Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Na Jakiej Wysokości Mocować Deflektor


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

zrób coś w okolicy 15-20cm nad palnikiem, jak możesz to na łańcuchu- bedzie możliwość korekty wysokości jak się okaże za nisko lub za wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokość płomienia zależy od rodzaju węgla. jedne węgle palą się długim a inne krótkim płomieniem. deflektor ma pomóc dopalać  a nie pozwalac się jedynie "opływać" spalinom.

w tej materii jednak odsyłam do bardziej wykształconych źródeł niż moja niewielka wiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zamontuje na wysokości 18cm,mam jeszcze jedno pytanie bo nie chce zakładać nowego tematu, w piecu nie mam mocowania do deflektora ale mam ruszt żeliwny z wyciętym kołem wielkości retorty taki był oryginalnie ruszt w tej chwili jest nad retorta jakieś 15 cm, czy mogę ten deflektor położyć na tym ruszcie to by było najprościej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też jesli masz wyżej jakieś mocowanie oprzeć na nim te ruszt i pod nim podwiesić deflektor

wszystko zalezy od możliwości konstrukcyjnych. są różne mocowania- haki, łańcuchy, śruby z poprzeczką "T"

jesli możesz wykorzystac ruszt to śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

delikatnie podnieś nadmuch i skróć przerwę o 1-2 sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża moc to większa sprawność ALE!! jak jest stały odbiór ciepła. jak go nie ma to na dużej mocy będzie pracował kilka minut. nie zdąży się złoże rozgrzac odpowiednio a już przestanie dmuchać. nie będzie dopalone wszystko jak trzeba, będzie syf w kotle i wyższe spalanie.

 

mała moc to trochę niższa sprawność ale przy długich cyklach pracy na palniku bedą lepsze warunki do poprawnego spalenia całości i w efekcie wyjdzie ekonomiczniej niż z dużą mocą

 

za mała moc- mniejsza od minimalnej dla palnika - może dac efekt odwrotny, będzie wyższe spalanie mimo dopalenia i może kopcić i smolić niezależnie czy da radę osiągnąć zadaną (przy niewielkich stratach np rzędu 1-2KW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON120777 dzieki,dzieki......mam jeszcze pytanie kiedy piec przejdzie w podtrzymanie to po 30 minutach temperatura spada i znowu praca pieca 3 minuty i tak w koło,dodam ze wszystkie grzejniki sa lekko cieple cały czas bo przez pompe przedostaje sie ciepła woda do całego układu nie posiadam zadnych zaworow zwrotnych ,ale kiedy zamknę do połowy zawór kulowy za pompo to piec bardzo długo stoi w podtrzymaniu i grzejniki są zimne,jak powinno być to znaczy jak lepiej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON120777 dzieki,dzieki......mam jeszcze pytanie mam podłączony termostat pokojowy do pompy kiedy termostat wyłączy pompę i piec przejdzie w podtrzymanie to po 30 minutach temperatura spada i znowu praca pieca 3 minuty i tak w koło,i w tym momencie wszystkie grzejniki sa lekko cieple cały czas bo przez pompę przedostaje się ciepła woda z pieca do całego układu nie posiadam żadnych zaworów zwrotnych instalacja stara czyli grawitacyjna tylko piec zmieniony ,ale kiedy zamknę do połowy zawór kulowy za pompo to piec bardzo długo stoi w podtrzymaniu i wtedy grzejniki są zimne,jak powinno być to znaczy jak lepiej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że najlepiej sterować temperaturą w domu termostatami. jak ich nie masz to zostaje to co dostępne. w twoim przypadku regulator pokojowy

nie wiem jakie opcje dopuszcza Twoj sterownik- cy jedynie odcina pompe CO czy możesz np obniżyć temperaturę po dogrzaniu

te letnie kalafiory mogą być efektem przebijania grawitacyjnego

jesli nie powoduje to przegrzewania to bym nie zamykał kulowym gdyz możesz przymknąć zbyt mocno i woda nie pójdzie na dom w takiej ilości jak trzeba gdy się znów grzanie załączy.

 

jeśli jak napisałem tye letnie grzejniki nie przegrzewają pomieszczeń otwórz zawór na maksa

jesli przegrzewają pomyślałbym nad innym sposobem regulacji temperatury. np zawór 4d lub termostaty na każdym

 

pomijam że praca kotła 3 minuty i podtrzymanie to koszmar jeśli chodzi o sprawnośc procesu spalania. będzie to generować spore straty moim zdaniem

lepiej by było już chyba dać niższą temperaturę zasilania i grzać ciągle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki TIMON sterownik pokojowy auraton2025 odcinający tylko pompę CO co do letnich kaloryferów to masz racje jest to efekt grawitacyjny lecz przegrzania pomieszczeń nie powoduje myślę ze przy starcie kiedy pompa się załączy szybciej się cały układ nagrzeje,ale to tylko moje domysły TIMON  a u ciebie jak działa cały układ czy po wyłączeniu pompy CO zawór odcina wszystkie grzejniki...  A TIMON dodam jeszcze ze niektóre sterowniki maja opcje włączania co jakiś czas na kilka sekund pompy czemu to ma służyć................ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam też starą instalację i też przebija grawitacyjnie

tyle że ja mam termostaty więc jak nie ma odbioru to jedynie kalafior bez termostatu w łazience jest letni

u mnie jednak pompa pracuje ciagle- nie korzystam z pokojówki mimo że mam zainstalowaną- obsługiwała kocioł olejowy.

przewaga możliwości cyklicznego załączenia pompy jest taka że woda w instalacji nie wychładza się tak mocno. dzięki temu po załączeniu nie zalewa kotła zimna woda po pierwsze a po drugie ustawiając odpowiednio częste cykliczne załączenie można przedłużyć utrzymanie komfortowej temperatury bez ponownego załączenia grzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON doradź w retorcie jest korona która ma otwory u góry i na dole u mnie w retorcie ta korona ma luz góra,dół retorta dobrze złożona czy może wiesz które otwory w tej koronie odgrywają większą role,ponieważ będę musiał ja usztywnić albo podnieść do góry podkładając coś pod korone i uszczelnić ,albo opuścić i uszczelnić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałeś jaki masz palnik

niezależnie od tego powinieneś mieć od niego instrukcję- tam powinno coś być w tej materii

jeśli nie ma wrzuć fotkę będzie wiadomo o czym rozmowa i latwiej się odpowiedź znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam TIMON a wiec tak rozebrałem retorte i okazało się ze fajka  jest niedopracowana i koronka siedzi krzywo dlatego jest luz a co do instrukcji to piec odkupiłem nawet nie wiem jaka moc pieca czy można w jakiś sposób dowiedzieć się jaka piec ma moc bez tabliczki info... a palnik to podobny  jak ten..

post-62692-0-50829500-1454264498_thumb.jpg

post-62692-0-53076600-1454264511_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypoziomować koronę jak się da

sprawdzić czy jest pod nią sznur - może był i zostały resztki

wsadzić nowy lub silikonem pojechać

poszukać w sieci opisów uszczelniania moze będą podpowiedzi jakoweś

jak palnik nieszczelny i krzywy to zawsze będzie jakiś mniejszy lub większy problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jak będzie +15 to już nie potrzeba grzać praktycznie więc co byś nie ustawił to będzie za mocno.

w dwustanie pewnych rzeczy nie przeskoczysz więc moim zdaniem zostawić i zaakceptować niższą sprawność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.