Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.11.2018 o 19:59, berserker888 napisał:

Ktoś wrzucił kilka dni temu nastawy kotłów. U mnie Draco D bio 22 wedle tej tabelki przy podawaniu 20 i nastawie 3,7 nie ma szans na osiągnięcie 65 stopni na kotle. Oscyluje w granicach  60 stopniach na 40 % mocy i temp albo spada albo nieznacznie rośnie. O co chodzi w tej modulacji w igneo touch. Jak on dobiera sobie moc? Zwiększyć podawanie czy min moc na 55% ?

P_20181124_204851_1_p.jpg.fd08271a00b6bb8057292f98aaf5a81c.jpg

Hej 

nie masz ustawień z DRACO BIO COMCPACT 12 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ozi80 napisał:

Temperatura startu pomp 50 jest OK. Raczej bym zwiększył temperaturę zadaną kotła i histerezę.

Stała pompa? To zależy od ciebie, czy wolisz mieć lepszy komfort cieplny w domu, czy nie. I od twojej instalacji, czy taka stała pompa spowoduje większe spalanie, czy nie.

Jakie podawanie? To musisz sam zaobserwować jakie będzie odpowiednie dla twojego pieca.

Witaj Ozi mógłbyś mi podać temp krzywych grzewczych jakie masz ustawione 

poniżej zdjęcia moich 

tco zadane ręcznie też przy zmianie na automat zmieniać ???

IMG_3244.JPG

IMG_3245.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma uniwersalnych nastaw musisz ustawić pod swój rozbiór ciepła każdy budynek jest inny.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 16:24, Boryssov napisał:

Ja mam Tekle Draco Bio Compact 12KW i zamówiłem zawirowywacze w sklepie Tekli.

Witaj Boryssov 

daj znać czy te zawirowacze wpływają na ilość spalanego pelletu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38
Godzinę temu, robi007 napisał:

Czy może ktoś wie gdzie podłączyć końcówki czujnika spalin w module do sterowniku Igneo Touch. Ktoś na pewno ma podłączone (tylko nie pamiętam kto), bo gdzieś widziałem, że w VideNecie wyświetla tę temperaturę.

Musisz mieć sondę lamda z dodatkowym modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, czarny38 napisał:

 

tekla nastawy startowe.jpg

Grazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wracam z moim problemem. Załącznik może zobaczyć problem.
Na początku cyklu ogrzewania temperatura kotła znacznie spada, a pompa zatrzymuje się.

Nie wiem, czy to normalny proces przy zaworze 4-drogowym?

Próbowałem wszystkich kombinacji ustawień i nie mogę tego naprawić. Mam przewymiarowany grzejnik i myślę, że to może być problem? Za dużo wody w roślinie. Wysoka bezwładność cieplna.

Bio 12
Zawór 4-drogowy z siłownikiem
Ominuj pompę pomiędzy zaworem 4d a powrotem
8 dużych grzejników. 100 metrów kwadratowych.

Igneo Touch

Temperatura początkowa pompy: 52.
Kocioł Histereza: 7 w górę, 7 w dół.

Charakterystyka temperatury grzejnika: 38, 44, 49.
Grzejniki histerezy: 0,3.
Zwiększyć temperaturę u źródła: 14.
Współczynnik korekty: 2.
Pompa stała: NIE
Zabezpieczenie powrotne: NIE

drop-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

jak pokazujecie filmy oraz swoje parametry to parametr czas mieszacz na CO macie ustawione 180 s 

ja od początku mam 100 s 

czy przypadkiem nie jest tak że woda z grzejników przy mieszaniu z wodą kotła przy szybszym ustawionym czasie mieszacza )zaworu z siłownikiem) w tym przypadku 100 s powoduje  czasie pierwszej modulacji kiedy idzie temp do góry nagły spadek temp 

naprowadźcie jeżeli źle to rozumuje
 

IMG_3247.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
45 minut temu, Paollo napisał:

Witam,

Wracam z moim problemem. Załącznik może zobaczyć problem.
Na początku cyklu ogrzewania temperatura kotła znacznie spada, a pompa zatrzymuje się.

Nie wiem, czy to normalny proces przy zaworze 4-drogowym?

Próbowałem wszystkich kombinacji ustawień i nie mogę tego naprawić. Mam przewymiarowany grzejnik i myślę, że to może być problem? Za dużo wody w roślinie. Wysoka bezwładność cieplna.

Bio 12
Zawór 4-drogowy z siłownikiem
Ominuj pompę pomiędzy zaworem 4d a powrotem
8 dużych grzejników. 100 metrów kwadratowych.

Igneo Touch

Temperatura początkowa pompy: 52.
Kocioł Histereza: 7 w górę, 7 w dół.

Charakterystyka temperatury grzejnika: 38, 44, 49.
Grzejniki histerezy: 0,3.
Zwiększyć temperaturę u źródła: 14.
Współczynnik korekty: 2.
Pompa stała: NIE
Zabezpieczenie powrotne: NIE

 

Paollo... 

Ja bym usunął ten siłownik i tak ustawił 4d ręcznie, aby spadek temp był jak najmniejszy. Teraz siłownik otwiera 4d bardzo dużo aby nagrzać mieszkanie, a jak temp kotła spadnie, to siłownik zamyka 4d. ( jak dla mnie to te siłowniki o kant d...y) Niestety, ale nie unikniesz wyłączania pompy w pierwszym cyklu dogrzewania mieszkania,ponieważ zimna woda wraca z instalacji i zalewa kocioł, ale mozesz to poprawić. 

Ustaw start pomp na 60 st, ale też ( na spokojnie bez zerwów) ustaw ręcznie 4d aby temp nie spadała tak nisko.  

Z Twojego postu rozumiem, że pompa CO jest na powrocie ( pomiędzy 4d, a kotlem?) jeżeli tak jest, to przynajmniej masz ochronę powrotu.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichałW1983 napisał:

Witam 

jak pokazujecie filmy oraz swoje parametry to parametr czas mieszacz na CO macie ustawione 180 s 

ja od początku mam 100 s 

czy przypadkiem nie jest tak że woda z grzejników przy mieszaniu z wodą kotła przy szybszym ustawionym czasie mieszacza )zaworu z siłownikiem) w tym przypadku 100 s powoduje  czasie pierwszej modulacji kiedy idzie temp do góry nagły spadek temp 

naprowadźcie jeżeli źle to rozumuje
 

IMG_3247.JPG

Czas mieszacza napisany jest na siłowniku, i to trzeba wpisać w sterownik.....

 

Edytowane przez mrekzo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też pompę co i pompę powrotną. bez obaw o temperaturę powrotu. spada tylko tymczasowo.

Myślę, że moje grzejniki są zbyt duże, biorąc pod uwagę moc kotła.

Czy ktoś ma działający zawór 4d i “ stałą pompę: Nie “ ?279109362_simulatorofthetermosiphonforbad4wayvalvesinstalations.thumb.jpg.e020e78e1c1f7f87ed6a43aa6265f27a.jpgdrop-2.jpg.8c7c49654065b80a49ce1e86381d0bba.jpg

Edytowane przez Paollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prawidłowo podłączyć vide room i vide net ze sterownikiem kotła i modułem big?

Do tej pory miałem podłączony tylko vide room.

Sterownik podłączony jest do modułu big pod G H L, potem od modułu Big  idą kable do Vide ne t(zworka założona) G H L następnie z vide net idą kable do Vide room (zworkę wyjąłem).

Vide net dodany do urządzeń ale po 10 min weryfikacji wywala mi na stronie że się nie powiodła.

Co mam źle podłączone?

Edytowane przez matrix3078
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij wszystkie zworki zostaw tylko na vide rom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na vide room mam zostawić zworką czy na vide net?

 

a czy moduł big ma zworkę?

Edytowane przez matrix3078
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38
7 godzin temu, matrix3078 napisał:

Sterownik podłączony jest do modułu big pod G H L, potem od modułu Big  idą kable do Vide ne t(zworka założona) G H L następnie z vide net idą kable do Vide room (zworkę wyjąłem).

Zworka powinna być na ostatnim urządzeniu tym najdalej od sterownika. U Ciebie to jest videroom. 

IMG_20181204_055601.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wszystkiego (wyciągnąłem zworki z wyświetlacza i vide net, bez rezultatu) i nie weryfikuje vide net na stronie.

Ruter mam z DHCP czyli taki jaki jest wymagany.

Najważniejsze czy mam podłączyć wszystkie urządzenia równolegle czy szeregowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

Sprawdź na końcu tej skrętki jakieś inne urządzenie np. laptop czy działa.

Połączenie równoległe, każdy do każdego. Każe G spięte z każdym G i tak samo H z każdym H i L z każdym L. Oczywiście możemy ciągnąć kabel od jednego urządzenia do drugiego i od drugiego do trzeciego.

W instrukcji pisze jeszcze że powinno się zarejestrować videneta w godzinę od rejestracji na stronie Igneo, zatem może warto usunąć konto i zarejestrować się ponownie.

Edytowane przez czarny38
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, jestem świeżą użytkowniczką kotła draco bio compact 18 KW i juz 2 raz górą kotła zaczął wydobywać się dym,  czy ktoś miał już taką sytuację i czym to może być spowodowane. Dodam, że mam piec z automatycznym czyszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że:

wszystkie kable brązowe podłączam do modułu BIG pod wejście H

wszystkie kable białe do modułu BIG pod wejście L

wszystkie kable zielone (masa) do modułu BIG pod wejście G

A co ze zworkami? czy moduł BIG ma zworkę czy nie? (ja nie widzę jej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

@matrix3078 uzupełniłem powyżej w poście.

Cytat

Elektrycznie to połączenie równoległe, każdy do każdego. Każde G spięte z każdym G i tak samo H z każdym H i L z każdym L. Oczywiście możemy ciągnąć kabel od jednego urządzenia do drugiego i od drugiego do trzeciego.

Zworka na ostatnim urządzeniu, to wszystko. BIG IO nie ma zworki.

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38
2 godziny temu, Daria1988 napisał:

Witam, mam taki problem, jestem świeżą użytkowniczką kotła draco bio compact 18 KW i juz 2 raz górą kotła zaczął wydobywać się dym,  czy ktoś miał już taką sytuację i czym to może być spowodowane. Dodam, że mam piec z automatycznym czyszczeniem.

Koleżanko! Automatyczne czyszczenie dotyczy wyłącznie palnika, wymiennik i przewody kominowe jak najbardziej trzeba czyścić.

Jeżeli pojawia się zadymienie to znaczy że jest problem z drożnością przewodów dymowych, kominowych, słaby ciąg kominowy, ewentualnie brak dopływu świeżego powietrza do kotłowni.

Edytowane przez czarny38
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czarny38 napisał:

@matrix3078 uzupełniłem powyżej w poście.

Zworka na ostatnim urządzeniu, to wszystko. BIG IO nie ma zworki.

Powiedz mi jeszcze gdzie u siebie masz założone terminatory a gdzie nie (które urządzenie jest ostatnim)?

Ja miałem od początku założone zworki na Touch-a i Vide room-a i wszystko chodziło.

Skrętkę tą co miałem w komplecie z Vide Net sprawdzę wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

Ja mam na końcu videneta i na nim mam zworkę.

Ale jak kiedyś montowałem videgsm to zapomniałem wyjąć zworki i mimo to wszystko chodziło, i miałem dwie równocześnie, dopiero po jakimś czasie wyjąłem jedną bo mi się przypomniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodziło, czyli wyciągam zworkę z Vide room i Touch-a, zostawię w Vide Net, sprawdzę kabel ( skrętkę) i ewentualnie założę konto jeszcze raz.

Tylko jak to nic nie da to będę w czarnej D... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.