Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku zamierzam zmienic kociol na takowy z podajnikiem. Na moja powierzchnie potrzebuje 15 kW, powiedzcie mi, czy oplaca sie kupowac jakis kociol z allegro do 5 tys zl, np firma Malkot?

Pod pojeciem oplaca sie kryje sie: czy ktos mial z nim stycznosc, czy po roku sie rozleci itd?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kotły działają i po roku się nie rozlecą ,cała tajemnica polega na tym że kupując taki kocioł co roku zużywa się więcej węgla w sezonie grzewczym niż spalając w kotle profesjonalnym. Po 4-5 latach kocioł marnuje opalu za 5-8 tysięcy zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-z-podajnikiem-19kw-co-i5327166467.html

a czy ktos moze spotkal sie z ta firma? aktualnie mam piec weglowy, ale drazni mnie i chce kupic cos z podeajnikiem, niestety jak kazdego ogranicza mnie budzet. Czy mozecie cos polecic w miare rozsadnej cenie i dobrej jakosci? Oczywiscie 15 kW, cena do max 6 tys zl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia, ale znasz z autopsji? Masz kogos kto uzywa taki albo miales jakies obeznanie z tym producentem? 

Rozumiem, ze moge sobie spokojnie darowac kupno kotla do 5 ty zl?

Nie mam zamiaru ciebie przekonywać ,kupuj ,po pierwszym sezonie grzewczym już dowiesz się prawdy i tak za kocioł zapłacisz w pierwszym sezonie 8 tyś 4-6 tysiaków za kocioł resztę dopłacisz w węglu i niemów że nie masz kasy ,sąsiadka tęż nie miała kupiła kocioł za 4 tysia z Kastoramy i 5tyś poszło na węgiel, kocioł już wymontowany .

 

 

od 1,5 miesięca mam piec FIRE ECO m.FARGO i nie ma w nim zadnego komfortu. próbowałem kilku rodzai eko groszku i za kazdym razem czy to tanszy czy drozszy towar piec zachowuje sie tak samo temperatura nie rosnie na piecu dlugo sie rozgrzewa i wogole nie dochodzi do zadanej temperatury. probowalem wieku kombinacji w ustawieniach z czasem podawani z przerwa w podawaniu sila nadmuchu i nie mam pozytywnych postepow, spalanie jest bardzo duze bo zasobnik pelny starcza srednio na dwa dni i to przy ogrzewaniu tylko na ciepla wode a czyscic musze go prawie codziennie. prosze o jakas podpowiedz jak ustawic piec zeby jego praca byla wydajna. byc moze cos robie zle. z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-z-podajnikiem-19kw-co-i5327166467.html

a czy ktos moze spotkal sie z ta firma? aktualnie mam piec weglowy, ale drazni mnie i chce kupic cos z podeajnikiem, niestety jak kazdego ogranicza mnie budzet. Czy mozecie cos polecic w miare rozsadnej cenie i dobrej jakosci? Oczywiscie 15 kW, cena do max 6 tys zl

Pozdrawiam

 

Za 6 tys możesz kupić Skam-P Premium 12 kW [moc maks 15 kW] na 8% VAT, czyli z montażem jeśli masz w pobliżu dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skam-P Premium to b. dobra propozycja.(1 liga jeśli chodzi o konstrukcję i sprawność)

Nie napisałeś nic o jakich parametrach chcesz ogrzewać chałupę.

Może 12 kW będzie wystarczające.

Inną w tych pieniądzach propozycją jest KMB-RP 15kW od Witkowskiego.(opcja bez rusztu wodnego)

To również dobra konstrukcja i jakość wykonania.

Na str. producenta 15 kW kosztuje 6.400zł z dowozem ale możesz porozmawiać i zrezygnować ze sterownika Titanic( standart),kupisz kocioł za 6.000zł,a za 400 stówki kupisz od kol. SUSPENSERA lub Pieklorza dobry ster SPP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze, ze jednak warto dolozyc troche kasy. Wiec po pierwsze niedaleko mnie jest producent Kotrem, czy mozecie cos powiedziec na ich temat?

Przegladalem rowniez oferty firmy Ekowitt, http://allegro.pl/kociol-kotly-co-piec-piece-z-podajnikiem-15-kw-i5250866694.html, znacie ta firme?

Co do domu: 150 m, mur podwojny ocieplony, okna plastik, poddasze uzytkowe karton-gips z wata szklana i bojler na 200 l.

 

 

Dobra a co powiecie na to: http://www.stalkot.pl/oferta/kotly-centralnego-ogrzewania/kwm-sgr-lider-wersja-niska ?

(nie moge edytowac posta, jak cos niech mod zlaczy razem)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbijam temat, kociol wybrany, od Stalkot, pytanie tylko 12 czy 15 kW. Z obliczen wynika, ze 12 wystarczy, ale nie jestem pewien czy aby na pewno bedzie to wystarczajace, chciaz moj aktualny kociol nawet przy duzych mrozach nie przekraczal 70C a w domu bylo cieplo. Co myslicie, 12 czy 15?

Info dot domu post wyzej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.