Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant, Spaliny W Powietrzu Doprowadzanym Do Pieca.


grzesiek660

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam świeżo zamontowany piec kondensacyjny Vaillanta, model ecotec pro. Wczoraj przyjechali serwisanci na pierwsze uruchomienie i po pomiarze okazalo się, że spaliny dostają się do świeżego powietrza doprowadzanego do kotła. Na wydruku mam takie informacje: gaz ziemny co2max 11,8%, temp gazu 32, temp powietrza 15, o2 20,3%, co2 0,3%, co 5ppm. Jak wpływa to na pracę kotła? Czy piec może być używany? Poprawienie tej nieszczelnosci jest możliwe, ale po zerwaniu sufitu z plyty kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepsydra oznacza blokadę pracy palnika (zabezpieczenie przed taktowaniem i można ten czas blokady zmienić w kodach serwisowych ale nie zalecam tego) . Nie przejmuj się ta blokada. CO2 w czerpni oznacza rozpieta rurę spalinowa lub uszkodzona uszczelkę na rurze spalinowej. Jak masz badziewny komin typu Panek kup od razu zapas uszczelek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam świeżo zamontowany piec kondensacyjny Vaillanta, model ecotec pro. Wczoraj przyjechali serwisanci na pierwsze uruchomienie i po pomiarze okazalo się, że spaliny dostają się do świeżego powietrza doprowadzanego do kotła. Na wydruku mam takie informacje: gaz ziemny co2max 11,8%, temp gazu 32, temp powietrza 15, o2 20,3%, co2 0,3%, co 5ppm. Jak wpływa to na pracę kotła? Czy piec może być używany? Poprawienie tej nieszczelnosci jest możliwe, ale po zerwaniu sufitu z plyty kg...

 

 

Serwisant powiedział, żebym ściągał obudowę i patrzył czy nic się nie leje do środka. Wie ktoś co oznacza migająca klepsydra na wyświetlaczu?

 

Witam.

Irytują mnie takie posty, byli uruchomili i pojechali a ty szukasz porad tu, masz nowy piec, powinieneś być przeszkolony i zapoznany z instrukcją, co się może dziać i jakie błędy mogą się pojawiać i co robić. Jeżeli komin jest "jakiś tam" i jest zagrożenie to jakim cudem odpalili ci ten kocioł i zostawili do użytkowania i kazali pilnować, co to ma być???

 

Kolego nie obraź się ale trochę nie poważny jesteś, dopuszczając do czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi dokładnie co Pan olutus. Nie jest to żadna usterka tylko blokowanie palnika. A błędy lub usterki są oznaczone literą F, w starszych piecach podobno była jakaś dioda z oznaczeniem klepsydry i wtedy mogła sugerować usterkę. Co do wypowiedzi Pana Logana- zostałem przeszkolony z podstawowej obsługi pieca i sterownika do niego. Co do pytania o użytkowanie pieca kiedy zasysa co- życie, remont się ciągnie, w mieszkaniu były wylewane wylewki samopoziomujące, a one oddają sporo wody- trzeba grzać i w końcu ułożyć podłogi bo mieszkanie z teściową zbyt długo działa źle na psychikę. Jutro przychodzi instalator na poprawkę i zobaczymy gdzie popełnił błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zostałem przeszkolony ale nie wiem jak oznaczane są błędy, przecież to jest podstawa proszę Pana. No ale każdy podchodzi jak chce, twoja pieniądze nie moje, więc wydawaj jak chcesz.

 

Zrób sobie komin, bo chyba wiesz co może się zdarzyć.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.