Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Podajnikowego I Jego Montaż


mask

Rekomendowane odpowiedzi

Któż ten postęp neguje? Ja tylko chciałbym zobaczyć ten postęp "w akcji " a nie tylko na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chce porównywać drogę hamowania? Kto bogatemu zabroni! Tyle, że nie ma sensu tego porównywać. Tak samo nie  ma sensu porównywać emisji pyłów przez kotły jeżeli kilkukrotnie może różnić się zapopielenie dwóch paliw. Jak kto lubi dopłacać za bajery - z bogiem. Ale na pewno nie będę dopłacał do interesu, bo producent zrobił sobie badania i wyszło mu, że jest pro ekologiczny.

Zresztą - mam z normami do czynienia na co dzień. Co prawda z innej branży, ale wiem ile kosztują - nie wiem co przedstawia cytowana w tym wątku norma i nie chce mi się płacić 200zł, żeby się dowiedzieć. A póki tego nie wiem - cóż , jak kto wierzy na słowo i ma kasę - jego problem. Nachalna reklama w wykonaniu kolegi Animus jest jednak co najmniej niesmaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pokaż ten certyfikat.

Nie umiesz znaleźć w internecie to twój problem.

Piszesz tak jakby te kotły tych certyfikatów nie miały. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdanie o katalizatorze to jedno, ale wszystkie pozostałe kotły mają identycznie - dostawiono dwie półki z szamotu i nic więcej.

 

 

Nieprawda,a tu pozycja 15

.b.690.0.16777215.0.stories.sas.produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam grządki z warzywami, a poza tym z tego co zaobserwowałem u okolicznych syfiarzy smrodzących swymi kominkami to zasmradzali oni spalinami nie swoje podwórka tylko co najmniej 100 metrów dalej.

 

 

 

 

Co do trwałości tych katalizatorów to ponoć 1x / sezon trzeba to wymieniać - koszt różny - od 120 $ w górę.

A u nas kto będzie to wymieniał ? i za ile?

 

Polak potrafi i na palnik śmieci wrzuci jeśli będzie chciał...

 

Żałosne,uprawianie mniemanologii byle by zdyskredytować.

To zagrożenie zmniejszeniem sprzedaży kopciuchów .  

 

Taki kocioł zawsze więcej dopali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któż ten postęp neguje? Ja tylko chciałbym zobaczyć ten postęp "w akcji " a nie tylko na papierze.

Kup sobie jeden kociołek  z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o podaniu dowodów na to, że "zażarcie bronię kopciuchów", oszczerco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiesz znaleźć w internecie to twój problem.

Piszesz tak jakby te kotły tych certyfikatów nie miały. :lol:

A Ty, Animus, piszesz tak, jakby miały certyfikaty, ale przecież tych certyfikatów nie widziałeś.

A jeśli widziałeś (znalazłeś w internecie) to czemu nie pokażesz linków?

 

Żeby nie było - nie twierdzę, że te wymienione kotły nie mają certyfikatów.

Aby uciąć tę głupowatą trochę dyskusję, wystarczyłoby te certyfikaty pokazać. Co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZawiJan99 - ale one sobie mogą mieć ile certyfiaktów chcą - papier jest cierpliwy, przyjmie nawet certyfikat Polskiego Związku Niewidomych.

Co mi po certyfikacie jak nie znam treści normy? A normy są w naszym pięknym kraju płatne i to słono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Wszyscy

Tu nie chodzi o ten nieszczęsny papier.

Tu chodzi o to, że zapytałem gościa, jak wyglądają eksploatacyjne "wyniki pracy" kotła z certyfikatem, a w zamian zostałem obszczekany, że "promuję kopciuchy". A przy okazji okazało się, że to nasz Animus bawi się w "promocję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZawiJan99 - ale one sobie mogą mieć ile certyfiaktów chcą - papier jest cierpliwy, przyjmie nawet certyfikat Polskiego Związku Niewidomych. Co mi po certyfikacie jak nie znam treści normy? A normy są w naszym pięknym kraju płatne i to słono.

W takim razie na blogu zawijana napiszę także o normie, wszystko co niezbędne, aby wszystko zrozumieć.

Jeszcze troszkę cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty, Animus, piszesz tak, jakby miały certyfikaty, ale przecież tych certyfikatów nie widziałeś.

A jeśli widziałeś (znalazłeś w internecie) to czemu nie pokażesz linków?

 

Żeby nie było - nie twierdzę, że te wymienione kotły nie mają certyfikatów.

Aby uciąć tę głupowatą trochę dyskusję, wystarczyłoby te certyfikaty pokazać. Co nie?

Niestety nie dysponuję dostępem do certyfikatów .

Z Sas-a jest dostępny :

http://sas.busko.pl/pl/produkty/sas-solid/certyfikat-ekologiczny.html

Protech EP V  podaje że badania robione w laboratorium ZBUE w Łodzi .

Iskra EKO

http://www.zgoda-wieprz.pl/!data/attachments/Atest_iskra_eko.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Wszyscy

Tu nie chodzi o ten nieszczęsny papier.

Tu chodzi o to, że zapytałem gościa, jak wyglądają eksploatacyjne "wyniki pracy" kotła z certyfikatem, a w zamian zostałem obszczekany, że "promuję kopciuchy". A przy okazji okazało się, że to nasz Animus bawi się w "promocję".

Doctor czeka ,wypisze Ci skierowanie na badania. :blink:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOTŁÓW-NA-EKO-GROSZEK&p=6870036&viewfull=1#post6870036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goń się leszczu. :D

Punkt 5 regulaminu forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie łapie w te ramy. :P

Ja mogę Cię zadenuncjować za nękanie zarzucanie że pracuję dla Defro,ty  mnie zaatakowałeś. :lol:

Właściciele  firm kotłów z 5 kl. ,które krytykujesz mogą Cie szarpać za podważanie podawanych informacji na ich stronach  odnośnie posiadanych badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie łapie w te ramy. :P

Ja mogę Cię zadenuncjować za nękanie zarzucanie że pracuję dla Defro,ty mnie zaatakowałeś. :lol:

Właściciele firm kotłów z 5 kl. ,które krytykujesz mogą Cie szarpać za podważanie podawanych informacji na ich stronach odnośnie posiadanych badań.

To pokaż w którym miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej warunki graniczne zanieczyszczeń wg najnowszych norm z podziałem na klasy kotłów

Czy ktoś się dowiadywał jaka jest dostępność tych kotłów, gdyż np dla Iskry to jest cena , ale brak przekroju, DTR-ki - jest natomiast certyfikat,

Natomiast ceny są dla wszystkich konstrukcji ponad 10tys.

post-18578-0-58964400-1432585552_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
 

Żałosne,uprawianie mniemanologii byle by zdyskredytować.

To zagrożenie zmniejszeniem sprzedaży kopciuchów .  

 

Taki kocioł zawsze więcej dopali .

 

 

Szkoda, że nie spali przy tym mniej tylko więcej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przecież zakupić gorszy (ale tańszy) opał, bo przecież kocioł 5klasy spali go tak dobrze, jak na 5klasę przystało. Poza tym można wziąć dotację na taki kociołek "z klasą" i liczyć, że jak za kilka lat wprowadzą "podymne" będzie się płacić mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.