Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego CIHYMUR moj piecyk choc 15kw to jest sporo przewymiarowany bo trzeba bylo wybrac jakies max 10kw na moje 117m2 do ogrzania po odliczeniu kotlowni i garażu. Teraz przy takich jeszcze jesiennych temp potrafi sie odstawic i wtedy bardzo wypala groch zaciagajac powietrze przez dmuchawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automacie będzie wypalał 12kg, a na manualu 4kg . Ja tylko chcę dobrze , a jest o co walczyć.

The end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CIHYMUR napisał:

W automacie będzie wypalał 12kg, a na manualu 4kg . Ja tylko chcę dobrze , a jest o co walczyć.

The end.

Piszesz to na podstawie swojego doświadczenia z tym sterownikiem przy spalaniu w automacie i interwale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lechumb napisał:

Kolego CIHYMUR moj piecyk choc 15kw to jest sporo przewymiarowany bo trzeba bylo wybrac jakies max 10kw na moje 117m2 do ogrzania po odliczeniu kotlowni i garażu. Teraz przy takich jeszcze jesiennych temp potrafi sie odstawic i wtedy bardzo wypala groch zaciagajac powietrze przez dmuchawe.

Jeżeli kopiec Ci opada w czuwaniu, to trzeba poprawić parametry czuwania lub założyć RCK - rozwiąże ten problem.

ps. przepraszam za post pod postem, chciałem cytat wielokrotny, a jakoś dziwnie wyszło...

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no... 8 kg różnicy, to tylko pogratulować!

Musze też przejść na interwał, skoro daje takie oszczędności haha.gif

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey , ja już kiedyś pisałem , że palnik to jest takie coś że nie zna granic i spali tyle ile mu podasz szkoda że palacze nie chcą spalać mniej bo mi osobiście różnica 8 kg nie pozwoliła by zasnąć .Ja w tym sezonie chcę zejść poniżej 10 na automacie .

forum 4.JPG

forum5.JPG

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz robiłem testy pracy w interwale A Automacie Różnic A zawsze koło 8% na korzyść Automatu i różnica rządu 8kg między 12 a 4 nie jestem w stanie uwierzyć i nie uwierzę 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz, jak zejdziesz przy 280m poniżej 10kg/dobę w sezonie, to będziesz mistrzem. champion.gif i postawię Ci piwo.

Nie przypominam sobie, aby ktokolwiek pochwalił się tutaj takim wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam sobie postawię skrzynkę jak taki wynik zobaczę ,oczywiście bez przekłamań i ingerencji potencjału podajnika bo znam takich z tego forum co tak robili nie wiem czy nadal są mistrzami małego spalania ale ja nie mam zamiaru sam siebie oszukiwać .Sam jestem ciekaw co się wykręci w sezonie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no był jakiś co przy 250m zszedł podobno do 14kg ale jakoś nie wierzę w to

Chcąc spalić 10kg dobowo musiał by generować moc na poziomie koło 3KW przy powyżej 200m raczej nie realne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil mi średnia z 6 miesięcy spalania w tamtym roku wyszła na APRQ  12,4 kg/dobę 

Nie z wyświetlacza tylko realnie z zakupionego eko groszku .

Bez cwu.

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe  a ja sobie cel postawilem zeby mi bylo cieplutko ale nie za cieplo i max 20kg na dobe  i bedzie git a mam 200m do ogrzania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przeszedłem na ten sterownik i kocioł, który mam, puszczałem w komin 7t węgla w sezonie. Teraz przez cały rok, łącznie z sezonem letnim, spalam 3900 kg. Największe zużycie w sezonie miałem jednego dnia w lutym 33kg/dobę. Średnia z lutego wyszła na poziomie 21,5 kg/24h.

O 10 kg nawet nie marzę, bo to w moim przypadku nie realne. Ja już nie potrafię wydusić nic więcej z tego kotła i sterownika. Moja chata potrzebuje tyle energii i już się z tym pogodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję że pomoże mi to osiągnąć automatyka, sterownik mieszacz i elektroniczne głowice które powoli zakupuję ,a co będzie to sam nie wiem a wiadomo że wszystko zależy od zimy no i opału bo z tym też jest jedna wielka niewiadoma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Elektroniczne glowice moim zdaniem to nietrafiony pomysl. Co to da? Dla ustawionej temp w pomieszczeniach trzeba dac ciepla tyle i tyle. Elektroniczne glowice typu wlacz - wylacz nic nie zmienia w tej kwestii. Beda zaburzac tylko staly przeplyw. Zwykle termostaty dzialaja plynniej.  Zakladajac ze nie bedziemy mieszkac w lodowce, oszczednosc bedzie polegala tylko i wylacznie na plynnej regulacji mieszacza. Dostarczeniu tylko tyle energii zeby wyrownac straty. Tu sie klaniaja sie precyzyjne ustawienia.  Czy tez dosterowanie ( korekta ) zadanej na obieg przez pogodowke. Sa sterowniki pokojowe ktore potraia dzialac juz przy zmianach 0,1 stopnia. U mnie dla przykladu zmiana temperatury w domu o 0,2 stopnie koryguje temp za zaworem zadana przez pogodowke o 2 stopnie w kazda strone. O pomyslach typu obnizenia nocne itd. to juz nawet nie wspominam. Czyli nie stosowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie chwale żadnym wynikiem. Tylko uświadamiam że tak można . 

Raz spaliłem 19kg/24h. To dla mnie dużo za dużo.  

Mój Palnik ma przesyp od 10~`13,5kg na godzinę.Albo i więcej.  W zależności od granulacji.

Powiem tak z przekąsem '' Jak Jezus zamieniał wodę w wino to nawet jak widzieli to nie wierzyli.

:-)   :-)  :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten wynik 19kg/24h, to na interwale osiągnąłeś?

To w automacie by pewnie 57/dobę wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to 1sezon z podajnikiem bedzie...od zawsze rozpalalem w piecu od gory i do wygasniecia i tak w kolko...juz od samego sposobu palenia spalalem duzo mniej opalu.

od podajnika cudow nie wymagam ...niech mi srednia zimowa wyjdzie okolo 20 kg/24h na 200m+cww to bede zadowolony :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głowice elektroniczne to mój cel jest taki aby  wysterować temperaturę w pokojach południowych bo akurat 4 pokoje mam w tym kierunku ,czyli mieszacz otwiera się względem temperatury zewnętrznej grzejąc cały dom ,ale własnie zawsze przegrzewał te 4 pokoje dlatego też zastosowałem 4 głowice elektroniczne .Cały czas staram się utrzymywać stałe przepływy bo są one ważne dlatego też zastosowałem sprzęgło które na prawdę normuje przepływy w pionach .Testowałem też obniżanie nocne ale w moim domu nie do końca jest to ekonomiczne rozwiązanie dlatego też stawiam na mieszacz z siłownikiem i głowice co będzie czas pokaże .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.