Skocz do zawartości
Vegelo233

Hef Duo Plus - Hef 16Kw Vs Boss Vegas - Stalmark 14Kw Proszę O Pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stoję przed zakupem pieca, po wstępnym wyborze, zostałem przy:

DUO PLUS - HEF 16kW

lub

BOSS VEGAS - STALMARK 14kW

Cena Obu podobna koło 7300zł brutto(w tym vat 8%).

Jeżeli jest ktoś użytkownikiem tych kotłów mógłby mi coś doradzić, interesuje mnie:

Hef:

Po ilu latach się rozcieknie? (znajomi mieli piec prawie bez awaryjny jednak po 6 latach cieknął - udało się zaspawać i na razie ma 11 lat i chodzi - drobna rdza na elementach obudowy... po za tym prawie bez awaryjnie 2 razy ślimak wymieniali w tym czasie + kondensator przy silniku).

Bardzo ciężko spotkać się z opiniami o tych piecach, tak rzadko się psują że ludzie nie mają po co pisać, czy mało ludzi to użytkuje?

Stalmark:

- Dlaczego producent daje tylko 4 lata gwarancji skoro konkurencja daje 5? - jest w tym jakiś haczyk?

- Czy są problemy z tym podajnikiem tłokowym czy chodzi to w miarę bezawaryjnie?

- Czytałem sporo o sadzy w tym piecu, czytałem też że problem ze spalaniem ustał po wprowadzeniu nowego sterownika, może to ktoś potwierdzić? Szczerze trochę mnie zastanawia jak konstrukcja pieca może mieć wpływ na sadzę i czy problemy nie leża w paliwie  (do tej pory miałem piec malejki z podajnikiem ślimakowym, i ilość sadzy bardzo zależy od jakości paliwa - nie ma znaczenia czy to ekogroszek - ważne jaki - sam doświadczyłem parę razy gorszego paliwa i nie dało się doregulować aby spalanie tego było idealne zostawał lekki koks/ popiół + więcej sadzy szło w piec i komin - częściej trzeba było czyścić).

Ogólnie woziłbym chyba Hef ale chciałbym mieć możliwość np. latem (ciepła woda) palenia miałem, po za tym po poprzednim piecu miałem non top problemy z napędem ślimakowym - stara konstrukcja jeszcze na tak zwane "kopytko" - i stąd też chciałbym spróbować z tym podajnikiem tłokowym - takich Hef nie robi. Dodam że rozumiem mniej więcej procesy spalania oraz sterowanie pieców, więc myślę, że nie będę miał problemów z nastawami sterownika, jestem osobą dość młodą i obsługa panelu powinna być prosta.

Interesują mnie również wszelkie opinie odnośnie tych firm, jestem  też gotowy na sugestie odnośnie firm instalatorskich lub innych pieców w cenie do 8000zł brutto (zakładając usługę - vat 8%) w okolicach Tychów.

Dodam:

Proszę nie pisać abym się zastanowił nad mocą itp - jestem jakby za tym, poniżej wyjaśnię jak to u mnie wygląda:

Mam do ogrzania parter 80m2 (3m wysokości) nowe okna, dom nie ocieplony + bojler, poprzednio był piec firmy Malejka 25kw, pewne elementy mieli fajnie zrobione (ale ogólnie drugi raz bym nie kupił - duża awaryjność pieca[nie tylko  u mnie]  - ciężki kontakt i drogi serwis).  Piec poprzednio był przewymiarowany, myśleliśmy że będziemy dołączać budynek gospodarczy 110m2 - ale to się nie stało i już się nie stanie. Piec był na ekogroszek i nadal będę palił głownie tym paliwem, pomyśle może o jakimś groszku lub miale  jeżeli kupie Stalmarka jako paliwo uzupełniające - lobię mieć w woreczkach i miarę czysto w piwnicy... po za tym mam sprawdzony węgiel z Piasta drobnica workowany i wole mieć lepsze paliwo (przy mojej powierzchni grzania, wiele nie zaoszczędzę, aż tak dużo na ogrzewanie nie wydaję - koło 1600 zł rocznie). Mam w piwnicy zawór trójdrożny - proponują mi wymianę na czterodrożny i chyba to zrobię (warto?).

P.S. przeszukałem bardzo dużo na forum i w google, ale są opinie tylko ludzi którzy mają piec 2 miesiące lub góra dwa lata - ciężko mi znaleźć coś co by mi mocno ułatwiło wybór.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Mata0018
      Witam zakupiłem dom z piecem hef prosił bym o pomoc w ustawieniach sterownika jak powinno być dobrze ustawione wszystkie pozycje. Piec lato grzeje wodę A zima grzejniki ... proszę o pomoc pozdrawiam
    • Przez Mrv
      Witam bardzo serdecznie. 
      Po przeszukaniu wielu wątków na forum wciąż nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, więc postanowiłem zasięgnąć Państwa porady w temacie regulacji pieca.
      Nazywam się Dorian, jestem posiadaczem pieca Stalmark Eco Silver o mocy 24kW na pellet. Używam go codziennie od kilku miesięcy, natomiast przez ostatnie tygodnie męczę się z regulacją tego potwora, żeby dojść do ładu i składu z ogrzewaniem domu. 
      Na wstępie chciałem zaznaczyć, że ogólnie jestem osobą techniczną - Informatyk, elektronik, programista - więc urządzenia sterujące nie są mi obce. Piszę to, bo spotkałem się z opinią, że niektórych przerasta regulator pokojowy z dwoma przyciskami - to z całą pewnością nie ja. 

Ok, trochę danych technicznych:
      Do ogrzania mam dom dwurodzinny o powierzchni użytkowej jakieś 250m2. Dom na razie nie jest ocieplony - kwestia kilku tygodni - oraz jest postawiony z pustaka a'la poroterm. 
      Piec napędza CO, CWU oraz ogrzewanie podłogowe. Suma obwodów podłogowych nie przekracza 160mb.

Problem z piecem to oczywiście spalanie, które oscyluje w granicy 40 - 50 kg pelletu na dzień ( w zależności od testowanych ustawień ) 
      Parametry sterownika (tech st-978m):
      Temperatura załączenia pomp: 40°
      Histereza CWU: 10°
      Temp. zadana CWU: 55°
      Histereza kotła: 2°
      Temp. zadana CO(kotła): 70°
      Czas podawania: 4 sek.
      Przerwa podawania: 21 sek
      Siła nadmuchu: 75%
      Praca w podtrzymaniu: 5 sek
      Przerwa w podtrzymaniu: 38 sek
      Wentylator w podtrzymaniu: 35%

Piec działa w trybie standard. Czytałem, na tutejszym forum, że modulacja może pomóc. Czy mógłby ktoś wytłumaczyć w jaki sposób działa opcja modulacji? tj. jak różne parametry na różnych stopniach osiągniętej temperatury mogą się przyczynić do oszczędności?  Załączam wykres pracy kotła. Spadek w okolicy godziny 10:50 z prawej strony wykresu to planowane wyłączenie na czyszczenie. 
      Bardzo proszę o opinie odnośnie powyższych ustawień. Wiem, że piec wymaga pracy i testów, ale może ktoś z Państwa widzi jakieś rażące błędy, lub coś, co rzuca się w oczy od razu? 
      Na chwilę obecną nie stosuję tygodniówki, pogodówki itp. Oczywiście chcę to ustawić, jednak najpierw muszę dość "do ładu" z piecem działającym cały czas. Na pewno wiele pytań jeszcze przyjdzie mi do głowy podczas dyskusji. Z góry dziękuję za poświęcony czas.

• Przez Marco1111
      Witam wszystkich.
      Zakupiłem w zeszłym tygodniu kociołek na pellet Stalmark Eko Silver 14 kW, został podłączony  i odpalony. Jest super. Zamontowany Moduł WIfi i apka w telefonie. Niestety jeden mankament. Nie można zmienić parametru temperatury zadanej pokojowej zdalnie przez apkę. Czy coś jest źle poustawiane? Pozostałe parametry można zmieniać zdalnie.
    • Przez Mati1987
      Zbliża się seson letni a ja pale dopiero od października ekogroszkiem i będzie to mój pierwszy sezon letni zastanawiam się nad tym jakie macie ustawienia na lato pod samo CWO. Ostatnio gdy zawór 4d skrecilem na 3 w skali od 1 do 10 piec wygasł. Chodzi mi o tryb nadzoru jakie macie czasy podawania, przerwę, siłę nadmuchu i co ile ma dmuchać i przez jaki czas. Może kilka propozycji się znajdzie i trochę wyprubuje waszych zanim zniknięcie na czas letni z forum
      Dodam że piec to stalmark eko vegas ze sterownikiem tech St755 z pid.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

• Przez sebmon2666
      Witam mam problem z ustawieniem pieca. Piec Hefa 25kw EKO MAT spala ok 50 kg ekogroszku dobrej jakości (26kj)na dobę. Sterownik Compit Guide R520 ustawienia fabryczne. Jak staram sie cos zmieniac to albo piec spala jeszcze wiecej albo gaśnie. Dom ocieplony, poddasze ocieplone, pow. Domu 250m2. Prosze o pomoc

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.