Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Ręczny/pogodowy to nie tryb pracy kotła, tylko tryb pracy CO.

Tryb pracy kotła zmień z auto na manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z góry. Będę bardzo wdzięczny 
Wrzucam moduł zerowy sterownika i dodatkowy. 12dd6448c61a6de23dfdd33f49bbfe0f.jpg787434169584aec95b26b27c1a9829a8.jpg1cc55fd7b511ea5ae7b4a96e7dded3e2.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moduł podstawowy:
L- 1 (D01)
N- 16 do 18

Modul rozszerzony 2 pompa:
L- 7 (A01)
N- 15 do 18

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie jest tak podłączone . Dzięki za inf. Wynika że moduł jest uszkodzony

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz pompę uszkodzona? U mnie padł grundfos alpha 2l po dwóch latach....

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lecę na harmonogramie narazie, a zimą parter leci stała temp (podłogowa) a piętro grzejniki też harmonogram. Ale wszystko na stałej pompie.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co oznaczają w Touchu dodatkowe funkcje w menu palnik (te po ostatniej aktualizacji).

Chodzi mi o czas pauzy (fabrycznie 0 minut), moc w pauzie (fabrycznie 10%) i dmuchawa w pauzie ( fabrycznie 20%).

OZI jak masz ustawioną stałą pompę, to na którym biegu (prędkości) ci chodzi. Sprawdzałeś może różnice pomiędzy wolnym biegiem i najszybszym pompy.

Edytowane przez robi007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pauzy inaczej czas podtrzymania palnika, analogicznie moc w pauzie i dmuchawa w pauzie.

Cytat

Podtrzymanie palnika działa w ten sposób jeśli np. na kotle mamy ustawione np. 65 stopni

histereza wyłączenia 5 stopni i histereza włączenia 5 stopni

W momencie przekroczenia 70 stopni kocioł przechodzi w podtrzymanie np. na ustawione 15 min (podawanie i dmuchawa nie powinna być zbyt wysoka żeby nie przegrzać kotła)

Jeśli w ciągu 15 min temperatura nie spadnie z kotła kocioł się wygasza

Natomiast jeśli temperatura spadnie poniżej histerezy załączenia w tym przypadku  na 59 stopni kocioł przechodzi znów do modulacji.

Rozwiązanie to sprawdza się przy starszych zimnych domach gdzie jest szybki odbiór temperatury.

Również powinno się sprawdzić w instalacjach gdzie jest błąd instalacyjny czyli małe średnice zaworów i rur i po procesie wygaszania za chwilę kocioł znów się uruchamia bo spadła mu temperatura.

 

Edytowane przez czarny38
dodanie cytatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Czarny. Tak myślałem że do tego służy. Będę kombinował z tymi trzema parametrami. Przechodzę na tryb ciągły kotła i stałą pompę - dobrze by było gdyby nie wygaszał się zbyt często.

Dzisiaj po południu próbnie ustawiłem tryb ciągły kotła i stałą pompę. Nagrzało dom do 22C i kocioł przekroczył zadaną 68C ( + z histerezą to 75C) i wygasił się. Po czym po godzinie znowu się załączył. Lepiej jakby przez tą godzinkę sobie spokojnie modulował lub był w tym trybie pauzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robi007 Pamiętaj że pauza czy raczej "czas podtrzymania palnika" trzeba tak dobrać żeby to było faktycznie tylko podtrzymanie żaru na palniku. Dlatego próby najlepiej zacząć od najniższych wartości, jeżeli będzie gasnąć, to podwyższamy dawkę mocy i ewentualnie powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych temperaturach pali mi 20-23kg na dobę przy ogrzewanych 240m2 i temp. 22C w domu. Ale mam dom z lat 90-tych więc gorsze materiały izolacyjne. Moim zdaniem to  i tak za dużo.

Edytowane przez robi007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, robi007 napisał:

OZI jak masz ustawioną stałą pompę, to na którym biegu (prędkości) ci chodzi. Sprawdzałeś może różnice pomiędzy wolnym biegiem i najszybszym pompy.

Mam ustawione na auto. Sam dobiera moc. Z tego co widzę to przeważnie leci coś w granicach drugiego biegu, czasem trzeciego (pierwszy to niecałe 10 W, drugi to ponad 20 W, a trzeci to ponad 40 W). Miałem kiedyś ustawiony na sztywno pierwszy bieg, ale te dalsze kaloryfery później się grzały.

Fajne te ustawienia podtrzymania żaru w Igneo Touch. Jeszcze przywrócą możliwość ustawienia mocy skokowej, to zastanowię się nad jego zakupem :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kuchenka:
Ustawienie początkowe temperatury pompy wynosi 59. (domyślnie 45)
Histerezis w górę 5, Histerezis w dół także 5.

Centralne ogrzewanie:
Źródło temperatury wynosi 24.
Krzywe pogody: 40, 45, 49
pompa stała: nie
ochrona powrotu: nie

Mam również drugą pompę między zaworem 4d a powrotem pieca. Ta pompa działa tak długo, jak długo jest płomień (mój własny zespół obwodów elektrycznych). Zawór i instalacja to 5/4.

I wciąż za mało, żeby dobrze działać.

Na zdjęciu czerwony wykres to czujnik powrotu.

Untitled.jpg

Edytowane przez Paollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2018 o 09:11, Chojrakrock napisał:

A może masz pompę uszkodzona? U mnie padł grundfos alpha 2l po dwóch latach....

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Problem rozwiązany. Pomogła wymiana modułu na nowy . Teraz pomka nie pracuje 24 h na dobę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ozi80 napisał:

Fajne te ustawienia podtrzymania żaru w Igneo Touch. Jeszcze przywrócą możliwość ustawienia mocy skokowej, to zastanowię się nad jego zakupem :-) 

Wrzucam fotkę jak zachowuje się podtrzymanie palnika, kocioł w momencie przejścia w pauzę wyliczał sobie 69*, przy histerezie wyłączania 5*, gdy doszedł do 74* zamiast niepotrzebnego wygaszania, przeszedł w stan pauzy, po 15 min (tyle mam ustawiony czas pauzy) przeszedł znowu w modulację.

podtrzymanie.JPG

Edytowane przez czarny38
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to godają u nos na Śląsku: richtich fajne ;)

Obstawiam, że u mnie przy braku skokowej, wlaczałaby się pauza co pół godziny - zamiast przechodzenia w moc 1 (30%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.

Touch zdecydowanie lepiej pilnuje górnych temperatur, dobiera moc do zapotrzebowania, myślę że zaprojektowany jest bardziej pod 4D niż moją instalację.

Edytowane przez czarny38
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, pomny doświadczeń, wolałbym mieć zabezpieczenie w postaci możliwości powrotu do skokowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czarny38 napisał:

Dzięki pauzie mógłbyś stworzyć Sobie taki Swój program skokowy ;) ustawiasz moc pauzy na 30% (to jest max nastawa) i już masz tryb skokowy. :)

Tylko że wtedy nie będę miał pauzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.