Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

 dokladnie tak jak kamil na filmikach przedstawial  czyli  przed rozpaleniem pieca przez 20 min mialem wlaczony podajnik  zwazylem co wysypalo  pomnozylem pzrez 3 i wyszedl wynik  tak  2 razy  i wyszlo to samo  potem jak palilem juz w piecu to według tego wzoru od kamila   tutaj filmik  i tez sie  pokrylo z tym 1 

 

wzó podajnika.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asder dobry wzór ,już chyba się tu na forum pojawiał ale nie jako foto może to pomoże nowym kolegą .

Zrób jeszcze foto jak wcześniejsze tylko w drugą stronę to znaczy ktoś ma wpisany potencjał np. ten twój 16,7 i po zasypie 125 kg okazuje się że sterownik pokazuje że już nie powinno być opału czyli wskazanie wyświetlacza 125 kg spalonego całkowicie a w zasobniku jeszcze jest np.15 kg.

Co wtedy robimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo, czyli inne dane podstawimy do powyższego wzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie i powino sie zgadzac  zawsze wpisujesz to co pokazuje ci  sterownik nawet jak zostanie   wegla 

ale według mnie  prostszy sposób i dokladniejszy jest wysyp wegla jak  pisalem np pzrez 20 min  zwazenie  pomnozenie go przez 3   oczywiscie  na retorcie musi byc  równo z retorta  ale  dla sprawdzenie poprawnosci ten 2 tez sie przydaje

Edytowane przez asder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez po pierwszym takim teście zmierzyć objętość paliwa ile wywalil podajnik w 20 min. I przy kazdej kolejnej próbie z innym groszkiem odmierzasz ta sama objętość ktora ważysz i mnożysz przez 3.

Noe trzeba opróżniać zbiornika. A wynik znamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol albo zrób tak dodaj paliwa z poziomu sterownika niech wypcha gorący żar z rury i zacznij od początku na małej mocy dużym wietrze bo jak się już żar jest w róże to musisz go wypchać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy ktoś z was miał problem z utrzymaniem temperatury na podajniku. U mnie temperatura dobija do 60 stopni i nie mogę tego zbić!!!  Powietrze zmniejszyłem do min 2 max 40 bez dodmuchu. Podawanie w auto 3. Ma ktoś jakiś pomysł.
Zrób foto czujnika od podajnika w Toruń miejscu jest

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku pierwszy raz użytkuje sterownik SKZP-02. Ciekawi mnie jedna sprawa, ustawiłem go na tryb automatyczny, zauważyłem że sterownik moduluje od wartości minimalnej do maksymalnej skokowo i tylko te wartości przybiera plus czuwanie. Czyli ustawiam modulacje max 709 min 15 i sterownik pracuje na tych wartościach nie moduluje na wartościach pośrednich. Sterownik w zabudowie w wersji 2.08. Czy sterownik nie powinien modulować na wartościach pośrednich i nie wchodzić na max wartości skoro teraz jest pogoda że wystarczy modulacja 25 % ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny piec, czujnik w podobnym miejscu, temperatura nie przekroczyła u mnie 40 stopni, uważam że trzeba wypchać żar i ustawić odpowiednio podawanie. U mnie czujnik jest pod miedzianą blaszką, przykręciłem go używając otworów na wentylator, nie było w palniku dedykowanego miejsca, ale jest blisko palnika. Przy pracy kotła temperatura nie osiąga 35 stopni.

20181003_210835.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.