Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Sposób Ogrzewania Wybrać?


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

A gaz będzie podłączany do  gotowania w kuchni?

To zakładaj ogrzewanie na gaz.,

Jeśli przyłącza nie będzie to pompa LG jest b.dobra.

W taniej taryfie wychodzą koszty rewelacyjnie.

 

Mnie zawsze martwi co będzie jak wylączą prąd...

ale ludzie jakoś żyją i nie narzekają na ew. długie wyłączenia.

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czyli gazu nie byłoby, gdy zamontujesz pompę ciepła?

 

Mam wrażenie, że 9 kW wystarczy do temp. rzędu -7;-10 stopni na dworze.

Reszta będzie z grzałek przy większym chłodzie.

Jak to Ci odpowiada to montuj.

Widzę, że LG 12 kW jest dość znacznie droższa niż 9; jednak wsadziłbym  u Ciebie 12 kW.

 

Ja zabawiłem się u kolegi w podwójny układ:  LG  /12 kW/ działa do temp.lekko poniżej -2 może -3, /przełącza się ręcznie/  i przy chłodniejszej temp. na dworze LG jest dolnym żródłem dla pompy gruntowej. Ten  układ "podwójny" ma COP +- 1,6  do 2  ; i grzałek nie ma zamontowanych. Grzeje ok. 100 m2 totalnie nie ocieplonego domku.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie lg?

Bo kol.automatyk nie ma o nich zielonego pojęcia.

Tak jak ja o samsungu. Montuj PC byle nie samsunga.

 

Ten nasz układ podwójny był dla hecy...pompa stała w kącie , więc ją założyliśmy.

I działa b.dobrze. Nie chodzi o opłacalność i logikę - chodziło o ciepło w domu.

 

 

Teraz o kosztach ogrzewania moją  pompą ciepła:

minioną dobę zużyłem 356 kWh ciepełka /wg ciepłomierza/ na co zużyłem 164 kWh "prądu".

x 0,45 zł za 1 kWh to koszt  74 zł.  szacuję ,że ekogroszku zużyłbym 97 kg , aktualnie po 1100 zł/tona?

i nie miałem żadnego kurzu, popiołu, noszenie węgla itp, itd.

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kol.automatyk nie ma o nich zielonego pojęcia.

Tak jak ja o samsungu. Montuj PC byle nie samsunga.

 

Ten nasz układ podwójny był dla hecy...pompa stała w kącie , więc ją założyliśmy.

I działa b.dobrze. Nie chodzi o opłacalność i logikę - chodziło o ciepło w domu.

 

 

Teraz o kosztach ogrzewania moją  pompą ciepła:

minioną dobę zużyłem 356 kWh ciepełka /wg ciepłomierza/ na co zużyłem 164 kWh "prądu".

x 0,45 zł za 1 kWh to koszt  74 zł.  szacuję ,że ekogroszku zużyłbym 97 kg , aktualnie po 1100 zł/tona?

i nie miałem żadnego kurzu, popiołu, noszenie węgla itp, itd.

POzdro

To forum schodzi na psy ....

po pirwsze technologia LG jest na poziomie 2 generacji pompy samsunga a obecnie samsung ma 5 generacje

są tansze od samsunga bo maja miedzy innymi mniejsze powierzchnie wymiany powietrza co za tym idzie przy - 15st śa juz zadyszane

po trzecie sterownie a raczej awaryjnosc ,pompy ponownie weszły do przedaży po 6 latach przerwy i jest klops ,o ile LG ma dosc dobrze sprzety do klimatyzacji tak z pompami ciepła to jest noga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście jest link z ciepłąwlasciego.

 

Ile będzie kosztować taka pompa o której piszesz? Możesz podać ceny z montażem wszystkiego

 

Pisałem, że więcej niż 23 tys nie wydam na pompę.

 

Dlaczego nie lg?

pompa ciepła z montażem 9kW koszty 20-21 tys brutto dla budownictwa mieszkaniowego

podłaczenie do istniejacej instalacji CO w kotłowni

a jesli trzeba dołozyć zasobnik czy mieszacz do podłogówki to cena troszkę rosnie ale roznie jak dla kazdego zrodła

reasumując

jesli masz rurki w kotłowni wystawione pod kocioł i zasobnik  to podłaczenie i uruchomienie nie wiecej niz 21 tys brutto

a szczegóły na priv po przesłaniu danych osobowych ,projektu i innych rzeczy niezbędnych do wyceny

praca z gawracją wydajności do -25st nieprzerwana praca do -32st (większych mrozów niezanotowano)

grzałki sa uruchamiane podczas defrostu ale można je wyłączyć lub ustawić jako rezerwowe dla kazdej temp zew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kol Automatyk ! Znalazlem katalog samsung ehs. Gdzie można znależć Twoje rewelacyjne dane dla tych pomp?

Na te chwile to widzę całkiem zbliżone do marki Anslut z Juli...

Widzę ześ jest pasjonatem tej marki.

 

A propos LG. przez 9 lat uzytkowaia ThermaV  miałem  1 awarię: zepsuł się czujnik temperatury na jednostce zewn. i nie prawidłowo chodzilo rozmrazanie....

I to wszystko; oczywiście wyjątki potwierdzają regułę...

Aktualnie zużywam nowy model  wysokotemp. Widziałem już w instalacji 80 stopni, a mam niestety grzejniki /ad 1985 rok/.

 

Samsunga jeszcze nie widziałem zamontowanego i trudno coś poza danymi techn. mi powiedzieć. Ale Ty wiesz lepiej, bo widzialeś.

 

W każdym bądź razie za 9 kW pompę nie dałbym 20-21 tys. nawet z montażem.

Chyba,ze pozwolisz mi obejrzeć opomiarowaną pompę i będe widział rewelacyjne jej działanie, to z przyjemnością zmienię swoje poglądy na temat samsunga i w najbliższym okresie będę kupować tylko tej marki u Ciebie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dałeś link do całej kotłowni. ze zbiornikiem i innymi akcesoriami. za LG to bym i dał ,ale za samsunga to nie...

sama LG to chyba są oferty za 13 ;14 ; ale potarguj się i moze za 23 tys.dostałbyś te kotłownie z pompą 12 kW.

upierałbym się dla Ciebie jednak 12 kW - powinna chodzić bez grzałek. Tym bardziej że sam nie wiesz czy 115 m2 czy 180 do ogrzania.

To pompa inwerterowa więc jak za duża, to będzie sobie bzykać z mała mocą bez problemu, a z większą - bez grzałek.

Pozdro

 

Dalej tak sobie myślę:  może jednak 9 kW i w krzakach trzymać jakiś kociołek za 1000 zł z marketu, w mrozach -30 stopni odpalać / .masz swoje drewno/ , dając możliwość poboru energii innym , którzy nie mają kociołka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rustin

Idź w gaz i po problemie. Nie będziesz zachodził w głowę czy pompa da radę czy nie, jakby przyszły duże mrozy. Jak będziesz mieszkał w rejonie narażonym na braki prądu, to z gazem w krytycznej sytuacji też nie będziesz miał problemu, kupujesz lub wypożyczasz mały agregat i jedziesz spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wogole ktoś z was polecał by ekogroszek? Nie straszne mi czyszczenie czy sypanie węgla z worka.

 

Tak myślę o pompie, najtańsza lg 9kW to koszt z montażem i zbiornikiem cwu 23 tys ( najtańsza wycena do tej pory)

Pompa ile wytrzyma, 10-15 lat? Różnica w kosztach między gazem będzie ok 1200zl z tego co mi instalator pisał z racji regionu i mocy pompy

Kocioł na gaz z cwu 8 tys, przyłącze 5 tys i 2 tys wkład komina. Kocioł myślę że do 10 lat dociagnie.

 

Patrząc na to jeżeli dobrze liczę, co oszczędźe włożeniu potem w pompę i na jedno wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas mnie nagli bo będzie za późno z gazem. Nie dostałem niestety wyceny, tam gdzie pisałem odpowiedź z kwotami bardzo dużymi lub nie robią w moim regionie.

 

Ekogroszek...? Mimo wszystko chyba, nie mam nadzieję że między gazem a nim nie będzie więcej jak 1200zl rocznie.

 

Składam papiery o gaz, mam nadzieję że nie będę żałował :)

 

Ktoś coś może jeszcze podpowie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.