Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak twierdzisz to twoja sprawa tylko nie wprowadzaj innych w błąd. Potencjiał podajnika ma wpływ ale nie będę się rozwodzil na ten temat było to już setki razy wałkowane. 

Edytowane przez KamilMiernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej zwazylem to co mi podajnik wysypal i tyle wpisalem:

Sam jestem ciekaw jak mi to bedzie wszystko dzialalo...bo to taki moj eksperyment(kilkuletni piec cos w stylu moderatora z pionowymi wymiennikami + rynna zamocowana w dzwiczkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, abcde napisał:

oki...dzieki ...czyli to tylko informacja dla mnie ile teoretycznie spalilem w okreslonym czasie.

Nie do końca tak jest , bo jak zmienisz palnik na inny to potencjał się zmienia i palnik będzie inaczej nawęglany.

ps.46-44.

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KamilMiernik napisał:

Potencjiał podajnika ma duży wpływ nawęglanie palnika i musi być wprowadzony prawidłowo. 

Kamil daj sobie spokój, jak ktoś twierdzi, że potencjał nie ma żadnego znaczenia do nawęglania palnika, to jego sprawa i jego problem...

Gorzej jeśli takie wskazówki daje innym...

Ręce opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie zacznie sezon grzewczy to tak uczynie...narazie piec stoi bezczynnie bo wode podgrzewam gazem...uruchomilem go tylko na 2 dni celem sprawdzenia mojego montazu.

testy zaczne jak sie zrobi chlodniej  bo i wode bede podgrzewal wtedy piecem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2018 o 13:58, Jockey napisał:

Można to też przeliczyć w ten sposób:

Dane

- ustawiony potencjał np.15 kg/h

- wsypana określoną ilość opału np. 25 kg.

- wartość spalania całkowitego ze wskazania sterownika, to np. 28kg

 

Wartość spalania całkowitego, czyli te 28 dzielisz przez przyjęty przez Ciebie potencjał czyli 15, w wyniku tego otrzymasz tzw. współczynnik Twojego podajnika.

Następnie 25 kg, czyli ilość wypalonego opału dzielisz przez wyliczony wcześniej współczynnik podajnika.

To, co Ci wyjdzie, to jest rzeczywisty potencjał podajnika.

 

 

 

To jest dopiero fantazja...

Czyli, jak wypaliłem 2705kg = potencjał mojego podajnika?

Oldek, skąd Ty bierzesz taki dobry towar... ? :lol:

Czy wydarzyły się jakieś cuda , nie paliło się w kotle , gasło albo gotowało kocioł bo było za dużo paliwa nie . Koledzy palili na przybliżonym potencjale podajnika i wszystko grało proszę przeczytać kilka postów nad wskazanym postem i pod i wyciągnąć wnioski .

ps . 344 strona

Edytowane przez matvii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Matvii, biorę pełna odpowiedzialność za to, co piszę, ale nie biorę żadnej odpowiedzialności za to, co Ty z tego zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podważam twojego wpisu tylko to że większość forumowiczów mających skzp nigdy nie zwazylo i wpisało prawidłowego potencjału. Mimo to dobrze im się pali a chcąc być mistrzami spalania wpisują zanizony. Później trafiamy na posty mam 300m2 i spałam 10kg tylko tyle. Każdy z nas ma prawo do swojej opinii. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli inne parametry REGULUJEMY do błędnego potencjiału to też ustawimy i będzie się to dobrze spalac lecz nie raz i nie dwa spotkałem tak że brakło skali w Kaloryczność paliwa tym że było błędnie wpisane potencjiał jak dla mnie to jest pierwszy parametr jaki powinniśmy ustawić żeby przejść do reszty ustawień i proszę nie pisz i nie odwracaj kotła ogonem że potencjiał nie ma wpływu na nawęglanie palnika jeśli np. Potencjiał masz 18kg i jego zmienisz na 10 i w tym samym monemcie kaloryczność paliwa zmienisz z np. 24 na 28 to możesz powiedzieć że potencjiał nie miał wpływu bo zmieniłeś kaloryczność. Widać dużo bardzo dużo Ci brakuje żeby zrozumieć ten STEROWNIK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... to widocznie ja mam jakąś starszą wersję SKZP, bo mój nie nie ma funkcji autoadaptacji i niestety sam nie wyciąga dobrych wniosków, jeśli mu wpiszę złe nastawy.

Masz jakąś specjalną wersję limitowaną tego sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mam bo u mnie jakimś dziwnym trafem 2x2 nie równa się 5

I Ala nie ma k... tylko ma lwa bo mamy XXI wiek a na 18 urodziny kupuje się dzieciom samochody a nie składaka. 

Kolego Energotop już wiem dlaczego Ciebie tu nie ma. 

Ratatuj 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów z oknem w kotłowni otwartym na świat. 

Edytowane przez matvii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku użytkowania też myślałem że potencjał podajnika służy tylko do obliczenia ilości spalonego grochu. Kolega @Jockey sprowadził mnie na ziemię a i w "ubogiej" instrukcji znalazłem zdanie "Aby sterownik podawał prawidłowe ilości paliwa, należy ustawić kaloryczność paliwa w menu PALIWO, wydajność podajnika(dzięki temu sterownik wie, na jaki czas włączyć podajnik) oraz moc kotła." Ale z pewnością tyczy się to tylko trybu automatycznego nie interwałowego. Myślę że w trybie interwałowym ten parametr służy tylko do obliczenia spalonego towaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zachowuje się jak dorosły i przyznaj racje jeśli kilka osób Ci to mówi A Ty dalej brniesz że jest innaczej pewnie sam P. Tomek Ci powie że ma wpływ A Ty Będziesz mówił swoje że nie ma to tak jak "złapali złodzieja za rękę A on że to nie jego reka" proszę ogarnij się i sprawdź A nie bronij w to dalej bo nie masz racji. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisaliście 400 stron kto ma racje i napiszecie jeszcze następne 400 .

Prosze nie wywoływać P. Tomka do tablicy bo jemu ta odpowiedz nie jest potrzebna tylko Wam .

To będzie ostatnie zdanie moje na tym forum muszę się wycofać żeby nie stwarzać nie zręcznych sytuacji dla dobra czegoś czego Wy nie umiecie zrozumieć .

Z pustego to i Salomon nie naleje .

Pozdrawiam 

Zycze następnych 800 stron wyższości 1 sekundy przerwy nad wysokością kopczyka.

PS. Proszę moderatora o usunięcie  mojego konta.

       

Edytowane przez matvii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2016 o 12:33, TomekBrz napisał:

Potencjał podajnika ma również wpływ na podawanie (na przerwy po między dawkami).

Generalnie czas podawania jest zawsze stały, algorytm wylicza przerwy po między dawkami.

Wpływ mają:

- moc kotła

- potencjał podajnika

- kaloryczność paliwa

- korekta dawki paliwa

Matvii, to jak to jest, producent sterownika nie wie, że potencjał nie ma wpływu no to, ile węgla będzie podawane na palnik i wprowadza swoimi wypowiedziami użytkowników w błąd?

 

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega do tej pory stosował ster który używał tego parametru tylko do odczytu spalonego paliwa?

Sam mam taki ster i po przejściu na SKZP trochę się zdziwiłem ale poczytałem i zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.