Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Czarekurb napisał:

Chociaż jak domownicy zużyją wodę CWU a powrót będzie gorący to może być lipa, rozwiązaniem lepszym by bylo albo obsuga przez sterownik albo dwa czujniki sterujące pompą CWU, biorąc pod uwagę że sterownik jest zasilany jedną fazą to powinno to być proste to zrealizowania

Dalej twierdze że w większości przypadków jeżeli sterownik miałby by opcje "włącz ochrone powrotu za pomocą CWU o ile są spełnione warunki: CWU jest większe od minimalnej zadanej temp CWU oraz większe od podanej temp. powrotu to włącz pompę CWU" to by działało super. Nie używam obwodu2 więc mogę zawsze zastosować pompę kotłową i podpiąć ją pod obwód2 ustawiając odpowiednio temperatury. Tak zrobię w przyszłe lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Czarekurb napisał:

Chociaż jak domownicy zużyją wodę CWU a powrót będzie gorący to może być lipa, rozwiązaniem lepszym by bylo albo obsuga przez sterownik albo dwa czujniki sterujące pompą CWU, biorąc pod uwagę że sterownik jest zasilany jedną fazą to powinno to być proste to zrealizowania

Uwierz mi że jak domownicy zużyją ciepłą wodę  CWU,to napewno nie będziesz miał wtedy gorącego powrotu.

Pompa napewno wtedy szybko nagrzeje bojler.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega przeczytał warunki włączenia pompy CWU do ochrony ciepłej wody ? Jeszcze raz napisze : CWU jest większe od minimalnej zadanej temp CWU oraz większe od podanej temp. powrotu to włącz pompę CWU w innym przypadku nie włączaj pompy CWU. W takim wypadku piorytet żeby nie obniżyć temp CWU a jak można,  to chronić ochronę powrotu. Proszę się nad tym zastanowić. Program sterownika to algorytm warunków, może to że sam pisze programy to ja to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dlugo sie zbieralem aby zamienic moj sterownik na skzp02 i ta chwila nastala i od ponad doby na moim defro komfort eko 15kw pracuje wlasnie sterownik od Pana Tomasza. Jak narazie moje wrażenia sa super. Greenpal spala sie o niebo lepiej niz na.techu. Ciężko tylko w tak obszernym juz temacie bylo znalezc odpowiedzi na niejasnosci ale jak narazie dalem rade. Wiec witam w gronie skzp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj i czytaj!

Odsiewaj przydatne informacje od tych mniej przydatnych i nie zapominaj o Instrukcji obsługi ;) wiele ciekawych rzeczy można się tam dowiedzieć, ale nic nie zastąpi własnej obserwacji kotła i zawiadującego nim sterownika. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Oldek napisał:

Klapka powinna być zdjęta 7% nawet jej nie ruszy.

Fakt, powinna być zdjęta/zablokowana w pozycji otwarta a WBS6AL rusza od 2%

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja posiadam dmuchawe wpa hl120 i ona nie ma przyslony zewnetrznej i chyba za mocno dmucha. Posiada ktos z was taka dmuchawe i jakie macie ustawienia przy niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lechumb napisał:

Witam. Dlugo sie zbieralem aby zamienic moj sterownik na skzp02 i ta chwila nastala i od ponad doby na moim defro komfort eko 15kw pracuje wlasnie sterownik od Pana Tomasza. Jak narazie moje wrażenia sa super. Greenpal spala sie o niebo lepiej niz na.techu. Ciężko tylko w tak obszernym juz temacie bylo znalezc odpowiedzi na niejasnosci ale jak narazie dalem rade. Wiec witam w gronie skzp.

Ja uzywam SKZP02 od ponad tygodnia  i jestem mega zadowolony .

Sterownik obsluguje palnik rynnowy(przez wielu ludzi krytykowany na roznych forach) ktory zamontowany w starym kotle typu moderator.

Palnik dopala opal genialnie dzieki dobremu sterownikowi...starczylo kilka dni abym go potestowal i ogarnol najlepsze ustawienia.

I w porownaniu do wielu tu forumowiczow mam najprostrzą instalacje z mozliwych.:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, abcde napisał:

Ja uzywam SKZP02 od ponad tygodnia  i jestem mega zadowolony .

Sterownik obsluguje palnik rynnowy(przez wielu ludzi krytykowany na roznych forach) ktory zamontowany w starym kotle typu moderator.

Palnik dopala opal genialnie dzieki dobremu sterownikowi...starczylo kilka dni abym go potestowal i ogarnol najlepsze ustawienia.

I w porownaniu do wielu tu forumowiczow mam najprostrzą instalacje z mozliwych.:))

ja tak samo  mam go od 2 tygodni  wczesniej mialem  sterownik klimosza tatarek teraz  wiem co to dobre palenie i czysty piec dziekuje kamil za pomoc w podięciu decyzji i panu tomkowu za dobra robote i udoskonalanie  swojego dziela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Na początku wspomnę że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprawy techniczne i ustawienia sterownika, a mam sterownik SKZP-02. Od maja jestem szczęśliwym posiadaczem pieca Witkowski 19 kw z podajnikiem na ekogroszek. W okresie letnim nie było problemu jeśli chodzi o wodę użytkową. Piec fajnie chodził i worek 20 kg starczał mi na 7 dni.

Wczoraj uruchomiłem centralne ogrzewanie no i zrobiło się pod górkę. Ale od początku…  dom wybudowany w 2006, 160 m2, pustak 24 +10 cm styropianu, góra i dół. Góra dobrze docieplona. Ekogroszek jest z   taurona: kaloryczność:   25-27 MJ/kg  Zawartość popiołu:   7-9 % Uziarnienie:   od 6 do 25 mm.

Mam zamontowane dwie pompki: pierwsza na wodę użytkową, druga na grzejniki. Zawór trójdrożny.

Pierwszy problem: po otwarciu zaworu na grzejniki i uruchomieniu trybu automatycznego temperatura w bojlerze zaczęła spadać i teraz ma 41 a zadana jest 45. Od wczoraj nie może w ogóle dobić tak jakby pompkę wyłączyło.

Drugi problem: piec chodzi na okrągło. Dobija na okrągło do 48 chwile przerwy i znowu chodzi. Bardzo ciężko mu dobić do  żądanej temperatury. Żar i ogień nie jest na rynnie tylko schowany a tylko płomienie się wydostają poza rynne.

 Przesyłam kilka fotek i proszę o pomoc. Jak ustawić sterownik. Mam prośbę jeśli ktoś może to również proszę o pomoc na meila prywatnego bo nie chcę żeby ktoś się śmiał z mojej bezradności i to że proszę o instrukcję krok po kroku (dosłownie)  Mój meil:  [email protected]  

20180930_072720.jpg

20180930_072708.jpg

20180930_072738.jpg

20180930_072829.jpg

20180930_072839.jpg

20180930_072819.jpg

20180930_072847.jpg

20180930_072855.jpg

20180930_072901.jpg

20180930_072910.jpg

20180930_072917.jpg

20180930_072923.jpg

20180930_072929.jpg

20180930_072939.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lechumb napisał:

Panowie a ja posiadam dmuchawe wpa hl120 i ona nie ma przyslony zewnetrznej i chyba za mocno dmucha. Posiada ktos z was taka dmuchawe i jakie macie ustawienia przy niej?

Ja mam Kolego taka dmuchawe nie pamiętam od ilu startuje ale można ja tak ustawić aby ledwie co się kreciła. osobiście mam ja ustawiona na 15% przy starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego shaft   z tego co widze to  nie masz czujnika spalin a to podstawa w tym sterowniku sprubuj ustawic moc kotla  min na 13% max 70 kalorycznosc ustaw na 26  sprawdz od jakiego stanu startuje ci dmuchawa ile ma w jak  to w diagnostyce tam bedziesz wiedzial czy startuje ci od 1%  jak ma 80 w  to  powietrze minimalne 8%  max 30 % ten dodmuch gdy podaje daj 1  i  ogladaj co sie  dzieje klapka musi byc wyciągnieta  ta co w srodku jest  temp zadana daj 55 stopni ,  i zmiez  potencjał podajnika   jak nie masz zmiezonego zostaw tak jak jest według mnie   od tego zacznij 

moze o czyms zapomnialem to koledzy   z forum napewno ci dopisza :)

Edytowane przez asder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik spalin mam, powietrze min 6 max35, przy robieniu fotki sterownik pokazywał 19% mocy, nadmuch 9%, ekogroszek retopal, ten mój nieszczęsny palnik wymiarami paleniska odpowiada ekoenergia 35, a piec jest 16 kw, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spaliny pokazuje ci error  to masz go wylączony w opcjach napewno jak pisalem zaczij od tego  jaki wentylator sprawdz ile ma wat  i od ilu procent rusza jak rusza od 1% to ustaw tak jak ci pisalem  a i ta klapka zeby byla otwarta  na na takim procencie sie sama nie otworzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia sterownika nie są moje, ja mam czujnik spalin, w momencie robienia fotki palnika pokazywalo ok90 stopni spaliny, klapkę dzisiaj otworzyłem i będę obserwować, potencjał palnika wyłączyłem za poprzedni sezon, o ile ecomaxx nie przekłamywał, wyszedł 18.6 kg, aczkolwiek z testu 10 minutowego wychodzi ok 17kg/h, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol co z czujnikiem podajnika co taka wysoka temp.w złym miejscu zamontowany ? Co do pomocy trzeba poświecić duzo czasu by sterownik ustawić prawidłowo co do wykresu 12 godz to wyglada jak by pracował w interwałe trzeba doprowadzić do płynnej pracy palnik. Złotego środka nie ma każda inst. Jest inna w raz z kotłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rynnie jest faktycznie wyzsza temperatura podajnika u mnie wacha sie od 32 do 39 stopni ..wydaje mi sie ze taka konstrukcja .

U Karola jest sporo za duzo ale chyba dletego ze ma za gleboko żar w palniku... zle ustawienia..za duzo powietrza jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ karol ,przypuszczam że masz w Witkowskim dmuchawę DM 80 W, więc ustaw powietrze min 8-10% a max 30%,w czuwaniu też zmniejsz powietrze do 25 %,oraz dodmuch gdy podaje na 2 lub wyłącz całkowicie na 0.

Masz za duże powietrze i tak jak piszesz,żar jest schowany w rynnie,ponieważ powietrze go wydmuchuje

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.