Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

przepraszam wejście 57 i 58 oznaczone odpowiednio GND i IN16. Sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I talked to Estyma. They are very kind. For my CAN IO module i had to put in8 to Gnd. And i moved the return sensor from 39 to 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo jego niedoskonałości, ja bym zamówił nowy na twoim miejscu. Brat teraz kupował Teklę i też mu radziłem brać nowy Igneo Touch. Tego starego Igneo Slim pewnie już nie będą poprawiać/aktualizować, a przed nowym pewnie świetlana przyszłość :) Już teraz ma wiele nowych funkcji, jakich nie ma w starym. Wg mnie przy tak dużym wydatku na nowy kocioł, nie ma się co szczypać o wydanie parę kolejnych stówek na lepszy sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe o jakie "ciągle coś" chodzi.
Poza tym te "ciągle coś" będzie z pewnością poprawiane (mam taką nadzieję). A w starym Igneo Slim wątpliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto ci takich bajek na opowiadal.mam sterownik touch od kilku miesięcy i bez żadnej usterki i wieszania

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam wszystkich zadowolonych i tych mniej zadowolonych z Tekla Bio Draco Compact 12 . Do których dołączę dopiero się okaże w niedługiej przyszłości :) Cały wątek przestudiowałem post po poście i bardzo dużo się dowiedziałem, za co na samym starcie dziękuje. Jestem na etapie montażu jeszcze przed pierwszym uruchomieniem. Mam już podłączony  vide room , vide net i czujnik temp. zewnętrznej. Instalacja spięta  Patrząc na wasze wykresy zauważyłem zmiany w wykresach na stronie igneo.pl . Dodatkowy parametr dodany do podglądu temperatura zewnętrzna. Jednak już na samym starcie coś nie tak z komunikacją ( sterownik- strona igneo.pl), bo zawyża wartość pokazywaną na stronie o 50 st.C. Czy u was też tak jest?  Dzwoniłem do estymy i raczej z ich strony wszystko ma chodzić a problem może dotyczyć wersji oprogramowania w sterowniku. Mam nadzieje że pierwsze uruchomienie przez serwis usunie ten błąd. Kolejna sprawa to czujnik temperatury powrotu mam taką opcję w menu z możliwością włączenia (fizycznie nie mam więc wywala błąd nr.31 ). Zastanawiam się czy został dołożony  do podstawowego modułu pod wolne wejścia czy mimo wszystko musi być moduł rozszerzeniowy  nr. 5.

DSC_0179.JPG

DSC_0178.JPG

Edytowane przez rotkeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delete your device in igneo.pl and add it again.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak robiłem , nic się nie zmieniło ,poza tym że wszelkie zmiany ustawień przez igneo.pl kończą się brakiem potwierdzenia wykonanej operacji. Mimo to zmiany zostają wprowadzone.

Swoja drogą mogli by dodać do listy wyboru kotła Draco Bio Compact, a nie sam Draco Bio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo! Widzę, że dla sterownika Igneo Slim próbują jednak uruchomić temperaturę zewnętrzną na igneo.pl! Wprawdzie o 50 stopni za dużo ale przynajmniej próbują ;) A na wykresach i na Vide Roomie też ona jest?

Co do temperatury powrotu, to ja nie mam modułu rozszerzeniowego i czujnik mi działa. To znaczy pokazuje odczyt na wyświetlaczu na kotle, bo niestety na igneo.pl nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wykresach temperatura zewnętrzna też jest,ale przy tym błędzie to strasznie rozciąga skale.  Na vide room brak. Masz może info pod jakie wejście w podstawowym module podłączony jest czujnik powrotu. 

Edytowane przez rotkeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam i nie chce mi się rozkręcać górnego panelu kotła, żeby sprawdzić. Szybciej będzie, jak zadzwonisz do Tekli, albo do Estymy. Na pewno ci powiedzą. Przy okazji zapytaj czemu masz o 50 stopni za wysokie wskazanie temperatury zewnętrznej. Jaką masz wersję softu sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak będę w domu na weekend to podam. Z błędem wstrzymam się do pierwszego uruchomienia 

Edytowane przez rotkeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam igneo touch i na igneo.pl mogę edytować i ustawiać programy czasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Igneo Slim i nie mogę.

To jest to, o czym pisałem - nie ma sensu kupować starego sterownika z nowym kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I added Igneo Touch and I can edit the heating time programs in IGNEO VIDENET . There is a button in the Heating section.

Edytowane przez Paollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2018 o 15:19, Paollo napisał:

I talked to Estyma. They are very kind. For my CAN IO module i had to put in8 to Gnd. And i moved the return sensor from 39 to 40.

Czujnik temperatury na powrocie podłączony i już wyświetla odczyty 

W dniu 21.05.2018 o 07:44, Ozi80 napisał:

Przy okazji zapytaj czemu masz o 50 stopni za wysokie wskazanie temperatury zewnętrznej. Jaką masz wersję softu sterownika?

 

DSC_0181.JPG

Edytowane przez rotkeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć , wszystkim  już jestem po pierwszym uruchomieniu . Problem ze złymi wskazaniami temperatury nie rozwiązany, pytania o przyczyny takich wskazań zostały bez odpowiedzi. Dostałem numer do Tekli na który już dzwoniłem. Panowie pracuję w sektorze usług i klient jeśli ma jakieś wątpliwości to muszę dać jasne odpowiedzi, wskazać przyczyny i chociaż minimum informacji. Uruchomienie sprowadzało się do wciśnięcia przycisku start i " przywalenia " pieczątki w książeczce. Moim zdaniem to trochę za mało.  Piecyk już pracuje jednak przy kominie 180mm za duży ciąg co objawiło się już przy uruchomieniu w momencie rozpalania słychać było jak dudni i rezonuje. Na co serwisant powinien zwrócić uwagę , jednak był bardzo zdziwiony co się dzieje. Regulator ciągu już czeka na dniach zainstaluję. Temperatura jaką osiąga na czopuchu przy 100% mocy to 140 st.C . Jeśli chodzi o zmiany konstrukcyjne to w standardzie jest ten przysłowiowy "karmnik" a po wysunięciu dodatkowe 3  płomieniówki, które za pewne poprawiają sprawność wymiennika. Teraz ogrzewam tylko CWU  bojler 120l do temp. 46st.C . Wieczorem odpalam piec potem w trakcie spadania temp. pompka przerzuca ciepło z pieca na bojler rano w kranie mam 36 st.C  w zupełności wystarcza. Zużycie pelletu do osiągnięcia temp. na kotle i ogrzania go do 65 st.C to 1,6 do 1,9 kg (w tym czasie dogrzewa mi również bojler).  Przy takim trybie użytkowania brakuje mi tu konfiguracji czasowej na zgodę pracy palnika.( muszę pamiętać aby wyłączać ręcznie na vide room ).

To tyle z pierwszych dni po uruchomieniu , jestem bardzo zniesmaczony serwisem , lenistwo? czy może kompetencje zawiodły?

20180609_090248.jpg

Edytowane przez rotkeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rotkeh myślę, że to zależy od tego jak trafisz. Brat teraz kupował Teklę i jest bardzo zadowolony z wizyty serwisanta podczas pierwszego uruchomienia. Ponoć dwie godziny u niego był i mu wszystko tłumaczył od A do Z. A instalator, który wprawdzie nie jest z Tekli, tylko lokalnym dystrybutorem tych kotłów, to z kolei drobiazgowo zwracał mu uwagę na konkretne elementy instalacji. Inna rzecz, że brat już na dzień dobry podczas ofertowania pokazał, że ma twardy charakter ;)

 

1 godzinę temu, rotkeh napisał:

Przy takim trybie użytkowania brakuje mi tu konfiguracji czasowej na zgodę pracy palnika.( muszę pamiętać aby wyłączać ręcznie na vide room ).

Ale masz program czasowy CWU. Przy trybie pracy kotła automatycznym na jedno wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że kocioł w auto i program czasowy na cwu i wtedy nie odpali mi kotła mimo spadku temperatury na kotle poniżej histerezy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile będziesz miał zadaną temperaturę ekonomiczną na CWU. Jeśli powiedzmy 15 stopni, to woda w bojlerze raczej ci nie spadnie poniżej tej temperatury, więc palnik się nie odpali, bo przy trybie automatycznym będzie miał zadaną temperaturę kotła 7 stopni. Odpali się dopiero wtedy, jak będzie czas CWU komfortowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mamy prośbę o poradę doświadczonych użytkowników.

W związku z trwającym u nas remontem dopiero teraz rozpoczęliśmy używanie bojlera i ciepłej wody. Kocioł zamontowany w lutym. Wody używamy tylko i wyłącznie do kąpania się - mamy ją tylko w łazience, bez użytkowania jej póki co w kuchni. Oboje pracujemy i całymi dnami nie ma nikogo w domu. Jak ekonomicznie ustawić kocioł, aby woda ciepła była w godzinach wieczornych i ewentualnie porannych i żeby wyszło to najbardziej ekonomicznie nie rozstrajając przy tym kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.