Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy , wszytko jest do mnie jasne stabilność przepływy itd na moim obecnym palniku sterownik skzp spisuje się rewelacyjnie są i proste kreski i stabilność przepływu oraz ciepło w domu więc ten etap mam za sobą .

Palnik rynnowy nie przypadkiem znalazł się w mojej kotłowni cel to testy jak i sterownika jak i palnika a zarazem nauczenie się tych wynalazków aby móc klientom pomóc w ustawieniach bo nie każdy ma takiego jobla jak my że dążymy do ideału i wiemy co przerobić i czym pokręcić ,z tego tez powodu pojawiło się pytanie jak sterownik prowadzi palnik rynnowy i uważam że temat i pytanie odpowiednie aby własnie uzyskać pomoc.

Mam nadzieję ,że w tym tygodniu palnik zamontuję i odpalę i zacznie się przygoda z rynną .

Pozdrawiam 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może należy się też zastanowić jakiej mocy jest kocioł ,jakie zapotrzebowanie na ciepło przez budynek a jakiej mocy chcemy zabudować palnik do kotła ,żeby przygoda z rynną nie okazała się rozczarowaniem   :D

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twoje zapotrzebowanie na ciepło mieści się w tych widełkach 12-25 kW ja np mam średnio zapotrzebowanie  3-8 kW :D

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam 280 metrów spalanie sezonowe wyliczone z spalonego opału workowanego 3300 kg w tym 7 worków pelletu nigdy nie zastanawiałem się i nie wyliczałem średniego zapotrzebowania w KW .sterownik pracował w modulacji od 12 do 40% .

Średnie spalanie sezonowe wyszło 15,7 kg/24h

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , wszytko jest do mnie jasne stabilność przepływy itd na moim obecnym palniku sterownik skzp spisuje się rewelacyjnie są i proste kreski i stabilność przepływu oraz ciepło w domu więc ten etap mam za sobą .

Palnik rynnowy nie przypadkiem znalazł się w mojej kotłowni cel to testy jak i sterownika jak i palnika a zarazem nauczenie się tych wynalazków aby móc klientom pomóc w ustawieniach bo nie każdy ma takiego jobla jak my że dążymy do ideału i wiemy co przerobić i czym pokręcić ,z tego tez powodu pojawiło się pytanie jak sterownik prowadzi palnik rynnowy i uważam że temat i pytanie odpowiednie aby własnie uzyskać pomoc.

Mam nadzieję ,że w tym tygodniu palnik zamontuję i odpalę i zacznie się przygoda z rynną .

Pozdrawiam 

Podobny do rynny jest SV200. Po sezonie użytkowania nie chciałbym innego palnika. Bardzo dobrze współpracuje z SKZP. Kreski są proste.

post-65935-0-47741900-1525259145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny do rynny jest SV200. Bardzo dobrze współpracuje z SKZP.

 

Mam nadzieję że i u mnie SKZP-02 z SV200n będzie działał dobrze :).

Ale to dopiero w przyszłym sezonie bo parę drobiazgów muszę jeszcze dorobić (izolacja podłogi kotła itp..)

 

Masz jakieś porównanie jak wygląda ekonomia palenia w rurze a na zwykłej retorcie na samo CWU?

W sensie czy nie trzeba częściej podać w rurę żeby nie zgasło?

 

Próbowałeś palić jakieś spiekające badziewie w tej rurze czy raczej palisz dobrym opałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu na forum jeden kolega Bartek ma dużą ekoenergie obecnie grzejąc cwu spala mu od 4 do 5 kg na dobę, w sezonie zimowym spala około 20kg/24H odsiewki sterownik z tym palnikiem też super sobie radzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam ten palnik 12-25 kw ale żebym był z niego zadowolony to powiem szczerze nie bardzo. Jeden plus tego palnika to taki że spala wszystko co ślimak da rada podać.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężki do ustawienia. Trudny do opanowania spieków. Paliłem wszystkim co dał rade podać ślimak. Najlepiej spala mi się pelet ale trochę drogo to wychodzi.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak posiadam cały kompletny zestaw skzp-02. Moj metraż to 80 mkw pelletu na dzień dzisiejszy wychodzi około 10 kilo na dobę. Jak paliłem ekogroszkiem to około 6 kilo w interwale bo w pid 2 kila wiecej. Dodam tylko że jestem przed remontem całej instalacji. W lipcu bede kładł wszedzie podłogówke.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na kupnie podajnika pod ekogroszek , miał. Piec posiada pan z rusztem wodnym. Ile w zimę na miesiąc spala pan pelletu ekogroszku ? U mnie 160m2 do ogrzania to  podajnik 12-25kw by starczył.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat mój posiada 180 mkw palnik taki jak mój lecz kocioł trochę większy i spala prawie takie same ilości jak ja. Ja do czasu remontu nie wymagałem więcej od tego palnika ponieważ mam stare ogrzewanie a remont zacząłem od kotłowni i z kotła wychodzi mniejsza srednica rur niz do mieszkania więc na mój metraz to ze spalaniem i tak dobrze tak myslę przynajmniej. Pelletu w mrozach spalałem 24 kg na dobę a ekogroszku 18 kg. U brata była róznica 2-3 kila na dobę wiecej. Ruszt dokładany żeliwny.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat mój posiada 180 mkw palnik taki jak mój lecz kocioł trochę większy i spala prawie takie same ilości jak ja. Ja do czasu remontu nie wymagałem więcej od tego palnika ponieważ mam stare ogrzewanie a remont zacząłem od kotłowni i z kotła wychodzi mniejsza srednica rur niz do mieszkania więc na mój metraz to ze spalaniem i tak dobrze tak myslę przynajmniej. Pelletu w mrozach spalałem 24 kg na dobę a ekogroszku 18 kg. U brata była róznica 2-3 kila na dobę wiecej. Ruszt dokładany żeliwny.

 

Mam pytanko jak uszczelniłeś ten palnik? Bo mi ciągle nie równo spala opał od strony dmuchawy robią się spieki a po przeciwnej nie dopala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slimak zagęszcza opał przeważnie na tę stronę w którą się kręci stad niedopały można by to spróbować skorygować odpowiednim rozmieszczeniem otworów nadmuchowych , czyli tam gdzie zageszcza musi być lepiej napowietrzony a od strony spieków mniej  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak uszczelniłeś ten palnik? Bo mi ciągle nie równo spala opał od strony dmuchawy robią się spieki a po przeciwnej nie dopala

pouszczelniałem go na całości tzn. dałem silikon pod każdy pierścien. Zmniejszyłem nadmuch do 17 % i jakoś się to pali. We wcześniejszych postach pisałem że to trudny palnik ale jeden plus że spala prawie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Pytanie może nie związane ściśle z działem ale posiadam sterownik skzp i chciałbym do niego dobrać bojler cwu ponieważ prcuje on cały czas jako mieszacz powrotu. Mianowicie stary akurat uległ awarii zaraz po okresie grzewczym i szukam jakiegoś nowego. Stary to elektromet 220litrow z wężownicą. Teraz nie wiem jaki by się lepiej sprawdził z wężownicą czy może płaszczowy? Czytałem też coś o jakiś wymiennikach zabezpieczonych żywica. Zastanawia mnie też litraż czy 220L. to nie za dużo dla 5 osób. Z góry dzięki za rady. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nojler z podwójną wężownicą 120l. Nic lepszo nie potrzeba. Latem grzeję prądem przez wyłącznik czasowy. W sezonie grzewcym oczywiście. Latem zużywam tyle samo prądu co zimą więc nie ma sensu grzać piecem w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pompa cwu pracuje pracuje non stop jako kotłowa to bojler 120 L wystarczy ,ponieważ 24h/d w bojlerze jest ta sama temperatura co na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.