Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To regulujesz i sprawdzasz jak koło w samochodzie, standardowo ciśnienie w NP jest 1,5bar, czyli teoretycznie powinno być dobrze.

Oczywiście ustawiasz ciśnienie na nie podłączonym naczyniu, lub przy pustej instalacji.

W układzie z naczyniem przeponowym powinien być manometr aby kontrolować ciśnienie w instalacji podczas napełniania i podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami jest napisane czym jest wypełnione naczynie azotem czy powietrzem i jakie ciśnienie zastosowano wstępnie.dmuchaj tym co na etykiecie, albo wymień wszystko na azot  mniejsza korozja tlenowa z tym że zanim zgnije naczynie zamknięte twoje dzieci  postanowią zmienić ogrzewanie na np.elektrycze .poz Hermogenes poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok  ale jak wyreguluje te naczynie na 1.5bar i pozniej dopuszcze wody to ile ma mi manometr pokazywać cisnienia, (1.5bar) aby wenbrana byla w naczyniu zrownowazona. Czy inne wskazania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam ustawic na 1.7-1.8bar przepone w naczyniu czy manometr jak bede uzupelnial uklad wodą. Po porostu pierwszy raz robie uklad z naczyniem zamknietym (za wymiennikiem) i nie wiem jakie wartosci powinny byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej powiesić tak aby samo się odpowietrzało ,było wpięte w zimnym miejscu instalacji jeśli rura dołączeniowa będzie schodzić na dół to trzeba dodatkowy odpowietrznik.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sam nie wiem jak zrobić tą instalację c.o. Każdy gada co innego?? Pan hydraulik od c.o. powiedział że zawór caleffi nigdy nie zadziała bo piec będzie pracował max 55 do 60 stopni, po co wydawać pieniądze i wymiennikiem będą stale problemy? Zaproponował taki układ. Nie wiem czy ten hydraulik był świadomy co mówi?

Czy tak będzie dobrze??? Pomocy bo już ja się pogubiłem.

post-63738-0-66409000-1440922173_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten układ to jak samochód bez hamulca - jedzie bo jedzie, ale jak trzeba na raz stanąć na przepaścią to w nią spada.

Zabezpieczenie musi być, ono nie jest po to aby działało co rozpalenie, tylko dla bezpieczeństwa pracy i przepisy też tego wymagają.

"Hydraulik" zrobi, weźmie kasę a ty będziesz mieszkał przez ścianę z bombą.

Ten zawór jest niezbędny szczególnie jak masz palić na ruszcie awaryjnym - wtedy można łatwo przegrzać kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mu mówiłem o tym. ok. Ale może być ten układ  zamknięty z tym zaworem caleffi?? I nie wiem po co dał zawór różnicowy jak jest zawór 4d i zmienił wpięcie naczynia przeponowego??Chyba sam podłącze ten piec,bo o dobrych fachowców dziś trudno?? a zima coraz bliżej .

post-63738-0-25664100-1440926166_thumb.png

post-63738-0-04468200-1440926257_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.