Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam taką prośbę do kolegów użytkujących SKZP już następny sezon:

 

Podzielcie się z nami, nowicjuszami, swoimi ustawieniami sterownika.

Chciałbym porównać moje ustawienia z Waszymi, może coś ściągnąć, coś porównać. Zastosować Wasze ustawienia, może wyprostują mi się wykresy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobah i Klaudia43 ciężko podać na tacy . Każda instalacja jest inna i piec wiec trzeba poświecić dduuuzo czasu u siebie żeby to opanować to nie gaz co nic nie robimy .

Walkowana sprawa jest ciepły powrót do pieca im jest zbliżony do zadanej na piecu to mamy stabilny układ..żeby coś podpowiedzieć to może szanowni nowi koledzy zdjęcia posła , 

Pozdrawiam  Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jockey napisał:

 

Coobah i Klaudia43   ja tez uzytkuje  pierwszy sezon skzp  przed  kupnem  naogladalem sie  duzo filmików kamila i z nich bralem nastawy  pod  np groszek jaki ja mam  + -  jakies korekcje i  wsio chula az ta lala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli macie podobne palniki i dmuchawy oraz ślimaki w podajniku(w niektórych firmach montują już stalowe zamiast żeliwnych) Juz takie zestawy spotkałem . To ustawienia będą podobne. To samo jest z wentylatorami.Również sugerowalem się nastawami które Kamil przedstawia na filmach lecz to się w ogóle nie sprawdzilo. Posiadam najmniejszy palnik ekoenergii który ma mala koronę oraz mniej otworów .Szukając złotego środka jesli chodzi o wiatr to musiałem zejść aż do 14% przy 100% mocy. Taki przykład...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy z Was ma rację, nie zaprzeczam.

Myślałem o stworzeniu takiej "bazy" gdzie moglibyśmy spisać typ pieca, typ podajnika, węgiel jakim opalamy i do tego ustawienia stera, które się sprawdzają na takiej "konfiguracji". Jest wiele czynników jakie mają wpływ na proces spalania (zastosowana izolacja, zapotrzebowanie na ciepło, komfort mieszkańców, czy nawet ściana z jakiej był wydobywany węgiel itp)

Byłaby to taka baza startowa, dla osób początkujących.

Osób początkujących z tym sterownikiem i ogólnie z ekogroszkiem.

Sądzę, że zmniejszyłaby się ilość zapytań o ustawienia.

Czy ktoś uważa podobnie do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory <;=;  montowač  take dmuchawe na kociol? Przy 100% mocy kotla dmuchawa 14%....Tak wielu dmuchaw na rynku.

Wiekszy bedzie lepszy :-)

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wentylator 100w na kocioł 10Kw.

Blad w tlumaczeniu...

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, coobah napisał:

Oczywiście każdy z Was ma rację, nie zaprzeczam.

Myślałem o stworzeniu takiej "bazy" gdzie moglibyśmy spisać typ pieca, typ podajnika, węgiel jakim opalamy i do tego ustawienia stera, które się sprawdzają na takiej "konfiguracji". Jest wiele czynników jakie mają wpływ na proces spalania (zastosowana izolacja, zapotrzebowanie na ciepło, komfort mieszkańców, czy nawet ściana z jakiej był wydobywany węgiel itp)

Byłaby to taka baza startowa, dla osób początkujących.

Osób początkujących z tym sterownikiem i ogólnie z ekogroszkiem.

Sądzę, że zmniejszyłaby się ilość zapytań o ustawienia.

Czy ktoś uważa podobnie do mnie?

 Świetny pomysł.Jestem zielona w temacie i nie wiem kompletnie co do czego.Ogladalam na yt ale i tak dla mnie czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł jest niezły  tylko jak by to mialo wygladac  np producent  kotła  moc kotła  i jaki ekogroszek  model sterownika  i nastawy poczatkowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki szablon proponuję:

Cytat

 

Kocioł (producent, moc, typ palnika):

Galmet, 25 kW, palnik Pancerpol stała retorta

Co ogrzewamy (metraż w m2, grubość izolacji ścian, grzejniki/podłogówka, temperatura w domu):

160 m2, 10 cm styropian, parter podłogówka + grzejniki, piętro same grzejniki, do 22 stopni C,

Węgiel (jaki, producent, moc):

Kamienny, Skarbek Bobrek, powyżej 28 MJ

Zdjęcia/spis wartości parametrów sterownika:

tutaj fotki lub spis parametrów z menu, mile widziane byłoby zdjęcie z popielnika pokazujące popiół na jaki udaje się spalić ten opał

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało danych...przekrój komina, wysokość komina..region zamieszkania+wiele innych czynników to może by się udało na tych danych parametrach w 2 domach palic:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Czeskim foru mame tak.Wszyscy pisza swojich ustawieni na początku wątku i editowane przy zmianie.Ale mamy te same kotły.Mam juž inny sterownik,wiec jestem tutaj.Oto wszystko w jednym wątku i bardzo dlugo.Odpowiedzi na wszystkie pytania są tutaj.Trudno znaleźć lub przeczytać wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Klaudiusz3 napisał:

Widzę żę węgiel masz za darmo jak tak ich reklamujesz hahah fajny pomysł .

 heheh ja tam pracuje ale owszem mam deputat  który narazie jest wstrzymany niestety:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bercus, i tak Cię podziwiam, że dajesz radę thumbsup.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wydaje mi się że ten wątek forum dotyczyć miał skzp02 . Chyba że się mylę. Jak bęziemy rozpisywać się o wszystkim i o niczym to nikt potrzebujący nie znajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytaniana kilkuset stronach wątku. Może wróćmy tutaj do tematu przewodniego a poboczne sprawy rozwińmy na nowym temacie forum. 

A co do tabelki onośnie nastaw to brakuje mi tylko nr.buta teściowej . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że pomoc należy się każdej osobie tylko faktem jest że każda instalacja jest inna i nie ma uniwersalnych nastaw sterownika więc koledzy i koleżanki piszcie pytajcie podając istotne informacje, Wy też musicie być przygotowani na pytania innych którzy będą wam chcieli pomóc , dużo wyjaśnia instrukcja i warto się zapoznać z informacjami podstawowymi ,dużo ludzi kupuje kocioł lub sam sterownik i nie zagląda do literatury .

Moje startowe nastawy do palnika retortowego 25 kw 

modulacja 5-70 %

dmuchawa 8-23 % 

moc wpisujemy średnia z palnika ,potencjał wyliczyć opisane jest tu na forum jak to uczynić ,i tyle potem zabawa i aptekarskie pomiary .

Miłej zabawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

                                                                                               oto  i moje 

Kocioł (producent, moc, typ palnika):

klimosz, 25 kW, palnik klimosz stała retorta

Co ogrzewamy (metraż w m2, grubość izolacji ścian, grzejniki/podłogówka, temperatura w domu):

200m2, mur 40 cm  5cm styropian, parter  grzejniki, piętro  grzejniki, do 22 stopni C,

Węgiel (jaki, producent, moc):

Kamienny, Skarbek piekary , od 26-27MJ

Zdjęcia/spis wartości parametrów sterownika:

 

 

 

DSC_3214.jpg

DSC_3211.jpg

DSC_3213.jpg

 

DSC_3208.jpg

 

DSC_3207.jpg

DSC_3204.jpg

DSC_3203.jpg

20180929_220529 — kopia.jpg

forum.jpg

20180929_215406.jpg

Edytowane przez asder
poprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.