Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Na Jakiej Wysokości Mocować Deflektor


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam cie TIMON chce powrócić do tematu przykładowo kiedy jest zimniej na dworze ustawiam 1/4 czyli 6sek. podawanie 24sek. przerwa daje to moc 20 kw kiedy cieplej 1/5 czyli 6 sek. podawanie 30 sek. przerwa daje moc 15kw daje to podobno 10 procent oszczędności tak wyczytałem w necie czy zgadzasz się z tym,co myślisz o tych proporcjach różnych.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej podstawie daje te 10% oszczędności?

wszystko zależy od potrzeb domu i sprawności procesu spalania oraz sprawności wymiany

im kocioł mocniej przewymiarowany tym jest szansa na niższą sprawność niezależnie od ustawionej mocy. a cała reszta to fizyka i nie spalisz mniej niż potrzebuje dom nawet zmieniając w nieskończonosc parametry pracy. 

dla mnie ważniejsza jest ciągłosć procesu spalania w połączeniu z poprawnie dobranymi parametrami 

każde przerwanie to straty sprawności. lepiej zatem ustawić mniejszą moc aby kocioł pracował dłużej. wtedy większa szansa na poprawne do prawidłowego przebiegu procesu warunki na palniku i w konsekwencji na uzyskanie większej ilosci energii z porcji opału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Timon mam pytanko w moim przypadku instalacja stara czyli grawitacyjna jedna pompa za pompo założyłem zawór zwrotny sprężynowy po to ze jak pompa się wyłączy żeby grawitacyjnie nie szło z pieca w grzejniki pompa podłączona pod termostat pokojowy,  jak grzejniki wystygną do minimum a termostat załączy pompę temperatura na piecu z 52 spada do 39 załączanie pompy mam na 42 stopnie,wiec po takim przestoju jak włączy się pompa to piec zalewa się zimna woda,a gdybym ustawił załączanie pompy powiedzmy na 48 stopni czy było by dobrze teoretycznie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Niewiele to da. I tak kociol zalany zostanie zimna woda. Zeby tego uniknac to tylko termostaty na grzejniki i stala praca pompki. Albo mieszacz w kotlowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

W takim przypadku uzyskasz nerwowa prace pompki. Wlaczy, wylaczy, wlaczy i tak w kolo Macieju. Polecalbym na przyszlosc jakakolwiek modernizacje w kierunku stalego dobioru. Bedzie stabilniej, taniej a napewno bardziej momortowo czy to dla pracy kotla czy samego odczuwania ciepla w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Pompa jest adaptacyjna. Sterownik mieszacza jest sterowany pogodowo. Jest niezalezny od kotla. Ma jednak wpiety jeden czujnik do kotla ( w razie przekroczenia temp. granicznej otwiera zawor na max zeby schlodzic kociol) Sterownik pomieszczeniowy w przypadku uzyskania temp. nie wylacza pomki. Przymyka zawor obnizajac temperature zadana na obieg wedlug pogodowki o 7 stopni. Plus taki ze przewaznie uklad CO dziala na tym obnizeniu. W przypadku wiatrow podnosi do zadanej przez pogodowke az do wygrzania pomieszczen. Nie obnizam temeratury na noc. Steruje glowcami na grzejnikach w poszczegolnuch pokojach. A jeden grzejnik w przedpokoju otwarty na stale bez glowicy.

 

Takie rowne, stabilne grzanie sprawdza sie w moim przypadku idealnie.

post-55163-0-43584400-1459086963_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wszystko masz zrobione ale u mnie chcąc tak zrobić to za duzy koszt tego wszystkiego ponieważ jak już pisałem instalacja grawitacyjna tylko piec zmieniony i parę tam rzeczy mimo wszystko staram się dowiedzieć czy coś z tym można zrobić by oszczędniej było przy tym piecu i instalacji DZIEKI VISITOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robot

przy pracy z termostatem pokojowym dobrze się sprawdza cykliczne załączanie pompy CO

wtedy zmniejsza się ryzyko zalewania zimną wodą

niestety nie kazdy ster daje takie możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego jest w zalewaniu kotła zimną wodą? Zalewanie zimną wodą dają oszczędności właśnie bo czym woda zimniejsza w kotle tym spaliny zimniejsze

I wtedy są oszczędności . Wbrew opiniom majstrów zqlewam kocioł zimną wodą od ponad 10 lat na tym samym kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kociołsam

jeśli masz powrót do kotła w strefie gdzie nie ryzyko kondensacji jest niewielkie to nie ma z tym problemu. wszystko zatem zależy od konstrukcji wymiennika.

w przypadku gdy powrót będzie poza komorą spalania co ma często miejsce w konstrukcjach z wymiennikiem pionowym to wzrasta ryzyko korozji niskotemperaturowej. to że u ciebie nie występuje nie oznacza że nie trzeba zakładac pewnego ryzyka z tym związanego.

oczywiście temperatura wody to jedynie jeden z wielu czynników mających wpływ na wystąpienie korozji niskotemperaturowej

 

Robot

w sterownikach które posiadam termostat odłacza pompę CO dając dodatkowo możliwość ustawienia cyklicznego załaczania pompy na 2 minuty co okreslony czas

w sterownikach np Techa które sa pakowne do sporej ilości kotłów termostat nie wyłacza pompy a jedynie obniża np zadaną o kilka stC. sa i stery które odłączają pompę zupełnie.

pisaliśmy już o tym wcześniej jeśli dobrze pamiętam

nie wiem jaki masz sterownik więc trudno coś na szybko wymyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytam instrukcję to odpiszę czy da się coś zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GECO-403-PO2 chyba bez dodatkowej elektroniki nic nie da DZIEKI TIMON..........

hej

znalazłem taki zapis w instrukcji:

w czasie trwania blokady sterownik włączy pompę CO na okres 30 sekund co określony przez producenta czas (parametr serwisowy c5) w celu rotacji wody w instalacji. Jeśli parametr c5 jest ustawiony na zero pompa nie zostanie włączona

 

poszukaj zatem u siebie i spróbuj pokombinować bo wychodzi że nic nie trzeba będzie dodatkowo podpinać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM TIMON dzięki tylko ze z moim sterownikiem jest coś nie tak bo nie przechodzi do BLO napisu na wyświetlaczu zakładałem w tej sprawie temat na ELEK...........DZIE.i nikt mi nie pomógł dzwoniłem nawet do serwisu tez nic,zastanawiałem się nad wymiana na inny sterownik ale jakoś tak pozostało dzieki TIMON...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o Cobrze Scorpionie Bruli Irydzie lub SPP

wszystko zależy od stopnia skomplikowania instalacji i tego co ma sterownik obsłużyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam TIMON proszę cie o doradzenie mi wiec tak; ogrzewam jakieś 200m/k na dole 6 grzejników u góry 5 grzejników w tym u góry korytarz i łazienka podłogowe ogrzewanie 100 metrów długości bieżących i nie wiem już sam czy doszedłem do dobrych ustawień czy wszystko jest nie tak,a mecze się już drugi sezon,ładnie się pali po mojemu spieków brak ale piec długo pracuje żeby dobić do zadanej 52 stopnie wrzucę link żebyś spojrzał i ocenił czy lepiej dmuchnąć w ten żar czy..... już sam nie wiem     https://youtu.be/MVUylEtEOk8 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas osiągania zadanej zależy od wielu czynników

jak wegiel dopalony bez spieków to bym się tym nie przejmował. 

pali się na całym palniku dość intensywnie więc nie widzę potrzeby zmiany czegokolwiek

napisz ile spalasz na dobę przy jakich temperaturach i jakiego opału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki TIMON no to uspokoiłes mnie gdzieś tez dałem film ten sam na forum napisano mi ze za dużo węgla na retorcie się pali a zapomniałem ci napisać ze moja retorta jest średnicy 30cm wydaje mi się ze duza porównywałem w innych piecach są o wiele mniejsze,a ile spalam ciężko mi powiedzieć bo przyjeżdżam tylko na weekend ale gdzieś w granicy 150kg przy tych mrozach co były na 5 dni,a i jeszcze jedno kiedy termostat wyłączy pompę C.O piec po paru minutach z 52 stopni dobija nawet do 65stopni ale tym sie nie przejmuje.

post-62692-0-11333600-1460055251_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.