Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapytanie odnośnie funkcji dodmuch gdy podaje. Opcja ta zalicza se podczas modulacji czy czuwania czy może jedno i drugie. Dogladam kocioł bardzo rzadko i nie mam możliwości zaobserwowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

na ekranie głównym obok pozycji "ALARMY" i wartości "0" pojawiła mi się ostatnio litera "A".

Wygląda to tak:

ALARMY: 0 A

Po pewnym czasie zniknęło... Ktoś kojarzy co to może być? W instrukcji nie znalazłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa... No to by się zgadzało :)

Dzięki!

Ktoś ma ten sterownik przy kotle 25kW i dmuchawą WPA06?

Są jakieś "startowe" najlepsze ustawienia od których mógłbym zacząć? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec odpalony tydzień czasu temu, średnie spalanie w pracy dwustan to 3,8 kg miału na dobę. Palę miałem bo został jeszcze i muszę go wypalić. W domu 4 osoby, ok. 150m2 bojler 150 l.  Czy jest sens przejść w trybie letnim na PID ? Piec 25 kw, aktualnie pracuje na niecałe 8 kw, Myślę że z uwagi na dość wysoką moc pieca, w PID na małej mocy (tylko CWU) może być problem z dobrym spalaniem. W sumie jak na miał to dużo nie spala to może lepiej zostawić na lato jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale w pid na lato przy piecu 20kw i tez 150l. Spalam 3,8kg. Na dwustanie szlo wiecej. Sprawdź i jak cos to wrocisz na dwustan.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2018 o 20:46, coobah napisał:

aaaaaa... No to by się zgadzało :)

Dzięki!

Ktoś ma ten sterownik przy kotle 25kW i dmuchawą WPA06?

Są jakieś "startowe" najlepsze ustawienia od których mógłbym zacząć? ;)

Ustawienia startowe  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że często kocioł po wejściu w stan czuwania wchodzi rozpędem na wyższą temperaturę. Fajnie jak by była opcja w której byśmy mogli ustawić różnicę zadanej temperatury CWU i aktualnej temperatury kotła. Po przekroczeniu zadanej różnicy włącza się pompa CWU i podgrzewa dodatkowo bojler do momentu ociągnięcia zadanej różnicy temperatur. Chodzi o to żeby nadwyżka chwilowa ciepła była kierowana na bojler a nie wypromieniowana przez kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była chyba dyskusja/propozycja wdrożenia rozwiązania pozwalającego na ustawienia szybkości reakcji/"agresywności" dynamiki dochodzenia do zadanej temperatury.

Nie pamiętam czy zostało to wdrożone

M.in. w ww przypadku miałoby możliwość zastosowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czarekurb napisał:

Zauważyłem że często kocioł po wejściu w stan czuwania wchodzi rozpędem na wyższą temperaturę. Chodzi o to żeby nadwyżka chwilowa ciepła była kierowana na bojler a nie wypromieniowana przez kocioł.

Nie wiem czy sam sterownik może sobie z tym "zjawiskiem" poradzić. Bezwładność czujnika temperatury & bezwładność kotła do tego mały odbiór ciepła zawsze będzie powodował przebicie temperatury. Aby wykorzystać to co na kotle jako laik widzę jedno rozwiązanie. Pompa CWU  pracuje non stop, a na wyjściu bojlera zawór termostatyczny 3D z ustawioną temperaturą np. 45^C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Amanda napisał:

Kiedyś była chyba dyskusja/propozycja wdrożenia rozwiązania pozwalającego na ustawienia szybkości reakcji/"agresywności" dynamiki dochodzenia do zadanej temperatury.

Nie pamiętam czy zostało to wdrożone

M.in. w ww przypadku miałoby możliwość zastosowania

U mnie poradzilem sobie z tym tematem o ktorym piszesz. Obnizylem max moc kotła do 30%. I nie dość ze dochodzi powoli to nie przebija mi zadanej o 10stopni(jak dotychczas bywalo) . Może spróbuj tak u siebie.

Kociol 16 kW , bojler80l wiec odbiór niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Oldek napisał:

Nie wiem czy sam sterownik może sobie z tym "zjawiskiem" poradzić. Bezwładność czujnika temperatury & bezwładność kotła do tego mały odbiór ciepła zawsze będzie powodował przebicie temperatury. Aby wykorzystać to co na kotle jako laik widzę jedno rozwiązanie. Pompa CWU  pracuje non stop, a na wyjściu bojlera zawór termostatyczny 3D z ustawioną temperaturą np. 45^C

Dlaczego miałby sobie nie poradzić ? Wystarczy w sekcji kodu programu dopisać warunek: jeśli różnica temperatury kotła i CWU wynosi więcej od zadanej to włącz pompę CWU, jeżeli nie to wyłącz pompę. Po za tym dorobić dodatkową opcję w module kocioł lub CWU do ustawienia tej różnicy. Sam pisałem kiedyś trochę prostych programów i w tym wypadku sprawa prosta do dorobienia. Prostsza niż przerabianie instalacji. Włączenie pompy na stałe to nie jest dobre rozwiązanie, ma swoje wady. Oczywiście ten temat nie jest aż tak istotny, napisałem o tym bo rozwiązanie jest proste do programisty a dodatkowa funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy te tematy były opisywane już rok temu ,a co do dynamiki kotła to jest w ostatnim oprogramowaniu ta funkcja można  samemu określić jak szybko sterownik ma reagować na spadek temperatury powrotu i zasilania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej, przygotowywanej aktualizacji jest parametr DYNAMIKA dla całej modulacji. Ale to "wypuścimy" dopiero w sezonie, bo potrzebne są dokładne testy na wielu kotłach a teraz pracuje głównie CWU, więc trzeba poczekać aż zapotrzebowanie na ciepło urośnie. Ale zapowiada się interesująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekBrz napisał:

W nowej, przygotowywanej aktualizacji jest parametr DYNAMIKA dla całej modulacji. Ale to "wypuścimy" dopiero w sezonie, bo potrzebne są dokładne testy na wielu kotłach a teraz pracuje głównie CWU, więc trzeba poczekać aż zapotrzebowanie na ciepło urośnie. Ale zapowiada się interesująco.

Czy w tej nowej aktualizacji będzie możliwość sterowania temperaturą kotła w programie czasowym, o czym kiedyś już rozmawialiśmy?

Nie ukrywam, że bardzo na to liczę.

Testowałem w sezonie nocne obniżenie temperatury kotła i u mnie sprawdza się to znakomicie.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.