Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka Defro Uni Duo Na Pellet


sebapulawy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż to mój pierwszy post na tym forum chciał bym serdecznie się przywitać :)

jestem posiadaczem kotła defro uni duo ze sterownikiem ecoal i pale już od 2 lat ekogroszkiem. kociołek sprawuje się bardzo bobrze nie ma się do czego przyczepić. jedynym dużym minusem jest sam węgiel... o ile w poprzednim sezonie był troszke mokrawy i nie było bardzo klopotu to w obecnym jest suchy jak pieprz i pyli się niemiłosiernie. Całe pomieszczenie tam gdzie stoi kocioł jest strasznie zapylone a powrocie z kotłowni człowiek wygląda jak górnik po zmianie:) 

Dlatego wymyśliłem sobie że zacznę palić peletem. Próbnie spaliłem 2 worki lecz kociołek dość szybko ich pochłonoł. I tu moje pytanie żeby jak najefektywniej splać pellet to modyfikować piec, tzn wymiana palnik i sterownika czy zostaje tylko wymiana całego kotła.

Z góry dziękuję za wszelkie rady.

 

Pozdrawiam Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik masz dobry tylko pytanie czy uaktualniony do palenia peletem . Wejdż sobie na stronkę  esterowniki i poczytaj czym się różni palenie peletem a weglem na tym sterowniku poza oczywiście kalorycznością samego peletu  którego spalisz więcej niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem że w moim ecoalu jest opcja pellet, tylko co z np rozpalarką....

wiem że defro ma inne palnik do peletu. Lecz czym taki piec różni się od kotła na ekogroszek? Panik, sterownik, podawanie, a czy konstrukcja samego wymienika jest inna?

pomyślałem aby zamontowac do niego dedykowany panik do pelletu np palles x? co myślicie o tym rozwiązaniu?

 

a to ciekawe jak można wsypac worek suchego jak pieprz ekogrocha tak aby sie nie kurzył? ja tego nie umiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tego filmu mam zablokowane, ale dla mnei to proste, rozcinasz worek albo w  podajniku albo wczesniej,  wkłdasz do podajnika cały i wyciagasz go powoli nie powodujac wysypywania węgla a jedynie jakby worek lezy na wsypanym węglu. Da się, no chyba że masz mega wielki podajnik i nie jesteś w stanie włożyć worka do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.