Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam małe sprostowanie,
w momencie jeżeli ustawione 8kw powoduje zwiększenie spalania a palnik w kotle jest zle naweglony musimy podnosić moc  kotła aż do uzyskania prostej kreski temperatury zadanej . Najlepiej jak średnia temperatura z 24 h na wykresie z aplikacji pokazuje zadana z dokładnością do 1/100 czyli np 50,03 . Wtedy wiemy ze wszystko jest prawidłowo ustawione . Informuje ze mogą wystąpić problemy przy bardzo niestabilnych instalacjach ale mimo wszystko staramy się uzyskać jak najbardziej zbliżona temperaturę do zadanej .

Te informacje uzyskałem od zaprzyjaźnionego forumowicza u którego właśnie taki problem wystąpił . Dlatego prosimy o informacje zwrotne z wynikłych problemów , mogą być pomocne w dalszej zabawie z małą mocą. 

Dzieki i pozdrawiam 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy.....

Jest bardzo nie dobrze. Jak nie raz wspominałem mam dom dobrze docieplony, prawidłowo wykonaną izolację poziomą i...........od wczoraj tj10.09 muszę palić na CO.

Dyskomfort termiczny, podczas chodzenia na boso po płytkach zmusił mnie do palenia na podłogłówke.

Palę w jednnostanie, lecz w piecu czarno, dodanie powietrza powoduje powstanie spieków więc chyba ten ekogroszek DRAGON PREMIUM taki jest.

I tu mam pytanie czy lepiej według was palić w jednostanie czy dwustsanie jeżeli zapotrzebowanie to średnio 2

2% modulacji z mocy 25kW??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2% z 25kw ? Ogrzewasz ponad 400 M2 chałupę? Jak jedziesz autem , włącz mu 5 i jedź 20 km/h. 0,5 kw odbiór ciepła z kotła.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mam pytanie czy lepiej według was palić w jednostanie czy dwustsanie jeżeli zapotrzebowanie to średnio 2

2% modulacji z mocy 25kW??

 

przeniosło...22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KBkalwi ,wypróbuj to co ja opisywałem przez 2 strony mała moc a szerokie widmo modulacji ,czyli mniej węgla dostosuj powietrze aby nie spiekało modulacja będzie na wykresie rysować się wyżej a palnik będzie miał co robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmienia nieco postać rzeczy. Jednak nie zmienia to faktu że kocioł przewymiarowane. Jak radzi Klaudiusz dobrać wiatr do nawęglania, no i słabszy eko nie gorszy -słabszy a to różnica.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


KBkalwi ustaw moc na 12 kw powietrze od swojego minimum do 100 i modulacje od 5 do 100%
W opcjach ustaw czyszczenie palnika co 5 minut 5 sekund.
Kaloryczność podaj faktyczna jak jest na worku tego węgla .
Po 1 do 2 godzin sprawdź czy palnik jest prawidłowo naweglony jeżeli nie to podnieś o 1 kw do 13kw . Jeżeli instalacja jest stabilna to czekamy na możliwe jak największe wyprostowanie wykresu . Jeżeli opał będzie się dalej spiekał to spróbujemy to wyeliminować na końcu całego ustawiania kotła . Jeśli przy 12 kw kocioł będzie mocno przebijał zadana to obniżamy moc kotła o 1 kw w dol do 11. Ważne jest tez to żeby nie paliło się nam w ślimaku to będzie oznaka nieprawidłowego  nawęglania . 

Wstaw fotki to ułatwi dalsze prace .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robiłem próby w dwustanie i zobaczyłem,że w czuwaniu ten sterownik ma dla mnie za mało regulacji. Chodzi o to ,że min. przerwa przedmuchu zaczyna się od 5 minut (chciałbym np.3 minuty) a max. czas pracy dmuchawy wynosi 30 sek. Soft z jesieni 2017 czy u Was też są takie ograniczenia w czuwaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  !

Jestem świeżym posiadaczem w/w sterownika. Pytanie, czy jest gdzieś w opcjach instalatora funkcja czasowego (chwilowego) włączenia pomp. Chodzi mi o to że w chwili obecnej nie palę w kotle a chciałbym włączyć na chwilę wszystkie pompki aby trochę "pochodziły". Za odpowiedź z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja "anty stop" jest wbudowana w oprogramowanie sterownika i automatycznie bodaj co 2 tyg odpala pompy zeby sie nie zastały.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale aby ta funkcja działała sterownik pewnie musi być cały czas włączony. Tak jak wyżej napisałem kocioł jak i sterownik  jest odstawiony na okres letni. W poprzednim sterowniku miałem w funkcjach instalatora możliwość odpalenia pompek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, arti61 napisał:

Panowie robiłem próby w dwustanie i zobaczyłem,że w czuwaniu ten sterownik ma dla mnie za mało regulacji. Chodzi o to ,że min. przerwa przedmuchu zaczyna się od 5 minut (chciałbym np.3 minuty) a max. czas pracy dmuchawy wynosi 30 sek. Soft z jesieni 2017 czy u Was też są takie ograniczenia w czuwaniu?

Też mi przeszkadza za krótki nadmuch w czuwaniu. Pisałem z tym do Tomka czy da się to wydłużyć ale żadnej odpowiedzi nie było. 30 sekund to trochę mało zanim się dmuchawa rozkreci i kocioł przez to mi często wygasła. Ja się podratowalem innym sterownikiem inaczej bym nie mógł grzać wody latem, jak bym palił miałem by było jeszcze gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w czym wy palecie i czym palicie? Znam Na prawdę wiele osób które mają ten sterownik i NIKT nie przekracza czasu nadmuchu 20sek 

Musicie mieć ustwione inne parametry źle ja zrobiłem test i nagrzalem do 80* kocioł i zmniejszyłem temperaturę na 40* I przez prawie 12H mi nie wygasł A mam ustawieni jak niżej na zdjęciach 

20180913_082903.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KamilMiernik napisał:

To w czym wy palecie i czym palicie? Znam Na prawdę wiele osób które mają ten sterownik i NIKT nie przekracza czasu nadmuchu 20sek 

Musicie mieć ustwione inne parametry źle ja zrobiłem test i nagrzalem do 80* kocioł i zmniejszyłem temperaturę na 40* I przez prawie 12H mi nie wygasł A mam ustawieni jak niżej na zdjęciach 

20180913_082903.jpg

CZY przeszkadzałoby CI gdyby czas nadmuchu byłby dłuższy ?  Jestem pewien ze nie, wiec pytam się po ci bijesz pianę.  Ktoś potrzebuje dłuższy i trzeba to zrobić i tyle. Przecież ten parametr nie zmieni algorytmu spalania. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytam po co skoro w 99.9% przypadków będzie to nie wykorzystane bo prawie nikt nie potztebuje takiego czasu. A jak Ci wygasa kocioł to skróci czasy między podawaniami i problem będzie rozwiązany. I jakoś nie chce mi się wierzyć że o to że nie ma więcej niż 30s wygasa Ci kocioł bo na pewno nie jest to przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przeczytaj jeszcze raz post który napisałem powyżej. I nie zachowuj się jak Rzecznik producenta. To nic nie kosztuje zmienić wydłużyć czas nadmuchu. Ty nie potrzebujesz a ktoś tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palisz dobrym asortymentem wegla a inni może nie i to jest przyczyna. 

Ja kiedyś miałem sterownik techa i tam czes nadmuchu mozna było ustawić do kilku minut. Moim zdaniem to sprawdza się jak palisz miałem węglowym który potrzebuje czasu żeby się rozżarzyć.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w okresie letnim występuja duże burze i wyładowania energetyczne które nie raz uszkodziły mi wzmacniacz antenowy,

a u szwagra bliska burza uszkodziła lodówkę, TV i inne urządzenia elektroniczne. Zakład energetyczny skargę olał. Od tego czasu

na czas burzy wyłączam wszystkie urządzenia elektryczno-elektroniczne w tym SKZP. Taniej wypada prąd niż, węgiel i prąd do jego spalenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.