Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,może ktoś mnie doinformuje - co oznacza wykrzyknik w niebieskim kółku pod temp.powrotu ?  Domyślam się,że chodzi o zbyt niską temp.powrotu,ale przecież nigdzie jej nie ustawiam/nie mam mieszacza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza , że faktyczna t. powrotu jest mniejsza od ustawionej w oknie ochrony powrotu. Jak nie masz mieszacza, to nic to zmienia.

Jak chcesz aby się nie wyświetlał wykrzyknik, to wyłącz ochronę powrotu, lub ustaw temp. powrotu na wyższą.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ochrona powrotu jest wyłączona/przycisk ochrona powrotu-nieaktywny/,ale czujnik temp.mieszacza włożony do sprzęgła hydraulicznego-praktycznie pokazuje temp.idącą na grzejniki/symbol grzejnika w 3 oknie panelu u góry/

ps. wykrzyknik wcale mi nie przeszkadza,pytałem ze zwykłej ciekawości by zrozumieć jak działa sterownik.Pisaliśmy już kilka miesięcy temu,że przydałoby się rozszerzenie instrukcji o opisy typu akcja-reakcja, czyli dokładniej jakie działanie ze strony sterownika spowoduje dane ustawienie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zadowolony z pracy sprzęgła,przy małym odbiorze ciepła temp.powrotu równa temp.zasilania, a przy dużym odbiorze delta ok.2-3 stopnie C.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego gawara58 jeśli mogę coś doradzić to tylko to że czujnik mieszacza czyli czujnik odpowiedzialny za odczyt temperatury CO  powinien być umiejscowiony na rurce tam gdzie jest stabilna i rzeczywista temperatura idąca na CO ,sam mam sprzęgło rozdzielacz i temperatury nie znacznie się różnią bo jednak w sprzęgle występuje mieszanie cieczy i sama temperatura się nieco zmienia a trzeba też powiedzieć że sam metal też przewodzi ciepło i mogą być różne odczyty .

Ja też kombinowałem z czujnikami tak aby wykresy były stabilne i czujnik mieszacza zamontowałem za pompą CO  i uważam że to dobre miejsce , ze sprzęgła jestem też zadowolony .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,tak też zrobię,Pozdr.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło i rozdzielacz firmy ELTERM. Twoje widziałem na YT. Jest extra.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE

Czasem jest tak, że wersja sterownika nie wnosi zmian, które wymagają zmian w panelu. Jeśli zmiany są "znaczące" to producent pisze o tym, że trzeba zmienić soft w panelu.

 

ps.. skończyłem modernizację kotłowni to może wgram wersję 2 i dostosuję moja aplikację.

Ale byłoby super. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tak czytam posty i widze sporo pomysłów jest co do dodawania powietrza w momencie startu po dłuzszym czuwaniu.Ja cały czas po sezonie grzewczym jechałem w atomacie i spalanie nie przekroczyło 3,5kg/d.Mysle ze to jest w miare dobry wynik dla 3 osób i grzaniu wody tylko.CWU  mam na 50st a kocioł na 55 w piecu cały czas prawie biało ale było czarno bo po jakims czasie w autamacie przełaczyłem na interwał i nie mogłem jakos dojsc zeby doregulować powietrze do ilosci paliwa raz za mało powietrza raz za duzo i zaniki płomienia az w końcu ustawiłem jak było na automat jakos w lipcu i tak jade do dzis dnia tylko ustawiłem wiecej wiatru w okolicy 40/% mocy dałem 20% wiatru a przy 50% mocy dałem 40% wiatru wiecej i moment tylko krótki piec sie rozpędził i samą bezwładnością poszedł powyżej temp. zadanej 55 nie wchodząc w tryb awaryjny no i czuwanie.Miałem ustawione mniej powietrza ale dłuzej trwało rozpalanie i zuzycie dobowe ciut wzrosło.W zeszłym sezonie nie ruszałem tych ustawień zobaczymy teraz się będę tym bawił troszkę.Z pompy kotlowej zrezygnowałem gdyż miałem odwiedziny dwuch fachamanów od C.O. jeden który mi montował wszystko stwierdził ze w paru budynkach to samo robił nie mal identycznie i wszystko bardzo dobrze się sprawdza a drugi fachman podobnie stwierdził ze przy tak krótkich odcinkach rur do wymiennika nie trzeba pompy kotłowej tylko cwu na najmniejszą moc i przymknąć zawór kulowy na bojler na około połowę żeby za mocno nie mieszało w piecu bo to powoduje że się woda szybko wychładza niepotrzebnie i sterownik stara sie  to nadgonić i moc skacze za mocno nie ma stabilizacji dobrej. 

Powiem że nie wadziło mi to co było ale miałem ochote zmienić a może się poprawi ale jak to mówią lepsze jest wrogiem dobrego więc dałem spokój z pompą kotłową jak na razie..Co do spalania ogólnego wskazywanego na sterowniku to też zauważyłem że oszukuje i teraz zrobie jak tu koledzy cały zwazony zbiornik spalę od poziomu do poziomu i zrobie korekty potencjału.Przydał by się wskażnik ile pozostało eco w zbiorniku i titek by sobie titał jak w aucie rezerwa cos takiego no ale są wazniejsze rzeczy do poprawy zapewne .Soft 2,0 zapodałem już  jak się pojawił czekamy na mrozy...

Edytowane przez MK50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Panie Tomku,drobna uwaga odnośnie aktualizatora, otóż przydałoby się zakończenie typu"Finisz","Zakończ" lub "aktualizacja kompletna". samo piknięcie sterownika niewiele daje,ponieważ gdy znika "trwa aktualizowanie" ponownie pojawia się"aktualizuj teraz".Dla kogoś niewprawionego może to oznaczać,że aktualizacja się nie powiodła i będzie chciał ją wbić powtórnie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że już każdy wie jak sie aktualizuje i choć by nawet drugi lub trzeci raz pod rząd  zrobił aktualizuj  to nic się nie stanie złego a juz będzie wiedział jak   sie to robi .Swoją drogą to może nawet być lepiej bo aktualizator lepiej sformatuje pamięć czyli usunie ślady po poprzednim sofcie ja np. robie dwa razy pod rząd.Po to też jest obowiązek zrobieniie ustawień fabrycznych a raczej tylko my tu na forum to robimy nie wierzę że ktoś inny zwykły zjadacz chleba by się na to porwał a nawet znam takich którzy by się bali tego robić jak diabeł wody święconej a wszystkich którzy to robia uznaja za głópców .Chyba wszyscy się ze mną zgodzicie panowie..Myślę że inne rzeczy do zrealizowania przez Pana Tomka są w kolejce. Pozdrawiam palaczy.

Jak to jest z konwerterem czy bedzie cos takiego jak wykupienie samego abonamentu na pare lat rok czy dwa lata np. jezeli ktos juz ma konwerter.

Będę się zastanawiał nad kupnem ,teaz to mi już nie bardzo się spieszy do kupna bo już pierwsze koty za płoty poszły w zeszłym sezonie grzewczym i juz jestem spokojniejszy nie muszę 24 godz/dobę widzieć co się dzieje w kotłowni.

Edytowane przez MK50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba warto ze względu na zmianę w suwakach teraz są podobno przyciski +/- co ułatwi samą precyzję obsługi. Sam się przymierzam do aktualizacji bo w końcu trzeba kupić moduł internetowy.

 

Zimne noce są pretekstem do palenia i testów przez całą dobę, na razie grzanie na budynek odpala na jakieś dwie godziny, reszta pracy to grzanie 200l CWU, spalanie czeskiego ekogroszku na poziomie 9-10kg na dobę moc max 50% niestety nawet w nocy nie wpadł mi w pełną modulację i zawsze trochę stoi w podtrzymaniu, zastanawiam się czy jeszcze nie zjechać z mocą.

Edytowane przez jabolkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dmuchawę RMS 120AL i ustawienia 10% mocy dmuchawa-4; 100%-18. Jest mały zakres sterowania dmuchawą. Jaka dmuchawa jest dedykowana to tego sterownika? Która z dmuchaw ma większy zakres?

Pozdrawiam

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie szeroki zakres na starszym sofcie był na RV13AMs (40W) czy DM85 (38/40W) one były na kondensatorach 1uF, jest jeszcze WPa07 (34/36W ale tu trzeba zasadzić kondziora 1uF)

 

na nowym sofcie podobno zakres sterowania jest już fajny dla dmuchaw z półki ok.40W oraz tych >70W

odczytaj jaki masz soft i zapytaj, jaki warto wgrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz moc kotła? Bo trzeba też patrzeć na współpracę z kotłem.

Chyba najszerszy zakres mają dmuchawy 34W.

Duży zakres mają WPA-07 i  WPA-117.

 

Warto zmieniać soft na 2.03 z 1.96 jak nie planuję sterowania przez net?

 

Ja testowałem kilka dni, a potem wróciłem do 1.94.

Nie ma dużo zmian w stosunku do 1.94. taka najbardziej widoczna, to jak otworzysz Tryb interawałowy, to masz określoną przybliżoną moc w stosunku do ustawień.

Korzystam z aplikacji Wojszyma więc wróciłem do poprzedniej wersji, bo mam podgląd ,,na żywo" kiedy potrzebuję

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft mam 1.94. Moc kotła 20 kW.

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz moc kotła? Bo trzeba też patrzeć na współpracę z kotłem.

Chyba najszerszy zakres mają dmuchawy 34W.

Duży zakres mają WPA-07 i  WPA-117.

 

 

Ja testowałem kilka dni, a potem wróciłem do 1.94.

Nie ma dużo zmian w stosunku do 1.94. taka najbardziej widoczna, to jak otworzysz Tryb interawałowy, to masz określoną przybliżoną moc w stosunku do ustawień.

Korzystam z aplikacji Wojszyma więc wróciłem do poprzedniej wersji, bo mam podgląd ,,na żywo" kiedy potrzebuję

 

Robi się moja wersja dla 2.03. Odczyty już działają. Pozostaje zapis.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara. Czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma zakres dmuchawa WPA 06 na tym sterowniku?

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.