Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Podnieś kopiec, bo go brak. Płomień niewłaściwy - jak z palnika.

Ma palić się spokojnie jak w ognisku, płomień szeroki, obejmujący deflektor, żółty.

A u Ciebie jest wąski i biały.

Korekta paliwa 25%

Zmniejsz przerwę w czuwaniu do 20 min.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podniosłem kopiec już kilka razy i zawsze wraca do tego miejsca w jakim jest teraz.

korekta paliwa czyli zmniejszenie kaloryczności ?

 

tutaj jeszcze jedno zdjęcie: po jednej dobie pełne wiadro popiołu a raczej spieków i niedopalonego węgla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kopca nie podniesie i płomienia nie ustawi, to se może i kilkanaście godzin czekać i poprawy nie będzie... ;)

 

podniosłem kopiec już kilka razy i zawsze wraca do tego miejsca w jakim jest teraz.
korekta paliwa czyli zmniejszenie kaloryczności ?

tutaj jeszcze jedno zdjęcie: po jednej dobie pełne wiadro popiołu a raczej spieków i niedopalonego węgla...

 

 

Spieki Ci się robią, bo masz za mało węgla na palniku, za nisko masz żar.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas podawania w auto nic nie zmieni, nie wpływa na nawęglenie palnika

Korekta w górę, możesz obniżyć też kaloryczność lub potencjał.

Ale nie wszystko jednocześnie.

Najpierw korekta, nawet do 30% jeśli będzie taka potrzeba.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko naraz!

Korekta dawki paliwa - nawet do 30% jeśli będzie taka potrzeba ( w oknie PALNIK PALIWO)

To jest coś innego niż kaloryczność

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na partie spiekajaca to bedziesz jesszcze bardziej plakał na spieki jak z jankowicami, ogolnie to z wesola jest tak ze czasmi potrafi byc "wesola".

a filmik ci po to dalem bo masz tam gotowe ustawienia pod Jankowice :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Ty masz ustawione 12 kW, a Wiesiu ma palnik 25 kW... czyli jakby 2x większa moc...

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik z filmiku ma moc 25kw :) i to nie moj filmik ani kociol 

A kolega wiesiuu niech lepiej kupi groch o zerowej spieklnosci np Retopal lub Jaret i pomiesza to z tymi koksujacymi Jankowicami. Przy tak kosujacym opale palnika nie ustawi bo palnik zyje wlasnym zyciem

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale teraz retopalem i tez ustawic spalanie nie jest latwo. Poki co daje sobie spokoj a ustawial bede jak beda odbiory wieksze bo teraz to mi sie non stop odstawia na 2h i dupa z ustawiania.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dancych, to nie tak, że nie można ustawić w okresie przejściowym.

Też palę retopalem i u mnie kocioł potrafi odstawić się na 4 godziny jak nie ma odbioru ciepła.

Trzeba tylko dobrać właściwe parametry czuwania.

Oczywiście potrzeba czasu i obserwacji, ale da się opanować

 

Palnik z filmiku ma moc 25kw :) i to nie moj filmik ani kociol 

A kolega wiesiuu niech lepiej kupi groch o zerowej spieklnosci np Retopal lub Jaret i pomiesza to z tymi koksujacymi Jankowicami. Przy tak kosujacym opale palnika nie ustawi bo palnik zyje wlasnym zyciem 

Makog, wszystko prawda, tyle, że Wiesiuu musi ustawić choć prawidłowe spalanie, bo mu pali teraz 46kg/dobę. A to raczej o tej porze normalne nie jest ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu robić korekt co chwilę bo totalnie nic nie widać. Ja przyjąłem zasadę, że max jedna korekta na dobę.

U mnie nadal kopczyk niezbyt wysoki bo max 2cm ponad palnik i ćwiczę powoli rożne opcje. Uważam, że ideałem byłoby uzyskać wyraźny przesyp i móc wtedy zjechać z korektą w dół.

Jedno jest pewne, sterownik trzeba zrozumieć, nie ma co liczyć na to, że wpiszę moc kotła z tabliczki, kaloryczność z worka i idziemy do domu. U mnie w tej chwili moc kotła 15kW a wpisane 25 ponieważ najprawdopodobniej taki jest palnik. Paliwo na worku kaloryczność 20-23 a wpisane w tej chwili 19 i podejrzewam, że jeszcze zjadę w dół.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Jabolkg masz rację, że trzeba zrozumieć, jakie korekty dają jaki efekt i przede wszystkim obserwacja palnika.

Jak już uzyskałeś kopiec 2 cm, to masz dobrą pozycję wyjściową.

Teraz tylko obserwacja i drobne korekty i będzie gitara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiuu, idze ku dobremu, płomień już masz spokojniejszy.

Zmiany w dobrym kierunku, daj mu popracować, obserwuj, a wieczorem pokaż, co tam wyhodowałeś ;)

P.s. Możesz robić zdjęcia telefonem w poziomie? Będzie łatwiej je przeglądać... 

Już mnie szyja boli od tych przewróconych fotek... :lol:

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiuu postaraj się jeszcze zrobić aktualizację sterownika bo doczytałem, że masz wersję 1.8

Jaka tam u ciebie siedzi instalacja i ile to w tej chwili pali jeśli przy okresie przejściowym hulał przez 6 godzin non stop w modulacji pomiędzy 20-40% ? U mnie w budynku bardzo słabo docieplonym przez noc może z raz wejdzie na 40% przez max pół godziny a dość często potrafi się odstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dancych, to nie tak, że nie można ustawić w okresie przejściowym.

Też palę retopalem i u mnie kocioł potrafi odstawić się na 4 godziny jak nie ma odbioru ciepła.

Trzeba tylko dobrać właściwe parametry czuwania.

Oczywiście potrzeba czasu i obserwacji, ale da się opanować

 

Makog, wszystko prawda, tyle, że Wiesiuu musi ustawić choć prawidłowe spalanie, bo mu pali teraz 46kg/dobę. A to raczej o tej porze normalne nie jest ....

no dobra ale ja juz w podtrzymaniu mam podawanie 10s co 10minut i nadal kopczyka brak. Czy montaz RCK w wyczystce moze pomoc? Ogolnie pali teraz 10kg na dobe z cwu. uwazam ze i tak za duzo jak na ta pogode. gdzie masz czujnik temp kotla zamocowany?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, sam się zastanawiam nad montażem RCK w wyczystce pod czopuchem, bo w wietrzne dni komin ciągnie i kopczyk w podtrzymaniu opada.

Sądzę, że RCK pomoże, bo do regulacji ciągu jest przeznaczony.

Jeżeli jeszcze opada Ci kopiec w podtrzymaniu, to musisz dalej skracać czas lub zwiększyć dawkę, aż będzie ok i jeden problem z głowy.

 

U mnie czujnik jest zamontowany na króćcu wychodzącym z kotła na zasilanie instalacji. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo czujnik jest zamontowany przylgowo, więc jest jakaś zwłoka w reakcji na zmiany zakresu temperatur i z pewnością ma to wpływ na modulację.

Zastanawiam się też, czy by można do naszego sterownika dopasować jakiś czujnik wkręcany w instalację, taki, który bezpośrednio opływa woda.

Wtedy byłyby najwłaściwsze wskazania temperatury kotła i praktycznie bezzwłoczne.

Przy takim czujniku z pewnością sterownik by lepiej modulował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.