda idzie na grzejniki. Zobaczy ręką temperatury rur być może to tylko kwestia przełożenia skali odwrotnie jeżeli to zawór Afriso. Skalę się odczepia i pod spodem krążka jest odwrotnie wyskalowana skala. Musisz być tylko pewien że zawór reaguje prawidłowo czyli 0 to zamyka przepływ wody na grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ustawi to co na zdj to na zaworze ma 0 co by sugerowało że  skala jak i elektrycznie jest OK chyba że coś źle zrozumiałem.

  Wydaje mi się że trzeba szukać gdzie indziej, czujniki lub sama instalacja, montaż zaworu/mieszadła itp..

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej jest błędne info ,jak zawór się zamkni do 0 powinien całkiem zamknięty dopływ do zaworu 3D i pompa w tym momencie ma dostęp tylko do wody z powrotu grzejników którą ponownie wtłacza w grzejniki 

55C4FC84-E321-430F-879F-AD941C5A0FD4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, to jest zawór 3D czy 4D?

Jeśli 3D, to czy jest zamontowany na zasilaniu jako mieszający wodę na obieg CO (w tym przypadku nie ma możliwości realizowania ochrony powrotu), czy na powrocie jako ochrona powrotu. Bo to są inne ustawienia.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.