Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, slawekqaz napisał:

Witam mam problem z osiągnięciem przez pięć zadanej temp. 60 st piec nagrzewa się do ok 58 st i dalej temp. nie rośnie, a pochwili zaczyna powoli spadać. Moc dmuchawy mam ustawiona od 20 do 30max przy wyższym dmuchaniu piec osiągał max temp. ok 54st i tyle. Podawanie mam 2.4. Mieszkam na sporej górce na której dosyć mozno wieje przez co ciąg kominowy jest duzy mimo założonego regulatora ciągu. Czy ktoś miał może podobny problem i mógłby coś doradzic co zrobić żeby ten piec nagrzal się do tych 60st?

Ja mam tak samo jak ty.

Zmniejszaj wiatrak ja doszedłem do ustawień 10przy 50%. 8 PRZY 100%

Będę próbował jeszcze zmniejszać.

Teraz jest ok widzę jak ładnie kita ognia wychodzi z palnika  bez zmiany podawania pelet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, slawekqaz napisał:

Witam mam problem z osiągnięciem przez pięć zadanej temp. 60 st piec nagrzewa się do ok 58 st i dalej temp. nie rośnie, a pochwili zaczyna powoli spadać. Moc dmuchawy mam ustawiona od 20 do 30max przy wyższym dmuchaniu piec osiągał max temp. ok 54st i tyle. Podawanie mam 2.4. Mieszkam na sporej górce na której dosyć mozno wieje przez co ciąg kominowy jest duzy mimo założonego regulatora ciągu. Czy ktoś miał może podobny problem i mógłby coś doradzic co zrobić żeby ten piec nagrzal się do tych 60st?

Zwiększyć moc palnika, czyli czas podawania.

 

 

19 godzin temu, wilczefscy napisał:

Działa.. 0,3 rowach podawania i min moc dmuchawy +2%

"rowach podawania"?

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hawkmar napisał:

Panowie jakie są ustwienia serwisowe dla kotła TeklaDracoBioCompact 12

 

1175609161_teklanastawystartowe.thumb.jpg.0bad7d57e60bbe0e278626a2dabfaf70.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na Tytanie (Touch) na maksimum podawania powietrza mam 50% (i dalej chyba za dużo, pomimo RCK), według zaleceń musiałbym mieć 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rotkeh napisał:

 

1175609161_teklanastawystartowe.thumb.jpg.0bad7d57e60bbe0e278626a2dabfaf70.jpg

 

2 minuty temu, zebbik napisał:

W tej chwili na Tytanie (Touch) na maksimum podawania powietrza mam 50% (i dalej chyba za dużo, pomimo RCK), według zaleceń musiałbym mieć 90%.

Ta tabelka to są USTAWIENIA PODCZAS PIERWSZEGO URUCHOMIENIA. Nikt nie mówi o tym żeby takie ustawienia utrzymywać podczas dalszego użytkowania.Powiem więcej.Należy po pierwszym uruchomieniu jak najszybciej zmienić te ustawienia w sterowniku i dostosować do swojej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rotkeh napisał:

 

47 minut temu, zebbik napisał:

W tej chwili na Tytanie (Touch) na maksimum podawania powietrza mam 50% (i dalej chyba za dużo, pomimo RCK), według zaleceń musiałbym mieć 90%.

A po czym poznajesz że jeszcze masz za duży nadmuch? Mierzysz temperaturę spalin?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mierzę. Mam w tej chwili po wyczyszczeniu kotła około 135 stopni na mocy znamionowej, i cały czas mam problem z delikatnie niedopalonymi kawałkami pelletu. Jutro minie tydzień testu na ostatnim ustawieniu i znowu zmniejszę nadmuch o kilka procent. Tylko temperatura zewnętrzna się dość mocno waha :-/ i nie mam stałych warunków odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad tymi niedopalonymi kawałkami peletu... Jak czyszczę palnik do - powiedzmy - 20 minut po wygaszeniu, to jeszcze zgarniam pogrzebaczem kawałki peletu, które jak zgaszę światło, to lekko się żarzą. Może to zależy od peletu, że czasem te ostatnie dawki po prostu nie zdążą się wypalić przed czyszczeniem i nową dawką startową? Jak po wypaleniu 100 kg tego jest nawet dwie garści, to chyba tragedii nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale żal ściska ;-D    Czasem zaglądam tam przez cały jeden cykl: przed, w trakcie pracy palnika i po wygaszeniu. Te niedopałki pojawiają się w trakcie pracy palnika. Fakt, po wygaszeniu zostają takie małe grudki popiołu w samym palniku, ale mi chodzi o te w "kuwecie" w popielniku. Z 150kg, rzeczywiście udało mi się już zejść do dwóch garstek. Ostatnio zmniejszyłem zadaną z 76 do 70, palnik na sterowniku Touch i tak pałęta się na temperaturze o około 6-7 stopni niższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuwecie, bo ci je system samoczyszczenia tam wypycha? Ja mam teraz dwa typy peletu. Z jednego zostają niedopałki i dużo popiołu. Z drugiego nie ma niedopałków i jest mało popiołu, ale za to są spieki. Nie umiem jednoznacznie stwierdzić, który lepszy. Kaloryczność porównywalna. Paradoksalnie lepiej się czyści po tym ze spiekami, bo wyciągnie się spieka, wyrzuci, trochę popiołu odgarnie i koniec. A po tym bez spieków dużo popiołu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę Lavą ze Stelmetu i też mam trochę niedopałków, ale spieków nie mam. Pewnie tak jak Ozi napisał przy czyszczeniu wyrzucane są z palnika (mam ustawione czyszczenie co 6 godz.).

U mnie przy nadmuchu ustawionym na 60 (przy 100% mocy) temperatura spalin dochodzi maksymalnie do 90C. Żadnych zawirowywaczy nie mam, jedynie co to we wszystkie półki mam wstawione płyty szamotowe (tych metalowych co były z kotłem, w ogóle nie używam) i RCK ustawiony na 15kPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem pellet z nowego źródła.Jeżeli chodzi o ilość spalanego pelletu to nic się nie zmieniło,ale mieniła się ilość popiołu.Ze 165 kg spalonego pelletu miałem tylko 0,6 kg. popiołu po gruntownym czyszczeniu kotła.Wychodzi na to że z tony tego popiołu będzie 3,6 kg.,tak że wynik chyba bardzo dobry.Co o tym myślicie?Brać ten pellet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie lubię pelletu po którym zostaje mało popiołu w popielniku bo to znaczy jest drobniutki a w konsekwencji jest go więcej na wymienniku i w środku palnika, w skrócie więcej czyszczenia. Ale to tylko takie moje spostrzeżenia, każdy robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie byś nie czytał o pellecie,to wszędzie piszą,że im mniej popiołu,tym pellet jakościowo lepszy.Nie zauważyłem,żeby było więcej popiołu na wymiennikach niż przy wcześniejszym pellecie,gdzie popiołu z tony miałem prawie 6 kg.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty! Napisałem każdy robi co uważa.

 

Edit: Palę Lavą, wymiennik czyszczę raz w miesiącu i za bardzo nie ma czego czyścić, za to popiołu jest stosunkowo dużo. Z tego co wiem to Lava należy do jednego z lepszych pelletów.

Edytowane przez czarny38
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, czarny38 napisał:

Brawo Ty! 

Nie bądź złośliwy.Pytam się jak człowiek czy brać pellet z którego jest tak mało popiołu a ty piszesz "Brawo Ty!".Piszesz że nie lubisz gdy w popielniku jest mało popiołu bo to oznacza że duża ilość osadza się na wymiennikach.Ok mogę to zrozumieć,ale zrozum też to,co ja napisałem,a napisałem że tyle popiołu miałem po gruntownym czyszczeniu kotła.Robiłem to odkurzaczem,odkurzałem wymienniki,ścianki i wszystko co tylko można wewnątrz kotła wyczyścić,razem z palnikiem i to wszystko ważyło 0,6 kg. ze 165 k. spalonego materiału..Tak więc na wymiennikach nie miałem więcej popiołu niż przy wcześniejszym pellecie.Bo przy wcześniejszym pellecie,przy takim samym odkurzaniu kotła,z tony miałem 6 kg. popiołu,więc wniosek jest prosty: im mniej popiołu,tym pellet lepszy.Z resztą jaki by to nie był opał,czy to węgiel,czy ekogroszek,to chyba logiczne że im mniej popiołu tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem złośliwy, jeżeli tak to odbierasz to przepraszam.

Piszę jedynie że po Lavie która ma dużo ciemnego i ciężkiego popiołu nie mam za bardzo dużo czyszczenia i mnie to przekonuje. Próbowałem kiedyś lokalnego pelletu dębowego i byłem przerażony ilością syfu na wymienniku, czyścić musiałem co tydzień i to było mało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku.Ja czyszczę przynajmniej raz na tydzień przy okazji uzupełniania zbiornika.Akurat tak wychodzi że 10 worków spala mi w 6 dni.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, robi007 napisał:

... U mnie przy nadmuchu ustawionym na 60 (przy 100% mocy) temperatura spalin dochodzi maksymalnie do 90C. Żadnych zawirowywaczy nie mam, jedynie co to we wszystkie półki mam wstawione płyty szamotowe (tych metalowych co były z kotłem, w ogóle nie używam) i RCK ustawiony na 15kPa.

Jaki masz sterownik? Podejrzewam, że 60% na Slimie to nie do końca to samo co w Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy niedopalony pellet może byś skutkiem zbyt dużego czasu podawania? Bo ostatnio zwiekszylem czas podawania przy większych morzach a teraz gdy zrobiło się cieplej zauważyłem że nie spala mi pellet do końca przez co nie wydmuchuje mi go z palnika tylko się gromadzi w komorze spalania i cofa mi dym do zasobnika. I właśnie się zastanawiam czy czasem podawania trzeba regulować zależnie od temp na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.