Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie chodzi ermet 140l dwupłaszczowy, poziomy.

Palnik -najmniejsza ekoenergia -nie narzekam, spalanie malutkie, z groszku popiół jak z papierosa.

Sterownik bardzo ładnie go prowadzi w automacie. (po przejściu na lato potrzebna była korekta podawania, bo było za dużo)

Kocioł tydzień temu czyszczony.

DSC_0176.thumb.JPG.2f1df1f3139e7024ed5817e07fb65bfe.JPGDSC_0175.thumb.JPG.e8d5174f79ce1d1da53ece3b7a0db989.JPGDSC_0177.thumb.JPG.92d4ef69692cb862d21c883011a4bc8c.JPGDSC_0178.thumb.JPG.22c6e23a26bd4c56391ab01f44d4f0b6.JPGDSC_0179.thumb.JPG.b5fce16328e7b0b7c6a20a3ade9ea9f0.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpracuje Ładnie, tylko startuje od około 16%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsza dmuchawa dla kociołków do 30WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał RV13AM, ma dużo większe spiętrzenie (ciśnienie) i ma tylko 10W więcej. Niestety jest też droższy.

Bez problemu chodzi na 1-2% mocy a sterownik ładnie sobie z nim radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady Jeśli moja wpa 01 będzie współpracować z skzp 02f to ją założę i zobaczę jak bedzie pracować  Jeśli te 16% bedzie  za dużo to zainwestuje w inny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2018 o 14:19, krisgie napisał:

 

Mam nadzieję że i u mnie SKZP-02 z SV200n będzie działał dobrze :).

Ale to dopiero w przyszłym sezonie bo parę drobiazgów muszę jeszcze dorobić (izolacja podłogi kotła itp..)

 

Masz jakieś porównanie jak wygląda ekonomia palenia w rurze a na zwykłej retorcie na samo CWU?

W sensie czy nie trzeba częściej podać w rurę żeby nie zgasło?

 

Próbowałeś palić jakieś spiekające badziewie w tej rurze czy raczej palisz dobrym opałem?

Więcej problemów miałem z retortą niż z tym palnikiem. Po sezonie użytkowania wynika że mniej zużywam opału, więcej ciepła odbiera piec, widać to po temperaturze spalin. Ogrzewam 200 l zbiornik CWU i spalam w automacie 3,2 - 3,5 kg opału na dobę. Pali wszystko co przejdzie przez podajnik. Paliłem groszkiem od lokalnego dostawcy, nie było problemu ze spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się udało zejść do ogrzania cwu 300 l - 2,0 kg na dobę w automacie .Tak Jam jest jest dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się udało zejść do ogrzania cwu 300 l - 2,0 kg na dobę w automacie .Tak Jam jest jest dobrze .

Ja nie pale cały czas bo to bez sensu czytam kocił pod para No żarem przez prawie 8 /10 godz. Wieczorem uruchamiam grzanie.cala noc stoi pod para .Rano zas rozpalał żar i trochę dogrzewać , jak potrzeba to dogrzewać .Tak to jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd, możesz nieco rozjaśnić co i jak robisz?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, wyłączasz kocioł jak nie trzeba grzać  a jak wygaśnie to rozpalasz?

 

 

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglada tak jak myślisz walcami kocioł , ale w ciaśniej doprowadzam ze mm żar u duzo na retorcie .Trzyma żar conajmiej 10 godz , potem uruchamiam i i dogrzewać kocioł jak jest potrzeba to grzeje wodę jak nie to tylko podnoszę żar na retorcie.

Jest to już zrozumiałe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge otworzyć Twojego jpg, ale jeśli jest tak jak napisałeś, to Twój kocioł przebija temperaturę kotła o 5° i przechodzi w czuwanie, dlatego dmuchawa nie pracuje. U mnie w automacie dmuchawa pracowała non stop. Mój wykres jest z czasu jak 5 osób robiło poranną toaletę, to i dmuchawa więcej pracowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekd napisał:

 

Jest to już zrozumiałe ?

Wszystko jasne ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie macie ustawienia tylko na CWU w trybie interwałowym,oraz ustawienia czuwania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla ekoenergii 25-35 mam ustawine 5 sek podawanie,  przerwa 50 sek. (sterownik wyświetla że mam moc kotła 13 KW), czuwanie 20 minut, podawanie 5 sek.

Spalam 5-6 kg (groszek z miałem). W kotle mam czyściej niż w sezonie opałowym pracując w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł 12 kw więc myślę że te ustawienia będą nie do końca odpowiednie,ale dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2018 o 14:49, BODZIO44 napisał:

ktm6107  miałeś racje  moja dmuchawka wpa 01  ładnie chodzi z skzp 02f.Teraz trzeba tylko opanować sterownik

Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Patryk94 napisał:

Przy okazji zapytam czy to normalne że temperatura wynosi 55.5 °C A na wodę 43.5°C mimo że jest ustawiona na 48°C ?

U mnie kocioł ustawiony na 65° pompa CWU pracuje non stop i na bojlerze mam 58° jak kocioł przebije do 68-69 to na bojlerze mam 60°C. Powrót przy tak pracującej pompie nie przekracza 56°C. Ale myślę że straty ciepła mam spore, 8 metrów rur podłączeniowych do bojlera (ocieplone, ale czuję że pianka ciepła) i kocioł też ciepły.Jak na bojler 58°C to bardzo dużo, ale na wyjściu ciepłej wody mam zawór termostatyczny 3D i ciepła woda na wyjściu ma 47°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo nie pamiętam,czy tryb letni bierze pod uwagę temperaturę pokojową,tzn jeśli temp.w pomieszczeniu jest osiągnięta np 22 stopnie,a tryb letni jest ustawiony np od 18 stopni,to pomimo że spadnie do 16 stopni,ale w pomieszczeniu jest osiągnięta nastawiona czyli 22 stopnie to    tryb letni  zignoruje te 16 stopni.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tomek Brz ,czy tryb letni bierze pod uwagę temperaturę z regulatora pokojowego,jeśli osiągnięta temp.zadana w pomieszczeniach,     to ignoruje temp.zewnętrzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.