Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy działa wam strona Igneo.pl, utraciłem połączenie z Vide net. ( na stronie jest status OFFLINE)

Wczoraj miałem ten sam problem bawiłem się na stronie do godz 23:00 potem zamknąłem laptopa od godz 24:05 było utracone połączenie z Vide Net-em,( OFFLINE)  jak pojechałem na działkę i podpiąłem  się laptopem przez kabel do rutera strona ruszyła. 

Nie wiem czy to problem mojej karty SIM czy zbieg okoliczności bo akurat igneo.pl ruszyła sama.

Edytowane przez matrix3078
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38
30 minut temu, matrix3078 napisał:

Panowie czy działa wam strona Igneo.pl, utraciłem połączenie z Vide net. ( na stronie jest status OFFLINE)

Wszystko działa ok!

 

@Malutki18 Znajdź stronę Ciepło właściwe- jak i za ile ogrzewać, wprowadź wszystkie dane swojego domu: grubość ścian, jakość ociepleń, ilość i jakość okien jakim paliwem ogrzewasz itp. dowiesz się ile potrzebujesz ciepła żeby ogrzać Twój dom. Jeżeli się okaże że obecnie zużywasz więcej to warto optymalizować ustawienia, jeżeli się okaże że tyle musi spalić to sory ale nastawami nie zmniejszysz zapotrzebowania na energię.

Jeżeli chodzi o przekłamania wyników spalania, jeżeli wsypujesz więcej lub mniej peletu niż wskazuje sterownik, oblicz mniej więcej o ile % zawyża lub zaniża, o tyle procentowo odejmij lub dodaj nastawę "paliwo-test"

Przykład: miałem wpisane  paliwo test "16" , dosypuje peletu 20kg do pełna zasobnika a sterownik wyświetla że spalił 16kg czyli mniej więcej zaniża o 20% w takim razie podwyższam paliwo test o 3,2 czyli 19,2 i nadal porównuje wyniki, w kolejnych dniach zapewne coś trzeba będzie jeszcze skorygować lekko w górę lub w dół aż mniej więcej wyniki będą się pokrywać. Prawie nigdy nie będą to identyczne wartości ale chodzi o to by były zbliżone.

Oczywiście podałem tu tylko przykładowe liczby żeby wytłumaczyć o co biega, dodam że ja tak to robię co nie znaczy że tak wszyscy mają robić, każdy ma swój rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Malutki18 napisał:

Czy ustawienie podawania zalezy od tego jaka wartosc wychodzi na tescie czy to nie ma nic wspolnego i to jest wartosc wpisywana przez producenta?

Dwa razy NIE.:
1. Ustawienie podawania nie zależy od wartości testu wydajności podajnika. Wpisanie odpowiedniej wydajności podajnika w pole "Ilość paliwa test" pozwoli tylko WYŚWIETLAĆ rzeczywiste spalanie i rzeczywistą moc kotła. W żaden sposób jednak nie wpływa na prace kotła.
2. Podawanie to nie jest wartość wpisana przez producenta. To ty nią regulujesz moc palnika.
 

10 godzin temu, Malutki18 napisał:

Tak. Podawanie. Ale w tabelach podawanie zalezne jest od testu paliwa jak dobrze rozumiem. W zaleznosci od ilosci w tescie powinno ustawiac sie podawanie.

W tabelach nie wiedzą w jakich warunkach masz postawiony kocioł, więc odpowiednie podawanie trzeba samemu ustalić metodą prób i błędów. Na przykład:

10 godzin temu, Malutki18 napisał:

Zdazaja mi sie nie dopalone czastki peletu. Ale to nie wiem czy to nie jest to ze na palniku to co sie nie dopali to przy czyszczeniu wydmucha. Ale czy to normalne to nie wiem.

To by wskazywało na zbyt duże podawanie.

 

1 godzinę temu, czarny38 napisał:

Jeżeli chodzi o przekłamania wyników spalania, jeżeli wsypujesz więcej lub mniej peletu niż wskazuje sterownik, oblicz mniej więcej o ile % zawyża lub zaniża, o tyle procentowo odejmij lub dodaj nastawę "paliwo-test"

Przykład: miałem wpisane  paliwo test "16" , dosypuje peletu 20kg do pełna zasobnika a sterownik wyświetla że spalił 16kg czyli mniej więcej zaniża o 20% w takim razie podwyższam paliwo test o 3,2 czyli 19,2 i nadal porównuje wyniki, w kolejnych dniach zapewne coś trzeba będzie jeszcze skorygować lekko w górę lub w dół aż mniej więcej wyniki będą się pokrywać. Prawie nigdy nie będą to identyczne wartości ale chodzi o to by były zbliżone.

Ja wyliczam proporcje - tzw. liczenie "na krzyż". Na przykład mam wpisaną wydajność 16,8 kg/h, według worków spalił mi w jakimś czasie 40 kg, a wyświetlacz pokazuje, że spalił 44,4 kg. No to jedziemy:

16,8 - 44,4
X - 40

44,4*x = 16,8*40
44,4*x = 672
x = 15,135

No to zmieniam wydajność z 16,8 na 15,1 i szafa gra. Rzadko kiedy po takim wyliczeniu muszę poprawiać.

A skąd wiem ile dokładnie worków spaliło? Przed wsypaniem robię zdjęcie telefonem zasobnikowi od góry. Wsypuję, notuję ile wsypałem i notuję ile pokazuje licznik. Przychodzę za jakiś czas i porównuję ze zdjęciem ile teraz jest w zasobniku. Sczytuję z licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czarny38 napisał:

Wszystko działa ok!

 

@Malutki18 Znajdź stronę Ciepło właściwe- jak i za ile ogrzewać, wprowadź wszystkie dane swojego domu: grubość ścian, jakość ociepleń, ilość i jakość okien jakim paliwem ogrzewasz itp. dowiesz się ile potrzebujesz ciepła żeby ogrzać Twój dom. Jeżeli się okaże że obecnie zużywasz więcej to warto optymalizować ustawienia, jeżeli się okaże że tyle musi spalić to sory ale nastawami nie zmniejszysz zapotrzebowania na energię.

Jeżeli chodzi o przekłamania wyników spalania, jeżeli wsypujesz więcej lub mniej peletu niż wskazuje sterownik, oblicz mniej więcej o ile % zawyża lub zaniża, o tyle procentowo odejmij lub dodaj nastawę "paliwo-test"

Przykład: miałem wpisane  paliwo test "16" , dosypuje peletu 20kg do pełna zasobnika a sterownik wyświetla że spalił 16kg czyli mniej więcej zaniża o 20% w takim razie podwyższam paliwo test o 3,2 czyli 19,2 i nadal porównuje wyniki, w kolejnych dniach zapewne coś trzeba będzie jeszcze skorygować lekko w górę lub w dół aż mniej więcej wyniki będą się pokrywać. Prawie nigdy nie będą to identyczne wartości ale chodzi o to by były zbliżone.

Oczywiście podałem tu tylko przykładowe liczby żeby wytłumaczyć o co biega, dodam że ja tak to robię co nie znaczy że tak wszyscy mają robić, każdy ma swój rozum.

Ok. Dzieki. Wklepalem tam sobie wszystko i wyskakuje mi ze przeciętna moc kotla to 7,5kW czyli polowa tego co mam. A maksymalna to 15. I tu sie zgadza. Ale nie wyskakuje mi tu nic na temat spalania. Tylko całkowity koszt roczny. Wiec jak mam to porownac do spalania? 

Wyszło mi że wskaźnik zapotrzwbowania na moc to 125W/m2 a jak to przełożyć na ilość spalanego peletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich wynikach to biorąc pod uwagę bardzo dobry pellet o parametrach 5kwh/kg i pomijając straty instalacji powinien palić ci przeciętnie 36kg do 72kg przy minus 20st na zewnątrz.....

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj wstawię sobie takie coś własnej produkcji. b90e9dea8d013b986ee0a287b4400fc0.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, czarny38 napisał:

Wszystko działa ok!

 

@Malutki18 Znajdź stronę Ciepło właściwe- jak i za ile ogrzewać, wprowadź wszystkie dane swojego domu: grubość ścian, jakość ociepleń, ilość i jakość okien jakim paliwem ogrzewasz itp. dowiesz się ile potrzebujesz ciepła żeby ogrzać Twój dom. Jeżeli się okaże że obecnie zużywasz więcej to warto optymalizować ustawienia, jeżeli się okaże że tyle musi spalić to sory ale nastawami nie zmniejszysz zapotrzebowania na energię.

Jeżeli chodzi o przekłamania wyników spalania, jeżeli wsypujesz więcej lub mniej peletu niż wskazuje sterownik, oblicz mniej więcej o ile % zawyża lub zaniża, o tyle procentowo odejmij lub dodaj nastawę "paliwo-test"

Przykład: miałem wpisane  paliwo test "16" , dosypuje peletu 20kg do pełna zasobnika a sterownik wyświetla że spalił 16kg czyli mniej więcej zaniża o 20% w takim razie podwyższam paliwo test o 3,2 czyli 19,2 i nadal porównuje wyniki, w kolejnych dniach zapewne coś trzeba będzie jeszcze skorygować lekko w górę lub w dół aż mniej więcej wyniki będą się pokrywać. Prawie nigdy nie będą to identyczne wartości ale chodzi o to by były zbliżone.

Oczywiście podałem tu tylko przykładowe liczby żeby wytłumaczyć o co biega, dodam że ja tak to robię co nie znaczy że tak wszyscy mają robić, każdy ma swój rozum.

Czarny ile ci spala teraz na dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ozi80 napisał:

 

A skąd wiem ile dokładnie worków spaliło? Przed wsypaniem robię zdjęcie telefonem zasobnikowi od góry. Wsypuję, notuję ile wsypałem i notuję ile pokazuje licznik. Przychodzę za jakiś czas i porównuję ze zdjęciem ile teraz jest w zasobniku. Sczytuję z licznika.

Nie lepiej poczekać do momentu aż praktycznie będzie zaciągał powietrze,wtedy wsypać 10 worków,czyli 150 kg, (u mnie tyle wchodzi),zapisać stan ze sterownika i znowu zczytać jak będzie już samo dno.Wtedy wiadomo że faktycznie spalił 150 kg. i porównać ze stanem na sterowniku.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też robię. Zależy jaka sytuacja. Przeważnie nie mogę czekać aż będzie zaciągał powietrze, bo to nastąpiłoby w momencie, jak jestem w pracy. A zdalnie sypać peletu jeszcze nie umiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38
10 godzin temu, Okman napisał:

Czarny ile ci spala teraz na dobę?

18 do 23 zależy od dnia. Przedwczoraj 10kg , ale od 8:00 do 19:30 nie było prądu :D

 

19 godzin temu, Malutki18 napisał:

Wyszło mi że wskaźnik zapotrzwbowania na moc to 125W/m2

To bardzo dużo.

Pisałeś kiedyś że spalałeś wcześniej 6 ton mułu, wygoglowałem że muł ma podobną wartość opałową co pellet, zatem nie licz że spali mniej niż 6 ton pelletu na sezon. To oznacza że średnio tona miesiąc, czyli 33 kg dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was pali pelletem 8mm? Są wogóle jakieś przeciwskazania do spalania 8mm w naszych teklowych palnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

Paliłem kiedyś 8mm kupionym w Leroyu nie odczułem żadnych różnic po za faktem że trzeba było zrobić na nowo ważenie, zmiana nastaw itp. Miałem wrażenie że więcej mi go spala ale może to tylko takie fanaberie. Tekla dopuszcza 8mm wiec można próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem u lokalnego „producenta” pellet po 660zl za tonę. Wezmę z 6 worków żeby wypróbować jak spala się. Niby mieszanka sosnowo-bukowa. Na zdjęciach dosyć ciemny jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Lepiej weź dwa żebyś z czterema nie musiał się męczyć. Teraz nawet lokalni "krzyczą" po 800 zł, więc dlaczego przysłowiowy " Kaziu" nie miałby zarobić. 

...., a może będziesz miał szczęście i trafiłeś na dobrego i uczciwego producenta... Kto wie. 

Edytowane przez Trener40
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2018 o 00:52, Ozi80 napisał:

Tak też robię. Zależy jaka sytuacja. Przeważnie nie mogę czekać aż będzie zaciągał powietrze, bo to nastąpiłoby w momencie, jak jestem w pracy. A zdalnie sypać peletu jeszcze nie umiem ;)

Okazało się że mi sterownik policzył 9 kg więcej niż faktycznie spaliłem.Te 9 kg. różnicy wychodziło przy faktycznym spaleniu 180 kg.Wyliczyłem w/g twojego wzoru i ilość paliwa test z 16,2 przestawiłem na 15,4.

Ozi czy  miałeś przypadki wyłączenia się palnika bez powodu?Miałem już tak dwa razy przy pierwszej mocy.Temp. kotła około 60 st.w momencie wyłączenia.Wczoraj zauważyłem na wykresie ale sam się jakoś załączył (byłem w pracy).A dzisiaj zauważyłem że pompka nagle przestała działać (brak szumu w grzejnikach),zszedłem a na palniku "STOP".Nie czekałem aż się sam załączy,wyłączyłem z prądu kocioł  i włączyłem z powrotem.Mogę się tylko domyśleć że przyczyną mógłby być zanik płomienia.Ale pewności nie mam.Co ty na to?Jakie warunki czy też ustawienia sprawiają że po takim wyłączeniu się palnika,on sam później się załącza?

Znowu palnik się wyłączył na mocy 1...Może to mieć związek z przestawieniem "ilość paliwa test"?Bo tak jak wyżej pisałem, akurat to dzisiaj właśnie zrobiłem.Mniej podaje i znika płomień na mocy 1?Aha,dodam jeszcze że na palniku jest "STOP",paliwa nie podaje ale cały czas palnik niby pracuje z mocą 37%.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

Po zaniku płomienia powinien pojawić się alarm "Brak ognia/opału" którego trzeba skasować na kotle żeby ponownie odpalił, przynajmniej tak jest w Touchu.

Zmiana "paliwo test" nie ma wpływu na podawanie tylko na wyświetlanie informacji, zazwyczaj wg tych informacji dopiero samemu koryguje się np. podawanie.

Edytowane przez czarny38
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, czarny38 napisał:

Po zaniku płomienia powinien pojawić się alarm "Brak ognia/opału" którego trzeba skasować na kotle żeby ponownie odpalił, przynajmniej tak jest w Touchu.

W Slimie też jest ten rodzaj alarmu.Wyświetlał mi się już kiedyś,ale tylko wtedy jak nie było opału i rzeczywiście wtedy nie było..Dzisiaj jednak ani wczoraj żadnego alarmu nie było a palnik sam z siebie przestał pracować.Muszę zaobserwować teraz co będzie się działo.

Dlaczego pokazuje że moc palnika wynosi 33% jeżeli palnik od kilkunastu minut nie pracuje?

20181209_113630.jpg

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 

chce zrobić test paliwa 

wyłączam palnik na off i gdy wchodzę w menu serwisowe robię test zasobnika to nie leci mi mi pellet 

co robię źle ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie palnik na off  , a sterownik na off.  Sterownik wyłączasz przez długie naciśnięcie przycisku ON/OFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grazie :) 

wiedziałem że ***. coś nie tak robię :)

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.