Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka C.o. - Propozycje


Scarb88

Rekomendowane odpowiedzi

;)

 

Mam piec SAS NWT.

Instalacje grzewczą wykonaną w latach 80 podobnie jak dom 200mkw.

Grzejniki panelowe z grubymi starymi rurami. Opalam dom drzewem nie zawsze suchym, w większości jest to kawałek palety, skrzynki albo np. kawałek świerku. Węgiel i piec kupiłem 4 lata temu, tonę zostało mi 700kg, ponieważ dokładam jak jest naprawde zimno np. ostatnie mrozy.

Problem wygląda tak, z pieca wydyma, dochodzi zalepianie się go wewnątrz to samo tyczy sie komina. Ręce opadają.

Ale ostatnio oświeciło mnie.

Zacząłem czytać forum o ogrzewaniu i z niego wynika, że mam źle zainstalowany piec, chodzi mi głównie o instalację.

Prosiłbym was o propozycje zmiany instalacji na taką przy której nie będę świadomie niszczył pieca(45C zadana temp.), komina, grzejników(rdza) i swojego zdrowia.

Moja propozycja jest taka:

Piec zostaję:P

zmieniam same grzejniki, żeby nie zmniejszyć zbyt bardzo ilości wody w układzie, dochodzą do tego termostaty, montuje wymiennik ciepła min. 200 l (3 rodziny z tendencją spadkową) out. Zawór czterodrożny.

Podłączam ciepła wodę z boilera-wymiennika do wanny (parter, piętro) kuchni (parter, piętro).

Co mi to daję:

Mam na piecu temp. 60-70C, więc taka jak ma być, ciepłą wodę za darmo w okresie grzewczym, i temp. w domu 20-21C.

ALE ALE ALE co w okresie letnim, przecież nie będę palił w piecu, żeby mieć ciepłą wode, chociaż mam w dwóch łazienkach piecyki gazowe z których chciałbym nie korzystać ale mieć na wszelki wypadek. Gmina (NIEPOŁOMICE) zaoferowała mieszkańcom, że dofinansuje montaż kolektorów słonecznych i jest pytanie czy iść na to.

Sprawa lata załatwiona, ponieważ kolektory grzeją mi tą wodę w bojlerze. Nasuwa się pytanie, czy te wszystkie podzespoły będą ze sobą współgrały.

Dodam jeszcze, że w grafik przeróbki wchodzi poszerzenie komina(140mm) do 200mm i włożenie rury ze stali nierdzewnej.

Pozdrawiam,

MACIEK :P

 

P.S. nie mylę się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co wymieniac grzejniki jesli masz zeliwiaki to juz napewno nie rozumiem ,zawory grzejnikowe napewno trzeba załozyc i głowice ,zawór nie 4d tylko 3d i zasobnik na wysokich parametrach by chodził ,jesli zasobnik pod solar to tylko 300l biwalent (dwie wez) jeli chcez zobaczyc foto to wejdz na poprzednie tematy tam ma swoje foto takiej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli maszinstalacje grawitacyjna to napewno zawór 3d zamontowany na powrocie ,jesli wymuszona moze byc 4d a wszysko zalezy od instalacji i sposobu podłaczenia zbiornika wyrunawczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.