Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

W przyrodzie nic nie ginie, zawsze miejsce starych zajmują młodzi... ;)

Kto ma rynnę, niech się dzieli doświadczeniem, ale tak jak Sławek pisał, na oko widać, że za dużo powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pisać że Klaudiusz ma rynnę Witkowskiego,trochę pózno sobie przypomniałem.

Karol,jeszcze mam pytanie co to za czujnik za pompą CWU u góry na zdjęciu.?

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma sterownika w wersji fuul spaliny by podpowiedziały co jest nie tak ,ale ja bym zaczął od ujmowania paliwa aby oderwać wykres od dołu aby doprowadzić palnik do ciągłej pracy powietrza nie zmieniaj .

wstaw foto palnika !

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, slawek56 napisał:

@ karol ,przypuszczam że masz w Witkowskim dmuchawę DM 80 W, więc ustaw powietrze min 8-10% a max 30%,w czuwaniu też zmniejsz powietrze do 25 %,oraz dodmuch gdy podaje na 2 lub wyłącz całkowicie na 0.

Masz za duże powietrze i tak jak piszesz,żar jest schowany w rynnie,ponieważ powietrze go wydmuchuje

Tak ustawiłem po poradzie. O to chodziło?  Jeszcze zauważyłem że "pseudo majster" nie zamontował czujnika temperatury spalin, już go zamówiłem

20180930_122056.jpg

20180930_122306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem jeszcze o dodmuchu gdy podaje.Klaudiusz ma rynnę Witkowskiego,ma te ustawienia w jednym paluszku.

Powiedz jeszcze co to za czujnik nad pompą CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To doczytaj w instrukcji, gdzie powinien być zainstalowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji :

Bezpiecznik termiczny (STB) – służy do awaryjnego odłączenia zasilania od wentylatora i podajnika paliwa w przypadku wzrostu temperatury kotła powyżej 95 °C. Czujnik należy umieścić wraz z czujnikiem kotła lub jeśli nie ma takiej możliwości to umieszczamy na wyjściu ciepłej wody z kotła (zasilanie) w taki sposób aby przylegał do rury wyjściowej jak najdokładniej. Można użyć taśmy miedzianej lub aluminiowej. Jeśli bezpiecznik zadziała, to automatycznie ponownie załączy zasilanie gdy temperatura spadnie poniżej 80 °C.
Uwaga ! czujnik STB musi być bezwzględnie zainstalowany gdyż zabezpiecza instalację przed przegrzaniem w przypadku awarii sterownika lub innych nieprzewidzianych okoliczności. Czujnik w sposób mechaniczny odcina zasilanie podajnika i dmuchawy, niezależnie od działania elektroniki sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zrobilem wlasnie test na potencjal mojego palnika i wyszlo mi ze przez 15mi wypchlo 7.1kg greenpala wiec w godz wyjdzie 28.4kg. Czy taka sama wartosc bedzie dla normalnego groszku i czy te 28.4kg wbic jako potencjal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greenpal ma drobną frakcję, więc dla normalnego grochu może być inna wartość.

Jeżeli test przeprowadziłeś dobrze, to taki jest potencjał Twojego podajnika na testowanym opale.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie testy na ekomiale robilem 4 razy i wychodzilo mi 19.2 kg/h...jednak w praktyce okazalo sie co innego-22.5kg.

Wiec  w koncu odwazylem okreslona ilosc opalu wsypalem do podajnika ,nastepnie go wyzerowalem  i sprawdzilem czy to co spalil piec rowna sie temu co zwazylem na wadze...no i sukces  bo faktyczny potencjal w czasie palenia wyszedl ...22.5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja tez 2 razy zrobilem testa i wyszlo tyle samo. Teraz tak wbilem w potencjal ,dmuchawe tez ustawilem min 9% max 30% i zobaczymy. Zastanawiam sie czy tez nie zakleic polowy dmuchawy bo nie ma tej przeslony zew. jak radzicie bawic sie z ta dmuchawa czy zostawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Witkowski do zestawu dal dmuchawe DM80....z przesloną typu x...czyli juz do polowy zabudowana..a jescze zmniejszylem o co najmniej polowe przyslone bo robila huragan w piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem dm 80 po pierwszym sezonie usunołem całą przysłonę z dwóch powodów 1 to czyszczenie lepszy dostęp aby wydmuchać syf a 2 lubię jak palnik oddycha pełnymi płucami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamel Miernik mozemy porozmawiac w sprawie pieca hefa , pisałem na pv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lechumb napisał:

min 9% max 30% i zobaczymy.

Chcesz przysłaniać wentylator ? O połowę? Zamiast zmniejszyć moc  z 30% do 15% ???

Ja sugerowałbym wszystkim posiadaczom kotłów na ekogroch ustawić moc wentylatora Max 10%. TJ=100% mocy.  Najlepiej na manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał zrobić większą przerwę w podawaniu bo przesypie ci węgiel . (oszczędność paliwa )

Albo zagotujesz wodę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.