Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o usunięcie użytkownika matvii, niestety jego postawa odstrasza od tego forum, nie podoba się to żegnamy, kuźwa wprowadzany jest niepotrzebny ferment że człowiek się zastanawia dwa razy czy zajrzeć.  Temat o skzp stał się tematem o dupie maryny czyli o niczym niestety ☹️☹️☹️☹️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trolle :-(  Spal kamienie. :-)

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, shaft7 napisał:

Proszę o usunięcie użytkownika matvii, niestety jego postawa odstrasza od tego forum, nie podoba się to żegnamy, kuźwa wprowadzany jest niepotrzebny ferment że człowiek się zastanawia dwa razy czy zajrzeć.  Temat o skzp stał się tematem o dupie maryny czyli o niczym niestety ☹️☹️☹️☹️ 

W pełni popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy uważam że w żadnym wypadku nie spamowałem tylko chciałem wam pokazać że pewne parametry sterownik dobiera sam i zrobiłem to dla dobra wszystkich użytkowników Skzp .Niestety odebraliscie to inaczej .Mam nadzieję że mimo wszystko sterownik u Was będzie dzialal w sposób perfekcyjny .

Pozdrawiam i jeszcze raz życzę miłego sezonu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2018 o 19:18, TomekBrz napisał:

Aktualizacja jest już prawie gotowa. Myślę, ż tak za 2 tygodnie  będzie w App Store.

Doszła również obsługa programów czasowych.

@TomekBrz nie żebym się czepiał ale dwa tygodnie minęły. Proszę powiedzieć jak sprawy się mają.

Od przyszłego tygodnia zapowiadane jest ochłodzenie a co za tym idzie planuję odpalić kocioł. Z racji że jeżdżę w delegację muszę mieć dostęp do ustawień na wypadek potrzeby ich korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz, a nowy soft też jeszcze zapodasz w tym miesiącu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Końcowe testy ruszą dopiero jak się ochłodzi. Jak przetestujemy to dopiero publikacja.

Jest dużo zmian zarówno  w algorytmie modulacji jaki samych obwodów CO, trzeba to solidnie potestować przy "obciążonym" kotle.

A na razie ciepełko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki. Jak trzeba, to wiesz, do testów jestem zawsze chętny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie. Każda taka wypowiedź rodzi dziesiątki nowych propozycji i kolejnych pytań "czy można dodać...."

Zmiany obejmują Wasze uwagi z poprzednich sezonów i moje "wariacje" na temat algorytmów spalania po dziesiątkach godzin spędzonych

przy certyfikacjach kotłów na 5 klasę.

Pamiętajmy, że aktualna wersja softu jest bardzo dobra a w tej dziedzinie chyba ewolucja jest lepsza od rewolucji.

 

pozdrawiam wszystkich

Tomek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce wejdzie do produkcji moduł z obsługą 3 zaworów mieszających, 3 cz. pokojowych, pogodówką, wyborem 2 źródeł ciepła, obsługą CWU i cyrkulacji.

Ale to jest w zasadzie niezależne urządzenie z własnym wyświetlaczem.

Dedykowany do rozbudowanych układów grzewczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w taki osobnym sterowniku co obsługuje 3 mieszacze nie ma algorytmu spalania .

Są lepsi niech się wypowiedzą .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plum ma moduły rozszerzeń i wtedy taki sterownik może obsługiwać większą ilość mieszaczy czy bufor, no ale prowadzenie spalania szału nie robi.  Wszyscy piszą że plum to dobry jest do peletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak spalanie i jak wyglada palnik? wykres wyglada w porzadku.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat spalania to wiele nie moge powiedziec -jesli dobrze ustawilem potencjal podajnika to jakies 12.5 kg /24h.

W sumie piec uruchomilem wczoraj dopiero.Palnik to rynna "witkowski"-zadnych spiekow,popiol jak z papieroska.Pale narazie mialem wysokoenergetycznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze grzejesz juz na dom? Jesli tak to jaka temp puszczasz na grzejniki i jaka panuje temp. w pomieszczeniach?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.