Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, dadex napisał:

19kg to sporo. W srwisie powiedzieli mi 17kg. Zmienie wiec na cos w okolicach 17 i 19.wygasilem kocioł ustawiłem moc dmuchawy na 50 i wyszlo szydlo z worka. W trzech miejscach przedmuchy. Uszczelnie czerwonym silikonem który został mi po instalacji. Miejmy nadzieje ze się poprawi.

Twierdzisz że 19kg to sporo?U mnie na owsie jest powyżej 20 a na groszku ponad 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego każdy musi to zmierzyć u siebie w kotłowni, bo na wielkość wartości potencjału ma wpływ kilka czynników, ale przede wszystkim rodzaj zastosowanej przekładni i silnika, a dopiero potem typ palnika, paliwo i jego frakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanowni panowie. Od jakiegoś czasu czytam forum ponieważ mam piec na ekogroszek ze sterownikiem "dragon" i nie do końca jestem zadowolony z jego pracy. Z tego co wyczytałem jedynym słusznym sterem jest "skzp". Postanowiłem go kupić i tu moje pytanie czy może ktoś ma dostęp tego sprzęt w lepszej cenie czy pozostaje mi tylko ta strona: http://costerowniki.pl/pl/p/Sterownik-kotla-SKZP-02F-Panel-pokojowy/16 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup bezpośrednio u producenta pod tym adresem, cena może wydawać się wysoka w porównaniu z innymi sterami, jednak jak w każdej dziedzinie dobry produkt musi kosztować swoją cenę, a ztego co wiem tej klasy sterownik innej firmy (nie podam nazwy) jest dużo droższy.Uwierz skzp jest wart swojej ceny.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziekuje za odpowiedz. Tak myślałem ze  najpewniej jest kupić u producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zbyszko125 napisał:

Zakup bezpośrednio u producenta pod tym adresem, cena może wydawać się wysoka w porównaniu z innymi sterami, jednak jak w każdej dziedzinie dobry produkt musi kosztować swoją cenę, a ztego co wiem tej klasy sterownik innej firmy (nie podam nazwy) jest dużo droższy.Uwierz skzp jest wart swojej ceny.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Zgadzam się z Tobą,dodatkowo darmowe aktualizacje,p.Tomek uwzględnia sugestie użytkowników.Poza tym możesz kupić tylko te czujniki ,które są ci potrzebne a nie cały komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎06‎-‎23 o 17:32, diabelski napisał:

Mam taki sam palnik, a potencjał mam 19.1kg/h. Na polskim eko.

Też mi zaczął podobnie przesypywać po przejściu na lato, dałem kaloryczność w górę do niecałych 28 i jest w porzo.

Palnika nie mam uszczelnionego, dowiercone są za to dodatkowe otwory po obwodzie korony i zaślepione mam wszystkie otwory w kanale powietrza.

Parametry podtrzymania mam patrząc od góry 5,20,18,2 ( to info na prośbę dadex-a)

Jesli mialbys zdjęcie dowierconych otworów to chetnie zobaczę. Rozumiem ze zaślepiłeś otwory poniżej gdzie wychodzi opal tak ? Jakie to przyniosło skutki?Dopalanie ekogroszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem zdjęć a teraz kocioł pracuje. Otwory dowiercone tak jak w fabrycznych większych palnikach (w najmniejszym ich nie ma) -zobacz w necie.

A zaślepione są tam gdzie dzieli się palnik na pół - w miejscu przykręcenia do kotła.

Instrukcja:  Po rozdzieleniu palnika ,oczom twym ukażą się dwa otwory na przegrodzie paliwo-powietrze. Owe otwory ja mam zaślepione.  Inny sposób bez rozbierania to zdjęcie nieużywanej zaślepki do dmuchawy, rzucenie okiem w środek (można przyświecić) i owe otwory też widać. U mnie dwa płaskie magnesy neodymowe załatwiły sprawę -żar nie cofa się do ślimaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link jak to wygląda, u Ciebie będą dwa takie otwory. Post Pieklorza z 11 lisopada 2011 -przewiń w dół.

 

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mój pierwszy post i od razu pytania :)

Gdzie mogę znaleźć konkretne info odnośnie oszczędności wygenerowanych po zmianie sterownika na model SKZP-02?

Mój aktualny Perfekt R z firmy Elster pracuje już praktycznie 10 lat i zaczyna czasami świrować.

Kocioł Galmet 25 kW ze ślimakiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że takiej informacji nigdzie nie znajdziesz. Ja w swoim kotle po kilku miesiącach zmieniłem sterownik Titanic+ na SKZP i jestem z tego powodu very happy. Czy zaobserwowałem jakieś korzyści ekonomiczne? Hmm, nie wiem albo nie rzuciły się w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoda, bo szukam mocnych argumentów, które skłoniłyby mnie do zmiany sterownika.

Liczyłem po cichu, że zaraz posypią się posty, że spalanie spadło o 100 kg w skali miesiąca itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej nie odpalaj w ohóle pieca na zimę. Zaoszczędzisz kupę kasy  :-) . A tak na poważnie to zaoszczędzisz sobie siedzenia w kotłowni. Myślę że jak proces spalania jest odpowiedni to oszczędności też się znajdą. Ja palę z skzp02 dwa lata i gdyby nie popiół i pusty lej to czułby się jak z piecem gazowym. Znam osoby które mają taki ster i też nie zamienili by na inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Żona zapomniała co to piec, a ja chodzę tylko dorzucić węgla i wybrać popiół. Na poprzednim sterze zdarzało mi się spać w kotłowni. Oszczędziłem czas dla rodziny, czy pieniadze? Pewnie też ale nie zastanawiam się nad tym, one są nabyte.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2018 o 02:54, coobah napisał:

Cześć,

Mój pierwszy post i od razu pytania :)

Gdzie mogę znaleźć konkretne info odnośnie oszczędności wygenerowanych po zmianie sterownika na model SKZP-02?

Mój aktualny Perfekt R z firmy Elster pracuje już praktycznie 10 lat i zaczyna czasami świrować.

Kocioł Galmet 25 kW ze ślimakiem...

 

Proszę tu masz film odnośnie spalania w PID i interwale według mnie konkrety 

https://youtu.be/lt9GxyuSmMk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w sterowniku nie przydała by się opcja sterowania pompą CO2 w obwodzie ochrony powrotu na podstawie czujnika temperatury powrotu w przypadku gdy ktoś nie używa pompy CO2. Wiem że można użyć dodatkowego czujnika temperatury, ale mógłby to robić sam sterownik. Mam przekrój rur 6/4" wystarczy grawitacja czy lepiej założyć pompę na ochronę powrotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 6/4 i grawitacja dziala. taka ochrona powrotu w zimie wymaga co najmniej 65 stopni na piecu.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dmuchawe 80w wspolpracujaca z skzp 02.Do 20% mocy przesłona zaopatrzona w dwie nakrętki i kilka podkladek nie podnosi się podczas pracy.Dopiero na wyższych obrotach unosi się. Tak ma być czy musze cos podregulowac na we. nakretkach ?

Edytowane przez dadex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapkę na dmuchawie proponują usunąć na stałe, ewentualnie te dwie nakrętki tak nakęcić aby klapka była non stop otwarta (z pewnością ta opcja będzie powodowała dodatkowe dźwięki), lub podkleić klapkę do góry. Jeśli z boku dmuchawy jest zamontowana przesłona, to proponuję zostawić ją uchyloną na ok. 1.5 cm, a na sterowniku powietrze z zakresu 7-30%. Napisałem to w oparciu o swoje doświadczenie, nie w oparciu o badania naukowe.

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem groszek na ruska bo chce przetestować inny opal. Narazie zauważyłem ze po zablokowaniu przeslony delikatnie ale jednak podnosi mi zadaną na kotle ktora mialem 55 a wzrosła do 65i tak trzyma. Jesli do wieczora będzie dalej rosła to będę musial ja odblokować. Takie mam spostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy mam piec Maline 25 dmuch wpa07 ster SKZP i bardzo niską temperature spalin. Dmuchawa ustawiona na 17% czy na 100% przesłana zamknięta czy uchylona temperatura spalin nigdy nie przekracza 70st.

Co radzicie....czujnik sprawny, sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @dadex, klapka w dmuchawie jest potrzebna tylko w dwóch celach. Żeby producent klapek na tym zarobił, a także aby producent dmuchawy mógł podnieść cenę dmuchawy bo w opisie ma klapkę i na tym zarobi. Poza tymi dwoma celami klapka w dmuchawie jest zbędna. Oczywiście jest to moja priv. opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.