Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Auto lato ma pierwszeństwo przed regulatorem pokojowym. Jeśli więc obwód zostanie wyłączony z powodu wysokiej temperatury na zewnątrz, to nawet jeśli w pomieszczeniu spadnie temperatura poniżej zadanej pokojowej, to obwód nie ruszy. W innym przypadku np. po włączeniu klimatyzatora włączał by się obwód grzania, mimo iż na dworze +30 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , w związku ,że kiedyś zadawałem pytanie w sprawie jak sterownik radzi sobie z palnikiem rynnowym i odpowiedzi były dość ogólne napisze parę zdań co i jak . Sterownik jak to nasz ulubieniec poradził sobie bardzo dobrze  wszystkie ustawienia były do przestawienia oprócz kaloryczności bo to raczej wiadoma sprawa ,potencjał podajnika wyszedł po przeliczeniach trochę mniejszy z 19 kg wyszedł 16.2 bo akurat w tym palniku był inny motoreduktor po zmianie dawki powietrza na + proces spalania został opanowany ale najważniejszą zmianą która mnie zaskoczyła to to że spokojnie wystarcza czas podawania w auto 1s,2s podawanie 1 s w małej modulacji działa super kocioł nie wpadał w czuwanie nie kopcił i nie przekraczał temperatury zadanej więcej niż 0.8 stopnia i tak sobie pykał na wolnych obrotach ,oczywiście co z tym idzie poprawiła się czystość palnika jak i kotła no i sam popiół był dopalony do zera .Pytałem też o modulację oczywiście sterownik super moduluje pod stałym obciążeniem grzejnikowym to jest 30 stopni na grzejniki  w dom 240 m/2 wykresy były proste a moc palnika była zachowana na wzorowym poziomie ( niebieski wykres ).

Wiem ,że to nie miejsce na opinię palnika ale wypowiem się z innej strony sterownik na rynnie spalił na dobę mniej o 1.2 kg i chyba zasługą jest krótszy czas podawania i korzyści z tego idące dodam, że przed zmianami ustawień i palnika palnik innej konstrukcji pracował w identycznych warunkach na tej samej instalacji i opale .

To tyle tych bzdur ale mam nadzieję ,że komuś ta wypowiedź rozwieje wątpliwości czy zmienić ster na skzp-02 ,wniosek z moich obserwacji jest prosty fajnie aby w przyszłości sterownik który modulacją zejdzie do minimum np.5% z automatu podawał tylko 1s może ten pomysł i wy pochwalicie a jak już dojdzie do obiecanych aktualizacji to tą poprawkę doda producent .

Pozdrawiam .

wykres .JPG

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  App Store jest dostępna aplikacja internetowa do zdalnej obsługi SKZP dla sytemu iOS.

Należy wyszukać TIMEL SKZP MONITOR.

 

Aplikacja w wersji 1.00. Image%20%281%29.png

Aplikacja obsługuje prawie wszystkie funkcje sterowników z serii SKZP.

W aktualnej wersji nie obsługuje jeszcze ustawień samego palnika oraz edycji programów czasowych.

Wkrótce będzie aktualizacja dodająca te funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

P.Tomek ,jest mozliwe do aktualizacii przedluzyc krzywu zewnetrznej ponad 10°C?Kiedy w nocy 5° i dzien 15°,grzeje dzien na 10.Przelaczam nastepnie na termostat,ale s zeliwem to nieekonomiczne.Lepiej ladne zmiany dla zewnetrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam. Mam nowy kociolek od niedawna i walczę z ustawieniami. Kocioł chodzi na małym obiegu i dogrzewa bojler 100l koWP_20180623_08_03_41_Pro.jpg

WP_20180623_08_02_52_Pro.jpg

WP_20180623_08_04_04_Pro.jpg

WP_20180623_08_04_12_Pro.jpg

WP_20180623_08_04_40_Pro.jpg

WP_20180623_08_06_58_Pro.jpg

WP_20180623_08_07_21_Pro.jpg

WP_20180623_08_09_05_Pro.jpg

Edytowane przez dadex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał podajnika wyliczony/rzeczywisty? Kaloryczność opału z worka?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test podajnika.Tyle wyszlo mam podajnik ekoenergii do 15kw. Kaloryczność z worka. Jest to ekogroszek czeski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień parametry w czuwaniu bo niedopala eko;

czas podawania 5 sek

czas nadmuchu 25 sek

powietrze 15 

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uszczelnić koronę palnika, bo widać, że są przedmuchy i część powietrza ucieka bokiem zamiast iść w palenisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam palnik, a potencjał mam 19.1kg/h. Na polskim eko.

Też mi zaczął podobnie przesypywać po przejściu na lato, dałem kaloryczność w górę do niecałych 28 i jest w porzo.

Palnika nie mam uszczelnionego, dowiercone są za to dodatkowe otwory po obwodzie korony i zaślepione mam wszystkie otwory w kanale powietrza.

Parametry podtrzymania mam patrząc od góry 5,20,18,2 ( to info na prośbę dadex-a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19kg to sporo. W srwisie powiedzieli mi 17kg. Zmienie wiec na cos w okolicach 17 i 19.wygasilem kocioł ustawiłem moc dmuchawy na 50 i wyszlo szydlo z worka. W trzech miejscach przedmuchy. Uszczelnie czerwonym silikonem który został mi po instalacji. Miejmy nadzieje ze się poprawi.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ile na czechu a ile na normalnym kamiennym proponujesz ? Dodam jeszcze ze kłopoty z miejscowym niedopalaniem zaczely się w momencie gdy wylaczylem calkowicie dodmuch podczas podawania paliwa. W moim przypadku gdy mam kiepskie paliwo /dragon z Brico w ktrum jest polowa pyłu nie mylić z mialem / mogla doprowadzić to zadania otworów jak nie calkowicie to czesciowo.mja dmuchawa w zalaczniku

WP_20180623_19_31_29_Pro.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oldek napisał:

Czeski wegiel to brunatny i jest lżejszy od kamiennego, więc 15 kg. na Czecha może być OK. Chyba największe doświadczenie w spalaniu czeskiego węgla ma @bercus

Paliłem dwa sezony czeskim i  dokładnie tak jak Oldek pisze 15 kg-kamiennym 19 kg potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobiłem w rowek dalem silikon i na zewnątrz z tego względu ze moja korona lekko się kiwa na jedna stronę przy dociskaniu. Silikon w kolo powinien ja usztywnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.