Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz zadowolony ze sterownika wiem to z doświadczenia i opini użytkowników lecz jaki mogę dodać dwa słowa to jednak polecam opcję Full wraz z modułem internetowmy i panelem pokojowym świetna sprawa wygoda niesamowita jest wtedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilMiernik, z całym szacunkiem do Twojego wkładu merytorycznego w forum, na chwilę obecną kupiłem sterownik z zamysłem, że zamontuję i jak uda mi się go zgrać z kotłem to ograniczę swoje wizyty w kotłowni do zasypania ekogroszku i wywalenia popiołu.

Moduł internetowy, panel pokojowy, fajne bajery, ale cena x2.

Wole swój czas poświęcić na coś innego, niż zabawę sterownikiem :)
Ale... nie mówię nigdy nie :) Czas pokaże :)

Po cichu liczę, że forumowa społeczność pomoże w ogarnięciu sterownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon letni, więc postanowiłem zobaczyć jak będzie z aktualizacją oprogramowania. Wraz ze sterownikiem dostałem ver. 2.10, na stronie Timela wisi testowa 2.11 do której do dziś nie podchodziłem. NIe mam notbooka, musiałem odpiąć sterownik od kotła i na górę z nim pod kompa. Aktualizacja poszła bezproblemowo. Odpięcie sterownika, update i ponowne podpięcie trwało może kwadrans. Tak więc do aktualizacji moge podchodzić bez stresu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ja też mam wesję eco. Dołożyłem tylko czujnik spalin. Nie robię nic innego poza dosypywaniem opału i wyrzucaniem popiołu. Czujnik spalin robi robotę. Pozostałe elementy nie są wogóle u mnie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, 8010 napisał:

Nie robię nic innego poza dosypywaniem opału i wyrzucaniem popiołu. Czujnik spalin robi robotę.

 

3 minuty temu, Oldek napisał:

 

A kto czyści kocił ? :)

Może ten czujnik spalin :D :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł czyści teściowa ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam sterownik.

Trochę się zeszło z montażem, musiałem wtyczki zarobić, ładnie przewody sobie poupinać itp :)

 

Na chwilę obecną spalam starą szafę, więc jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek wrażenia poza tym, że:

- fajne menu,

- solidnie wykonany,

- ładnie świeci wyświetlacz,

itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed spaleniem starej szafy należy:
1. sprawdzić czy szafa była wykonana z ekologicznego drewna
2. sprawdzić czy lakier, ewentualnie okleina była przyjazna środowisku
3. wyjąć czujnik spalin z czopucha
4. wyłączyć podajnik
Myślę że jeszcze z parę punktów można dołożyć :)

Życzę niech sterownik dobrze służy domownikom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Szafa sosnowa,

- lakier wodny,

- czujnika spalin w czopuchu jeszcze nie ma,

- podajnik wyłączony, a jakże by inaczej :)

 

Odnośnie służenia domownikom - jestem ZA!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odpaliłem pierwszy raz piec z sterownikiem z tematu, wszystko ładnie pracuje. Sterownik zaopatrzony we wszystkie czujniki i panel pokojowy. Tryb pracy na lato dwustanowy. Nie wiem jedynie dlaczego pompa CWU działa cały czas, nie wyłącza się nawet jak wejdę w obwód CWU i dam STOP dla pompy, nie reaguje. Czy jest ktoś kto pomoże mi to zrozumieć ? Nie jest to sprawa sprzętowa raczej bo animacja pracy pompy CWU pokazuje że pompa pompuje. Nawet wtedy gdy temperatura w bojlerze jest większa od temperatury na kotle. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji doczytałem:

 STALE WŁ. – obwód CWU jest aktywny przez cały czas. Pompa jest wyłączana po osiągnięciu temperatury zadanej
 PR. CZASOWY – praca wg nastaw programu
 POMPA WŁ. – pompa CWU pracuje cały czas, nawet gdy temp. bojlera osiągnięta
(opcja umożliwia wykorzystanie pompy CWU jako pompy kotłowej)

Miałem ustawione POMPA WŁ. a nie STALE WŁ i pewnie przez to tak się działo, sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już to wcześniej, ale jak wchodzę w diagnostykę to pompa pracuje a jest na 0. Wszystko wskazuje na to że coś nie tak z przekaźnikiem. Sterownik fajny ale chyba brak jakiejkolwiek kontroli jakości. Bo w panelu sterownika (sterownik zabudowany) krzywo zlutowane gniazdo aktualizacji, żeby zaktualizować soft, trzeba rozebrać obudowę i wpiąć się w płytę bez obudowy, panel pokojowy jest tak zmontowany że jeżeli nastąpi chwilowy brak zasilania to trzeba kalibrować ekran (dotyk w ekranie jest przesunięty o szerokość połowy ekranu), bez kalibracji panel pokojowy wariuje potrafi sam zmieniać różne parametry łącznie z temperaturą kotła. Boje się pomyśleć jak na chwile w nocy zabraknie prądu i panel sobie przestawi coś czegoś bym nie chciał. Gdyby nie było tych niespodzianek to byłby super system.  Co do podłączenia pompy to nie jest filozofią podłączenie trzech przewodów i włożenie wtyczki do gniazda opisanego CWU. Czy można przy tym się pomylić ? Tym bardziej że wtyczki mają opis, to tylko pompa, jest prąd, działa, przekaźnik wyłańcza prąd, pompa stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to było by w ogóle słychać. obecne przekaźniki miniaturowe generują mało hałasu a tym bardziej w sterowniku zabudowanym w piec, pompa CO1 ładnie się wyłącza i włącza i przekaźnika nie słychać. sprawdzam wszystko bo to nowy kocioł i osprzęt i wole być pewny przed zimą że wszystko działa. Mimo ciepła w domu sprawdziłem i obwód CO1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czarekurb, skoro rozbierałeś sterownik i oglądałeś ścieżki gniazda RS232 to otwórz go raz jeszcze i słuchaj przekaźnika.

Ja mam nowy sterownik, dziś montowałem, wersja "na kocioł" i przekaźniki słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.