Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Ozi80 napisał:

A można ten zrzut jakoś wyłączyć, albo przynajmniej regulować jego czas? Bo jak ma mi zrzucać ciepło tak długo, aż temperatura kotła spadnie poniżej histerezy i w efekcie od nowa odpalić kocioł, to gdzie sens, gdzie logika? No chyba, że on działa tylko w trybie kotła automatycznym i przy wyłączonej stałej pompie?

Zrzut działa niezależnie o trybu pracy  kotła . Żeby wyłączyć to trzeba po prostu  wpisać wartość poniżej wyliczonej przez sterownik i wtedy zamiast otwierać mieszacz to go przymknie. Zanim do tego doszedłem już wieszałem psy na Telki. Choć moim zdaniem to ich wina, że nie piszą informacji o zmianach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila. Ktoś nie ma pogodówki i ma wpisaną temperaturę zadaną ręcznie 40 stopni, to zawsze będzie u niego działał zrzut? Nawet, jak będzie miał tryb ciągły kotła? Czy ja dobrze myślę, że wtedy przy niskiej histerezie kocioł będzie się w kółko odpalał się, bo ciepło będzie wysysane przez CO po to, żeby ogrzewać już dawno wygrzany dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że tak będzie,przy stałej pompie lub tryb manualny kotła. Zanim doszedłem czemu zrzuca tak drastycznie podbiłem histerezę tak żeby kocioł chwilę nie pracował i sam się wychłodził zanim ponownie odpali. Jednak to pogarsza komfort temperaturowy w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo czegoś nie rozumiemy, albo czegoś nie wiemy, albo... wolę o tym nie myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i niewiem czy w dobrym oknie pisze. Potrzebuje pin do menu serwisowego 1 i 2 proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIN to temp. zadana kotła plus litery EST np. 60EST. 

Edytowane przez szczablik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okman - możesz mi podać twoje ustawienia. Podawanie, powietrze, moc palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem ci na PW ale masz i tutaj:

U mnie to wygląda tak:

Podawanie 2,3

Dmuchawa min. 25,max.30

Moc min.30,max.60

Temp. zadana kotła 60

Start pomp 45

Histereza 10

Próg widoczności płomienia 5

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okman- Przy tak małym progu widoczności płomienia nie masz problemu z rozpalaniem i tak małej dmuchawie nie wygasa ci samoczynnie w palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2018 o 22:30, Ozi80 napisał:

Ale chwila. Ktoś nie ma pogodówki i ma wpisaną temperaturę zadaną ręcznie 40 stopni, to zawsze będzie u niego działał zrzut? Nawet, jak będzie miał tryb ciągły kotła? Czy ja dobrze myślę, że wtedy przy niskiej histerezie kocioł będzie się w kółko odpalał się, bo ciepło będzie wysysane przez CO po to, żeby ogrzewać już dawno wygrzany dom?

Ten zrzut jest też w igneo touch. Jest on tylko w trybie automatycznym w momencie gdy piec uzna że temp w pomieszczeniu gdzie jest czujnik zostanie przekroczona lub w sytuacji gdy temp wyliczona na grzejniki jest mniejsza niż chyba 25stopni . Aby to obejść w menu ogrzewania max temp CO ustawiłem na 40 stopni. Dałem jeszcze wybieg pomp na godzinę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie czyszczenia, miałem problem z niedopalaniem pelletu, podpowiedzi były różne.

Problem był najprawdopodobniej w zanieczyszczonym palniku. Rozkręciłem go, pył pomiędzy obudową a samą rurą palnika blokował przepływ powietrza na 1/3 długości palnika na dole. Po wyczyszczeniu palnika ilość niedopałków spadła może do 10% tego co było. Po ilości spalonego pelletu uważam, że po maksymalnie 1,5t spalonego pelletu, trzeba palnik rozkręcić (przy moim pellecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szczablik napisał:

Okman, co ile czyścisz piec ? Nie licząc cotygodniowego wysypania popiołu.

Co tydzień,właśnie przy wysypywaniu popiołu i przy napełnianiu zbiornika nowym peletem.Ale myślę że teraz będę to robił przynajmniej dwa razy w tygodniu bo zamówiłem sobie odkurzacz do popiołu więc będzie to dużo wygodniejsze i mniej problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zebbik napisał:

Odnośnie czyszczenia, miałem problem z niedopalaniem pelletu, podpowiedzi były różne.

Problem był najprawdopodobniej w zanieczyszczonym palniku. Rozkręciłem go, pył pomiędzy obudową a samą rurą palnika blokował przepływ powietrza na 1/3 długości palnika na dole. Po wyczyszczeniu palnika ilość niedopałków spadła może do 10% tego co było. Po ilości spalonego pelletu uważam, że po maksymalnie 1,5t spalonego pelletu, trzeba palnik rozkręcić (przy moim pellecie).

A masz mechanizm samoczyszczący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Ale on tylko przesuwa popiół wewnątrz palnika. Pisałem o tej przestrzeni pomiędzy wewnętrzną rurą palnika (gdzie następuje spalanie), a zewnętrzną. Aby się dostać do tej przestrzeni trzeba okręcić te 6 śrub od czoła palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak rozumiem.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to zależy od jakości pelletu i od tego ile się go spala. Tak bardzo na oko pójdzie mi 6 ton w tym sezonie, na razie poszło 2,5t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zebbik napisał:

Pewnie to zależy od jakości pelletu i od tego ile się go spala. Tak bardzo na oko pójdzie mi 6 ton w tym sezonie, na razie poszło 2,5t.

Mi też na razie poszło 2,5 tony. W poprzednich latach było na przełomie roku podobnie. I w poprzednich latach spalałem w całym sezonie ponad 7 ton. Tak że myślę, że u Ciebie będzie podobnie.

Co do przestrzeni między zewnętrzną a wewnętrzną "rurą" palnika, to ja to czyszczę raz do roku w lecie i dramatu nie ma. Może dlatego że regularnie czyszczę palnik odkurzaczem i tak jak ten popiół tam wpada przez te rowki, tak przez nie go wciągam do odkurzacza? A wy bezgranicznie ufacie swojemu automatycznemu systemowi czyszczenia zapominajac, że on tylko przesuwa syf z jednego miejsca na drugie, a pewnie przy okazji wtłacza popiół w te rowki? Tylko głośno myślę...

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ozi80 napisał:

A wy bezgranicznie ufacie swojemu automatycznemu systemowi czyszczenia zapominajac, że on tylko przesuwa syf z jednego miejsca na drugie, a pewnie przy okazji wtłacza popiół w te rowki?

Wy to znaczy kto?? .....pisałem o tym kilka postów wyżej ...co jakiś czas odkurzacz załatwia sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Ozi80 napisał:

 

 on tylko przesuwa syf z jednego miejsca na drugie, a pewnie przy okazji wtłacza popiół w te rowki? Tylko głośno myślę...

Nie przesuwa z miejsca na miejsce tylko wywala z palnika do miski z popiołem,a uściślając na dolny panel wodny skąd spada sobie na blachę z popiołem.Jak już przyjdzie odkurzacz to oczywiście będę wyciągał nim popiół przez te rowki a raz na jakiś czas rozkręcę cały palnik i gruntownie przeczyszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kriss12 napisał:

Wy to znaczy kto?? .....pisałem o tym kilka postów wyżej ...co jakiś czas odkurzacz załatwia sprawę

Tak ogólnie napisałem o użytkownikach, którzy nie czyszczą palnika sądząc że ten system automatyczny załatwi sprawę. Pewnie tacy tu są.

Okman: czy pierścień czyszczący przesuwa ci się od samego początku palnika do samego jego końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.