Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Dobór Odpowiedniego Kotła


LaGGera

Rekomendowane odpowiedzi

Na mazurach robią dużo dobrego pelletu - idź w pellet to paliwo z przyszłością

Dokupi drugi podajnik za kilka lat i będzie śmigał na pellecie a dopóki jest gaz w takiej cenie to pelletem się nie opłaci bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mazurach robią dużo dobrego pelletu - idź w pellet to paliwo z przyszłością

@sambor,  chciałem zapytać co to znaczy z przyszłością ?   Że stanieje czy że eko?

 

Bo jak pamiętam to ekogroszek też była nowość i póki było małe zainteresowanie to mało kosztował.  Teraz jak ludzie pokupowali piece to cena wiadomo jaka jest ekogroszku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam już u siebie ze 2 tyg. sigmę.  W środę ma przyjść fachowiec go podłączać z czopuchem z bocznym tak jak handlowiec obiecał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał ochotę i czas to byś zerknął co jest w nim ze stali nierdzewnej. Łatwo to dość sprawdzić, do nierdzewki nie czepia się magnes lub bardzo słabo jak jakaś część została poddana obróbce mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjechał do mnie  Sas Solid 14 kw z obrotową retortą i sterownikiem MultiFun z czujnikiem żaru.Kocioł wygląda na solidna konstrukcję .Już nie mogę się doczekać jak go odpalę   :D .

To gratuję, szukaj teraz suchego opału najlepiej na cały sezon .

 

 

 

Jakbyś miał ochotę i czas to byś zerknął co jest w nim ze stali nierdzewnej. Łatwo to dość sprawdzić, do nierdzewki nie czepia się magnes lub bardzo słabo jak jakaś część została poddana obróbce mechanicznej.

A czemu o to pytasz ?

Jest też nierdzewka ,która bardzo delikatnie przyciąga magnes i jest taka ,która przyciąga mocniej ,wszystko zależy od domieszek.Jak bedzie to z alu to też nie przyciągnie musiałby zarysować czy jest twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jest rzadkość wśród wyrobów polskich? Ciekawi mnie co oni zrobili z nierdzewki w kotle. Nawet jak to są tylko śruby i nakrętki to też się chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 99% przekonany że to jest z nierdzewki .

 

V4VLYWA.jpg

vsSheHQ.jpg

 

Nakrętki te kryte w komorze spalania chyba są niklowane .

Na turbulatorze śruby i nakrętki mogą być nierdzewne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak to pisałem, łatwo to sprawdzić. Do nierdzewki nie czepia się magnes. Na śrubach, ich łbach masz napisane A2 albo A4(kwasówka). Po kolorze też można poznać, nierdzewka jest tak lekko matowa.

Dzięki za fotki, ale praktycznie nic nie widać, strasznie zaszumione.

 

Tak, te w komorze spalania to ocynk galwaniczny, zwykłe nakrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kontakt z nierdzewką potrafię rozpoznać ją bez magnesu. Stale nierdzewne są różne, jedne są ferromagnetyczne (chwytane przez magnes), inne nie. Ale wszystkie są nierdzewne . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kontakt z nierdzewką potrafię rozpoznać ją bez magnesu. Stale nierdzewne są różne, jedne są ferromagnetyczne (chwytane przez magnes), inne nie. Ale wszystkie są nierdzewne . :)

 

Dobrze napisane - nieraz już wysyłałem klientom opis wyjaśniający dlaczego do niektórych nierdzewnych przykleja się magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz komuś że wystarczy przetłoczyć taką blachę czyli przegiąć i ma już skłonności ferromagnetyczne choć dalej jest nierdzewna. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w poście #57 wystarczy poddać obróbce mechanicznej np. te przetłoczenia i będzie lekko magnesować. Z reguły A2/A4 nie magnesuje. Mam DEHNa gąsiory od instalacji odgromowej z nierdzewki(oni to nazywają NIRO) i magnesują bo zostały poddane tłoczeniu. W ogóle wszystko co mam na zewnątrz domu jest ze stali nierdzewnej. Co dało się wywalić z ocynku galwanicznego zostało wywalone. Jak nie nierdzewka to ocynk ogniowy. Nie wszystko da się kupić z nierdzewki. Nawet śrubki, nakrętki, podkładki w lampach ogrodowych wywalone z ocynku galwanicznego i wstawione A2. To grosze kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w poście #57 wystarczy poddać obróbce mechanicznej np. te przetłoczenia i będzie lekko magnesować. Z reguły A2/A4 nie magnesuje.

 

Temat został opisany szczegółowo tutaj:

 

http://stalenierdzewne.pl/porady-ekperta/w%C5%82a%C5%9Bciwo%C5%9Bci-magnetyczne-stali-typu-304321312

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli chodzi o palniki ekoenergii to w Solidzie nie widziałem ,widziałem tam palnik pancerpola Duo z obrotową retortą ,te palniki spalają miały dobrze i ekogroszki nawet szlakujące ale zasobnik raczej nie jest przystosowany do spalania samego miału ,będzie się zawieszać zwłaszcza wilgotny,moim zdaniem w mieszance 50/50% ekogroszek z miałem powinien zejść z zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak marudzę ale mam zakodowane po przeczytaniu tak dużej ilości wątków żeby zwracać uwagę na palnik aby był tzw II generacji czyli żeby  spalał bez problemów gorszy ekogroszek. Ja mieszkając na takim zadupiu nie mam możliwości wyboru opału.Tu jest jeden ekogroszek bez wiedzy o jego parametrach. Dlatego pytam Was czy w solidzie lub innym sasie z czujnikiem żaru jest palnik tzw II generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palniki z obrotem lepiej radzą sobie z gorszymi ekogroszkami , w czasie spalania oprócz popiołu powstaje szlaka ,która skleja się i oblepia palnik ,palnik obracając się kruszy żużel na mniejsze kawałki to ułatwia spalanie i zrzucanie go do popielnika .

 

Był okres że palniki ll generacji były hitem ale to już przeszłość są teraz nowsze lll generacji a i  np w Ogniwie M-ce jest już nowszy palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.