Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, IzaTom napisał:

Udało mi sie osiągnąć coś takiego na palniku. Gdy mam zadana kotła 60st, temp. teraz piec trzyma na 55st i z paleniem 1,1kg/h. Takie same zjawisko udało mi sie osiągnąć przy zadanej kotła 65st, gdzie trzymało na piecu 60st , ale spalanie dobowe było 34kg, tą jedną zmianą zszedłem o 8kg, może w tym jest jakaś głębsza logika?

602E1373-0CA2-427D-AC3D-823E6F286EF8.jpeg

I o to chodziło.Ustaw sobie czyszczenie palnika (praca palnika) przynajmniej na 6 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, IzaTom napisał:

Nie mam :/ muszę ręcznie co dwa dni:) 

Czego nie masz?Mechanizmu  samoczyszczącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Okman napisał:

Ja też nie rozumiem dlaczego piszesz że mogę mieć z tym problem.Ja po prostu pytam bo to mój pierwszy sezon z tym kotłem i palnikiem dlatego doświadczenia nie mam żadnego.Mam dwie rączki i potrafię używać klucza.Bez obaw:)

odkręcenie 6 nakrętek to nie problem ;) ale niestety w naszej Tekli poza umiejętnościami posługiwania się kluczem, trzeba jeszcze potrafić spawać... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli z tym spawaniem?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IzaTom napisał:

ale jakby sie obniżyło zadana do 57st i trzymaloby 52-53 to można jeszcze zjechać ze spalaniem ?

Wszystko zależy od zapotrzebowania domu na ciepło,  spróbuj ale z moich prób wychodziło że najlepsze wyniki osiąga się przy jak najdłuższej pracy palnika (4-6 godzin ze stała pompą) . Z trybu FL zrezygnowałem, bo FL nie radzi sobie z modulacją na niższych temp kotła. Do tego jak dojdzie grzanie CWU to zamiast modulować 5 godzin wywalało po godzinie. Dla mnie wniosek jeden im mniej rozpaleń tym większe oszczędności.  Zauważcie że przy rozżarzaniu wrzuca prawie pół kilograma pelletu , moim zdaniem stanowczo za dużo. Ten parametr powinien być regulowany, wtedy piec płynniej by startował, a tak dudni i wali ciepło w komin na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skokowa nie działa bo to ograniczenie podawania do 2,1 powoduje ze kocioł zawsze przekracza zadana temp.     Pracuje w trybie FL z podawaniem 1,3 i mocą 70%. Aby zniwelować te problemy z CWU, zmieniłem w sterowniku na priorytet CWU. Jutro spróbuje jeszcze obniżyć nieco moc.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zszedłem z podawaniem do wartości 1,8  tak że jak ma moc min30% to spalanie jest na poziomie 0,6 kg/h  przy mocy 100%  spalanie 2,1 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienili na drugi uznali reklamację. Jeśli coś nie pracuje to jest ich święty obowiązek wymienić na taki bez wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, IzaTom napisał:

Ale tu większość pisze o tym samym ze poniżej 2,1 zawiesza sie przy skokowej podajnik, to nie jest wina sterownika? Jakiejś starej wersji? 

Nie większość, tylko chyba Was dwóch. Jemu już wymienili sterownik. Czas na Ciebie ;)

 

49 minut temu, rotkeh napisał:

Zauważcie że przy rozżarzaniu wrzuca prawie pół kilograma pelletu , moim zdaniem stanowczo za dużo. Ten parametr powinien być regulowany, wtedy piec płynniej by startował, a tak dudni i wali ciepło w komin na starcie.

Chyba jest taki parametr: dawka startowa w sekundach?

 

Co do rozkręcania palnika, to faktycznie trzeba uważać z tymi sześcioma śrubami. Dlatego, ja tego nie robię w zimie, tylko latem, jak kocioł się całkowicie zimny. Wcześniej traktuję WD40 i czekam parę godzin i dopiero potem odkręcam. A odkurzaczem czyszczę przez te rowki średnio co cztery dni. Co dwa dni czyszczę samym "pogrzebaczem".

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Ozi80 napisał:

Chyba jest taki parametr: dawka startowa w sekundach?

Tak jest ten parametr i już poszedł na 10 sekund . jak dam za nisko to może nie rozpalić. Przy rozżarzaniu już sypie kilka porcji z góry ustalonych czasowo. Mając wynik z ważenia 24 kg całkiem sporo tego leci i na to juz nie mam wpływu .

 

41 minut temu, Kriss12 napisał:

To ciekawe bo u mnie przy podawaniu 2.4 tak to wygląda

Tak u każdego będzie inaczej, inna waga pelletu. Ważenie u mnie przy teście 24kg/h  pellet super torpeda :D no name bez spieków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdzie nawet niżej . miałem nawet 0,4kg/h,  jednak już płomień chwilami zanikał. Dla zachowania ciągłości płomienia podniosłem do 0,6kg/h. i jest ok . Żeby zejść niżej musisz zejść z max podawaniem ,  Wszystko zależy od pelletu jak się spala jaką ma energetyczność itd. Kolejna sprawa czy chcesz palić non stop czy dogrzewać co kilka godzin. Jak na okrągło  musisz wyczuć zapotrzebowanie chaty na ciepło, żeby optymalnie ustawić. Jak cyklicznie wtedy piec musi z większym kopem grzać , ale z moich skromnych doświadczeń wychodzi że są większe straty kominowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś coś w stanie na ten temat napisać, odnośnie jak ma wyglądać ten płomień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kriss12 napisał:

Wartość energetyczna to sobie możesz wpisać jaką chcesz

Nie chodziło mi o to co wpiszesz, ale co masz w zasobniku (sosna , dąb , buk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.