Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Na palniku masz za dużo powietrza i za mało podawania. 

Ustaw 

pow min - 20    max 40

podawanie daj 3.1 - 3.5 lub więcej tak żeby kocioł umiał dogrzać,  kombinuj

moc min FL 30

próg foto 20 -30

 

Kocioł:

za szybko startują pompy

na kotle tco pomp musi być chociaż 1 stopień więcej niż na CO bo pompy nie ruszą. 

 

Temp. min pomp ja mam 50

kociołek ustawiony na 62

histerezę mam 20 bo za często by mi się kociołek odpalał bez potrzeby. 

powrót 45 stopni

 

CWU deltę źródła mam 2 bo w automacie po nagrzaniu kocioł się wygaszał, teraz jest w manualu i śmiga ładnie. 

Edytowane przez Timiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie nie mam zawodu 4D bo jeszcze nie podłączony. Hydraulik podłączył mi narazie tylko podłogówkę, ale już znalazłem przyczynę. przestawiłem zawór 3D i dogrzewa wodę.

Czy po zainstalowniu zaworu 4D kociołek będzie pracował troszkę lepiej? W tej chwili na powrocie wada zimnawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy dogrzeje no ale przeciez podloga nie moze chodzic na 20 bo sie zimno zrobi a nie bede stal cala noc i wachlowal tym zaworem :(

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwiększ w takim razie temp. kotła i moc, no i kombinuj, jeśli kociołek dobrze dobrany to musi dogrzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje na wszelkie sposoby zobaczymy czy to  coś da.

Zacząłem się jeszcze zastanawiać czy może coś nie halo z instalacją - pytanie do tych z Was, którzy są zadowoleni, mają dogrzane domy, ciepłe powroty i mało spalają ;) - jak u Was z instalacją, czy macie wszystko w kotłowni wykonane tak jak sugeruje TEKLA?

Czyli patrząc od pieca, najpierw bezpośrednio CWU na zasilaniu, potem podłogówka na 3d wpięta bezpośrednio w zasilanie, potem 4D z grzejnikami?

 

Ta temp powrotu ustawiana w sterowniku to chyba nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości bo mój piec draco bio 12 nie miał  w zestawie czujnika temp powrotu więc skąd sterownik ma wiedzieć jaka jest temp powrotu? Z serwisu uzyskałem informację, że do draco

bio nie da się tego podpiąć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iacpl

 

Ja mam CWU wpięty przed zaworem 4d, reszta jest zasilana z rozdzielacza za zaworem 4d, podłogówka też. 

 

Czujnik temp. powrotu instaluje się w przypadku bufora, inaczej Tekla go nie instaluje. 

 

 

teklahubert

 

To zależy chyba od mocy ustawionej nakotle, pelletu i jak masz ustawiony start pomp oraz kilku innych czynników więc u każdego pewnie inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak Wam te kociolki palą przy minusie w relacji do m2 czy me? I z jakimi mocami jedziecie czy w nominalnej czy przeciagacie w górę czy też raczej kisicie w dół bo z tego co czytam modulacja jest? Ma ktoś sama podłogę grzana jak zarządzanie energia na termostacie pogodowka czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na grzejniki idzie 55 stopni, ale dziś w nocy jak przyszedł mróz to kociołek chodził non stop co nie jest regułą bo modulacja czasami żyje swoim życiem:) raz zdąży ładnie zejść z mocą i śmiga 12 h na minimum, albo nie zdąży i wygasza. Niestety nie mam pogodówki więc jak co to zmieniam ręcznie. Kociołek ustawiony max. pokazuje 9,7 kw wtedy podawanie mam 3.1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam samą podłogówke z zaworem 4d z siłownikiem i to wszystko sterowane czujnikiem pogodowym. Dla 10* mam 25*, dla 0* -31* ,a dla -20*  jest 39*. Piec rozpala sie i stopniowo podnosi moc z 45 do 90-95 %, potem jak osiągnie 58,59* to zjeżdża z mocą do minimum i po osiągnięciu 65* czyli 5 powyżej zadanej temp. kotła wygasza sie i stoi. Im większy mróz tym postój krótszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ustawienia i jakie spalanie?

 

Mój kocioł po ostatnich ustaleniach telefonicznych z serwisem TEKLA co prawda osiąga temp zadaną (podawanie 4, wiatr 55-67) ale spalał w ostatni mróz 60kg/24h a dzisiejszej nocy przy +2 stopniach 45kg/h. Rozumiem, że w pierwszym sezonie może być większe spalanie ale to jest jakaś masakra.Gorąca w domu też nie ma więc generalnie porażka.

 

Cykl pracy wygląda podobnie jak u Ciebie, zaczyna spokojnie, potem idzie 100% dochodzi do zadanej, wygasza się (nie zdażyło się, żeby modulował tak żeby pracować ciągle), postój trwa co najwyżej 15-30minut, temp spada do 42, czasami nawet 38 i ciśnie znowu.

Zaczyna mi brakować pomysłów co jest nie halo. Przy takim spalaniu to taniej byłoby chyba na lpg, zachciało mi się pelletu.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie od 2,7 do 3,3 zalezy od mrozu

Powietrze min. 18 max. 42

Moc min 45 max 100

 

Spalanie mam okolo 15kg na dobe co wydaje mi się duzo ale nie mam jeszcze ocieplonych scian tylko 25 cm welny 0.039 na stropie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A okna dachowe masz ? jakiej firmy?

też masz 3 szybowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakikolwiek czujnik pogodowy lub pokojowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa. CTP-2 pokojowy + pogodówka.

Na pokojowym ustawione 22 i to jest osiągalne tylko przy wyższych temp zewn.

Przy mrozach 21,2-21,5 to było max co mogłem osiągnąć. Aczkolwiek w tym pokoju gdzie był czujnik trochę dmucha z wentylacji, w pokoju obok było o 1 stopień więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dom jaka powierzchnia i kiedy stawiany. Czy boiler masz przed zaworem 4d?jaka histereza na cwu i jaki tryb pracy cwu. Jakim pelletem palisz?I jeszcze jaki masz komin wys. i srednica

Edytowane przez Sterydziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiany 03.2015, zamieszkany 15.12.2015, powierzchnia ~200m2, użytkowej będzie mniej (skosy). CWU przed zaworem, histereza 5, ustawione na 43 tryb pracy ciągły/stały. Pellet był Olczyk, teraz testuję OLIMP.

Komiń średnica muszę sprawdzić, wys ok 9m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackjj, nie wiem czy do mnie pytanie czy do kolegi ;)

 

U mnie 3 szybowe są wszystkie na dole, na górze mam 3 szybowe ala balkonowe w każdym pokoju po jednym + w każdym pokoju po 2 dachowe fakro 2-szybowe.

U góry przy oknach dachowych masz chłodniej ? Czujesz że chłodniej ?

Czy masz parę na tych dachowych oknach w duży mróz czy sucho ?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ iacpl: te 60kg to sporo nawet jak na I sezon grzania. Może wyeliminuj wpływ termostatu pokojowego na pracę kotła - puść tylko stałą temp. na odbiory (odpuść automatykę) - masz grzejniki, podłogówkę? jaka temp. zadana na kotle? Z drugiej strony jeśli zimne powietrze wpada do chaty to najpierw do sprawdzenia wentylacja - nie masz żadnego nawiewu świeżego powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackjj: Jest trochę chłodniej bo są rozszczelnione (fabryczne wywietrzniki), żeby była jakaś wymiana powietrza. Dodatkowo wyciągać ma anemostat w suficie.

 

Para była na samym początku, dodatkowo przy poprzednich tęgich mrozach była nawet lód w rogach od wewnątrz ;) Podejrzewam, że to wychodziła jeszcze wilgość budowlana.

Od jakiegoś czasu już nie ma tego problemu.

 

@Patrol: grzejniki są tylko 3, garaż, kotłownia, górna łazienka, reszta podłogówka góra i doł łącznie ok 180-190m2.  Temp zadana na kotle 62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.