Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

na ten rok ok 17 gr netto

w przyszłym roku około 70 gr chyba że sie zmieni władza i tez moze być około 20-30 gr

lub jako rozliczanie od przyszłego roku w net metering czy li 1MW wypychasz i 1MW odbierasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no dokładnie i czekam z utesknieniem na uruchomieniem tej ustawy ale idzie to jak krew z nosa wiec nie wiem czy rozbudowywać instalacje czy tez nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie obecnie pracuje 3kW instalacja i dziennie uzykuje w taki dzien słoneczny jak dzis około 16kWh

natomiast z każdym dniem coraz mniej jeszcze na pocztku wrzesnia było to ponad 22kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszyć ma od pierszego stycznia ale stawki bedzie negocjował nowy rzad jesli dotyczczasowy to na 90% bedzie jak w projekcie czyli ponad 70gr/kwh w isntalacji do 3kW a co bedzie bedzie wiadomo w grudniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Ostatnio chodzi mi po głowie żeby zainwestować w panele słoneczne jakieś 25-30 tys zł

Mam pytanie do was czy warto posiadam gospodarstwo rolne i duży dom rodzinny 200m2, roczny koszt prądu to 3200zl ,do ogrzewania i grzania ciepłej wody używam pieca na wiegiel i drzewo

Proszę o opinie czy warto w to inwestować ,ewentualnie nadmiar prądu odsprzedac I jak mniej więcej wygląda dotacja na takie panele

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie zasadnicze, ile uzywasz energii w dzień ,czy swiecisz w dzien na stanowiska, czy tez w dzien nic sie nie dzieje pozajakims przygotowaniem paszy

roczny koszt prądu u Ciebie to jak przeciętny domek w mieście

podaj wiecej danych jak uzywasz prądu i wtedy mozna coś pomysleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja mam gospodarstwo ale tylko uprawiam pole i to tylko 4 hektary poza tym ja pracuje dzieci w dzień idą do szkoły tylko żona siedzi w domu i dba o dom przez dzień ,dokładnie tego nie sprawdzałem ale na pewno najwięcej prądu się zużywa od 15-22 wtedy wszyscy są w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no instalacja foto dla własnych potrzeb jest bez sensu ,mozesz żaryzykować i od stycznia startowac z taka instalacją jesli beda juz znane stawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli rząd sie nie zmini i teraz stawki beda ztwierdzone i pozostaną na poziomie zaproponowany na okres 15 lat to bedzie to opłacalne tylko że od 1 stcznia montaz fotoogniw nie bedzie juz instalacja a  budową wiec dadzą zarozbić ale zedrą swoje na poczatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpuscze sobie jak to tak ma wyglądać ja wiem kto nie ryzykuje ten niema

 

A tak do grzania ciepłej wody na lato warto inwestować ,teraz pale w piecu prawie co dzień drzewem i koszt takiego grzania przez 6 miesięcy mnie wynosi max 200 zł. A bojler na wodę mam z wezownicą do centralnego ogrzewania o pojemności 100l i to nam wystarcza. A jak by to wyglądało z panelami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie przejmuj się, nie obrazę się. Tym się od siebie różnimy, że ja nie sprzedaje niedooświecomym inwestorom szklanego lansu na dach.

 

Mam 20szt paneli po 90W. Razem 1800W max. Bojler 120+220= 340l wody. W tym roku cała woda max miała 56st.C /jedeń dzień/ . Grzałka / dokładniej 3 grzałki 300W,500W,700W w jednej mufie/ umocowana w bojlerze 120l. Jeśli temperatura wody wzrośnie powyżej 60st załancza się pompa mieszając wodę do drugiego bojlera /220l/. Koszt ok. 7 tys zł + własna praca , spawanie, malowanie ,montaż. Zwrot inwestycji ok 1tys zł rocznie . Zwrot całkowity po ok. 7 latach. Żywotność instalacji ok. 20- 25 lat. Sterownik grzałak miałem , obecnie nie używam - uważam, iż jest bez sensu. Tak więc można od w/w kwoty odjąć ok. 700zł /będzie taniej/. Wg moich obserwacji moc paneli do grzania wody powinna być powyżaj 1500W. Ponieważ miałam miejsce na budynku gospodarczym zastosowałem tańsze /i dlatego wjęcej / panele amorficzne . Gdy miałem tylko bojler 120l ok godziny 13 latem rozłanczały się panele bo woda miała ok.90st. C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Ostatnio "zachorowałem" na fotowoltaikę, oto parę zdjęć:

attachicon.gif100_0659.JPG attachicon.gif100_0664.JPG attachicon.gif100_0665.JPG attachicon.gif100_0663.JPG

 

Instalacja składa się z 7 paneli 260 W (na stelażu są jeszcze 3 miejsca ale kasy zabrakło), inwertera Mastervolt XS6500, ok. 160 kg metalu, 26-ciu "emek", paru jeszcze drobiazgów (kable, wtyczki itp.) i z dużej ilości własnej pracy.

 

Pozdrawiam RedEd

Witam, jestem nowy na tym forum, ale wydaje mi się, że u mnie też wielkość takiej instalacji ogniw fotowoltaicznych bedzie miała sens. Jak na razie jestem laikiem i sobie czytam i opiinie i komentarze, żeby przed instalacją nikt mnie nie zrobil w balona. Znalazlem sobie taki przedgląd cen : https://eioze.wordpress.com/2015/11/29/ogniwa-fotowoltaiczne-srednie-ceny-instalacji-w-polsce/. możesz napisac jak Twoja instalacja miała się cenowo do tego, co tam napisali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Według nowych regulacji do końca 2016, na inwestycje w system fotowoltaiczny, małe elektrownie wiatrowe i mikrokogenerację o mocy do 40 kWp, można otrzymać dofinansowanie do 40 proc. kosztów kwalifikowanych. W następnych latach pomoc spada do 30 proc, dlatego warto zainteresować się tym tematem jeszcze w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak i po odjeciu dodtacji i tak musisz mieć miedzy 3-4 tys zł /kW własnych srodków  bo dotacja jest zjadana przez administracje czyli projekty pozwolenia i całe dobrodziejstwo

nie licz na to że kupisz uzywany panel zamontujesz sam i jeszcze dostaniesz na to datacje i nikt o nic nie bedzie pytał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pisane było wielokrotnie jesli uzywasz energię w dzien do tego zmienisz taryfe na g12 /W/R  do tego podpiszesz umwe net metring to jest to dobre rozwiązanie

idealnie jest gdy w dzien używa sie duzo prądu i wtedy działają foto a nadmiar wypychamy do sieci i w nocy odbieramy ,natomiast jak masz małe zużycie energi w dzień a w nocy tez nie wiele to sobie musiz dac sam odpowiedz czy sie opłaca bo polityka jest taka aby jak najwięcej energi konsumować im więcej skonsumujesz w dzień to tym lepiej na tym wyjdziesz

u mnie jest system niespełna 3kW a przy dołożeniu do 10kW bede samowystarczalny jesli chodzi o bilans energii do potrzeb bytowych i ogrzewania domu pompą ciepła

a co do zadowolenia to ja jestem mega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.