Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Podajnikiem Do Drewnianego Domu - Pytanie


Artibig

Rekomendowane odpowiedzi

Mój błąd to taki ze ocieplane wełna, znajomy drewniana chatę owalił styropianem i elewacja i ma ciepło, choć zima cieknie po oknach.

 

Ta kaloryczność to na plus na węgiel tak rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd to taki ze ocieplane wełna, znajomy drewniana chatę owalił styropianem i elewacja i ma ciepło, choć zima cieknie po oknach.

 

Ta kaloryczność to na plus na węgiel tak rozumiem

Styropianem? jest ryzyko jest zabawa. B)  

A  Twoja chałupa taka ekologiczna "drzewiana"  i nie dawałeś sztucznych materiałów,nie licząc impregnatów ,środków chemicznych itd....

co teraz chcesz weń wjechać z węglem,to chyba raczej nie uchodzi.

Jak próbujesz trzymać się ekologi to  raczej kocioł na szczapy drewna ,albo na pellet ,kocioł węglowy  jest pomiędzy, ale  ma swoje minusy popiół żużlowy i kupa kurzu węglowego w kotłowni i w twoim ogrodzie  .

Na szczapy wyjdzie ogrzewanie  taniej od węgla,na pellet około 25% drożej. Na te paliwa potrzebne większe pomieszczenia-wiaty niż na węgiel    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, tu temat chyba wyczerpany więc kończymy

 

Będzie piec 15 kw, termostaty na większości grzejników, pompa co i cwu, sterownik iryda z czujka pogodowa i domowa, palnik Może Ardeo

Skusil bym się na bruli lub SPP ale internet mam tylko mobilny USB

Pierwszy sezon bez zaworu n drobnego

 

Dla uspokojenia kolegi Animusa, dogadałem test kamera termowizyjna od znajomego ale to jak będzie już zimno na dworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wygląda ta konfiguracja, zwróć tylko uwagę, żeby rusztu wodnego nie było w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, tu temat chyba wyczerpany więc kończymy

 

Będzie piec 15 kw, termostaty na większości grzejników, pompa co i cwu, sterownik iryda z czujka pogodowa i domowa, palnik Może Ardeo

Skusil bym się na bruli lub SPP ale internet mam tylko mobilny USB

Pierwszy sezon bez zaworu n drobnego

 

Dla uspokojenia kolegi Animusa, dogadałem test kamera termowizyjna od znajomego ale to jak będzie już zimno na dworze

Kolego ja nie będę partycypował co roku w kosztach ogrzewania twojego domku.

Chciałem tylko pomóc bo zmartwił mnie opis że gniazdkami dmucha zimne powietrze do domu ,to nie jest normalne.

Gdyby udalo się bardziej uszczelnić dom to koszty ogrzewania spadną wtedy  mógłbyś kupić kocioł na pellet i nie męczyć się z ekogrochem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.