Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś liczyłem na tej stronce i wyszło mi 9kw.

Co do sterownika to chciałbym mieć możliwość podłączenia go do internetu no i jakiś regulator pokojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skama to chyba bez problemu jest dostepny SPP czy teraz  SPP v2 z internetem  , jak masz głowice termostatyczne na grzejnikach to regulator pokojowy nie potrzebny  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam głowic ale zamierzam założyć żeby móc ustawić sobie różną temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach. Co do regulatora pokojowego to bardziej chodzi mi o jakiś podgląd co dzieje się na piecu nie chodząc do kotłowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik który podałem ma przeciez podglad do kotłowni i parametrów mozesz miec podglad na kazdym urzadzeniu obsługujacym przegladarke internetowa nawet w smartfonie, czyli kocioł nosisz przy sobie ;) , jeszcze  nie byłes u mnie w kotłowni link na dole ekotłownia ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe niezły bajer :D podsumowując, palnik batory i sterownik spp v2, znalazłem taką ofertę:

http://allegro.pl/kociol-skam-p-premium-12kw-sppv2-st-internetowy-i6098967789.html

Może jest na tym forum jakiś sprzedawca, który zaoferuje taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko czy się ujawnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może jest na tym forum jakiś sprzedawca, który zaoferuje taniej 

Moze mały konkursik kto  zgadnie,, najlepszy sprzedawca to K....A    ;)  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mały konkursik kto  zgadnie,, najlepszy sprzedawca to K....A    ;)  :P

Jestem tu nowy ale z tego co się zdążyłem zorientować to KaRoKA? :D

Oni są wszędzie ale widocznie mają za drogo bo się nie ujawniają ;)

To może inaczej, jest tu jakiś instalator z okolic Rawy Mazowieckiej co by przerobił kotłownie i podłączył piecyk? Panom którzy będą chcieli wcisnąć mi piec 20kw serdecznie dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś liczyłem na tej stronce i wyszło mi 9kw.

Co do sterownika to chciałbym mieć możliwość podłączenia go do internetu no i jakiś regulator pokojowy.

 

Przy takim zapotrzebowaniu polecam wersję Plus z palnikiem AZPP [jest mniejszy i będzie lepiej działał przy niskich mocach a takie będą potrzebne przez większość sezonu].

 

Do tego sterownik SPPv2, a w okolicy Rawy już niejeden Skam ode mnie pracuje ;-)

 

Regulator pokojowy sobie daruj, jak chcesz coś ekstra domów do sterownika przetwornik przepływu to będziesz miał w nim ciepłomierz i będziesz na bieżąco wiedział jaką z jaką sprawnością działa maszyneria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik AZPP jest obrotowy, słyszałem dość dużo negatywnych opini o takich palnikach, że się zacinają i są awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz zdjecie tego palnika obrotowego o ktorym pisza , czy tam słyszałes ze sie zacina ,przyjrzymy sie jego konstrukcji  ;)  :P AZPP wydaje mi sie ze nie nalezy do tej grupy zacinajacych  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś kto użytkuje taki palnik dłużej jak dwa lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, chyba zdecyduję się na Skam-P Premium 12kw z palnikiem batory i sterownikiem SPPv2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm

Wg mnie a nie jestem sprzedawcą zainwestował bym w kociołek z palnikiem ekoenergia lub pelet z zeliwnym rusztem. Np.

http://kawah.pl/index.php/2015-01-25-13-23-45/kdc-eko

Do niego sterownik z PID i opcja internetu. Zawór 4D z słownikiem.

Masz palnik żeliwny dobry sterownik polecam

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam, to palnik batory 10 wkładają do skam-p 7kw, do mojego 12kw nie będzie za mały? W jakim zakresie mocy może on pracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako sprzedawca :) napiszę Ci że SPP nie jest sterownikiem dla laika ale zawsze możesz przenieść się później na forum producenta ( Bolecki ) i będziecie tam sobie "radzić".

Zaś co do palnika Batory to słyszałem a i widziałem całkiem sprzeczne opinie co do tych mocy, znaczy słyszałem co innego od jednego a widziałem co innego u drugiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znowu nic nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Brak problemów z powrotem to chyba jedyny plus kotłów żeliwnych. Minusów zaś co niemiara, w tym uciążliwe czyszczenie i marna sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam, to palnik batory 10 wkładają do skam-p 7kw, do mojego 12kw nie będzie za mały? W jakim zakresie mocy może on pracować?

inne dmuchawy o innych wydajnościach, średnicy wirnika....

 

Sterowniki, ja uważam,że spp jest prosty w obsłudze, sam z niego korzystam i nic nie grzebię przez cały rok, robi to algorytm.

Ruszam tj. skracam pauzę podawania tylko w duże mrozy <-15st.C, dmuchawe koryguję 3-4oczka w zależności od wilgotności paliwa w danej dostawie.

Palę albo groszko-miałem albo ekogroszkiem w mrozy

 

Opisze Ci, co musiałbyś ustawiać, jakby tego nie zrobił producent przy obu sterownikach, wnioski wyciągaj sam, gdzie jest mniej i łatwiej

Zakładamy,że urządzenia podłączone i wybrane zawory itd., interesuje nas tylko praca

 

BRULI

Grzanie

musisz wybrac zakres mocy, przypisac do tego dmuchawę i ilość powtórzeń

np. zakres mocy 8-12kW czy 8-16kW

do tych mocy przypisujesz dmuchawę np. 8kW - 36 czy 37%, 12kW - 42%, 16kW - 47% przy założeniu silnika EMC 40W

masz zatem coś takiego

8kW - 36% i np. ilość powtórzeń 3  do mocy 12kW-42% i ilość powtórzeń 4

Tryb grzanie - 6parametrów do ustawienia

 

Podtrzymanie

ustawiasz czas podawania np. 5sekund, ustawiasz czas przerwy podtrzymania np. 50minut i czas krótkiej przerwy podajnika np. 20sekund, do tego dobierasz nadmuch np. 45% i zapomniałbym o ilości powtórzeń np. 3

Podtrzymanie - łącznie 6parametrów

 

Rozpalanie - osobna wydajność dmuchawy np. 47%

 

łącznie 12nastaw plus rozpalanie, aby spalanie grupowe zaczęło pracę w tzw automacie na spalaniu grupowym

 

 

SPPv2

Grzanie:

czas pracy podajnika np. 5sekund, czas pauzy podajnika np. 40sekund, dmuchawa np. 64 i rozruch 4 (silnik EMC 40W)

4parametry, jak chcesz dopieszczać czy masz felerny węgiel lub palnik, dołączyć możesz dodmuchanie po podaniu tło:pod lub tło na mini nadmuchu

do pracy na szczelnej retorcie dobrać musisz, aby dobrze działał 4parametry

 

Podtrzymanie:

ustawiasz powyżej jakiej mocy ma działa i co jaki czas i to wszystko, nie dobierasz podawania, pauzy, krotności, nadmuchu i żadnych tego typu spraw

robisz np. >8% i co 50minut i finito

2parametry

 

łącznie trzeba dla dobrej pracy ustawić 6parametrów

 

w trybie ręcznym do rozpalania załącza i rozłącza się dane urządzenie w menu, dobrać trzeba podobnie jak w Bruli daną wartość nadmuchu

 

 

 

 

W SPP wpisując właściwy przesyp (informacyjnie, podobnie z przesypem mamy w brulim) plus kaloryczność i orientacyjną sprawność masz suflera, który podpowiada Tobie jaką moc ustawiłeś wbijając dane w stylu 5sekund podawanie / 40sekund pauza, jak wpiszesz to dobrze dla groszku czy miału, to sufler zawsze dobrze podpowie Tobie jaką moc można ustawić, aby było wystarczająco do grzania, np. masz ustawione na zimę 17kW a wiosną wystarcza 5kW, to taką sugestię otrzymasz (nie musisz przestawiać, bo to i tak moduluje algorytm, ale możesz)

 

Do SPP masz też dodatek w postaci ciepłomierza dla fascynatów, to już pokazuje, czy korekty mają sens i jak wpływają na uzyskiwane sprawności.

 

 

Nie mniej jak ktoś korzysta świadomie z danego urządzenia, to bruli, spp czy inne sterowniki są wyjściowo dobrane pod palnik, dmuchawę i moc danego kotła.

W tym momencie obsługa staje się łatwiejsza.

 

 

 

Jakbyś nie potrzebował wodotrysków, to bardzo bardzo prosty w obsłudze jest Talos/Skorpion S, tyle,że obsługuje 2pompy, pod względem obsługi interesuje Cię nastawa temp. a do korekty jest tylko wskaźnik mocy +,- i to wsio, bez podawania, nadmuchu, podtrzymania itd. (tu jednak producent kotła do danego softu musi ustalić z producentem co ma być wyjściowo w programie)

 

Co do podłączenia bardzo przyjazny i uważam,że bardzo prosty w uruchomieniu i wstępnej nastawie jest też opisywany na forum SKZP, producent w menu kodowym musi tam wbić odpowiedni przesyp godzinowy palnika i ustalić moc max, ale później użytkownik ma bardzo prosto w obsłudze z dotykowym kolorowym wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opisze Ci, co musiałbyś ustawiać, jakby tego nie zrobił producent przy obu sterownikach, wnioski wyciągaj sam, gdzie jest mniej i łatwiej

Zakładamy,że urządzenia podłączone i wybrane zawory itd., interesuje nas tylko praca

 

BRULI

Grzanie

musisz wybrac zakres mocy, przypisac do tego dmuchawę i ilość powtórzeń

np. zakres mocy 8-12kW czy 8-16kW

do tych mocy przypisujesz dmuchawę np. 8kW - 36 czy 37%, 12kW - 42%, 16kW - 47% przy założeniu silnika EMC 40W

masz zatem coś takiego

8kW - 36% i np. ilość powtórzeń 3  do mocy 12kW-42% i ilość powtórzeń 4

Tryb grzanie - 6parametrów do ustawienia

 

Podtrzymanie

ustawiasz czas podawania np. 5sekund, ustawiasz czas przerwy podtrzymania np. 50minut i czas krótkiej przerwy podajnika np. 20sekund, do tego dobierasz nadmuch np. 45% i zapomniałbym o ilości powtórzeń np. 3

Podtrzymanie - łącznie 6parametrów

 

Rozpalanie - osobna wydajność dmuchawy np. 47%

 

łącznie 12nastaw plus rozpalanie, aby spalanie grupowe zaczęło pracę w tzw automacie na spalaniu grupowym

 

 

 

 

 

Jak zwykle nagmatwałeś żeby wyszło tak że to co chcesz sprzedać klientowi jest bardziej proste naciągając tu czy uwdzie :)

U mnie Bruli czy eCoal chodzi na jednych nastawach cały rok, zima-lato.

Większość sterowników nieaktualizowanych niema możliwości nastaw ilości podań w grupowym i nie wiadomo czy ktoś będzie potrzebował korzystać z dwóch mocy grupowego.

Ja korzystam tylko z jednej mocy ( 8kW ) cały rok czyli ustawiam tylko nadmuch dla 8kW, gdybym potrzebował drugiej mocy ustawiłbym tylko wiaterek dla tej drugiej mocy.

Czyli potrzebuję dla pracy 1 albo 2 parametry.

Ci co siedzą na forach kombinują sobie tam coś jak chcą, to jest garstka ludzi, zdecydowana większość nie wie nawet że sterownik można podłaczyć pod neta, zaktualizować oprogramowanie, co te aktualizacje umożliwiają.

Zdecydowana większość tych sterowników w podtrzymaniu pracuje na nastawach fabrycznych i nikt tam nie grzebie, chyba że ktoś zakupi jakieś śmieci a nie paliwo wtedy można ewentualnie te parametry skorygować.

Od kilku lat pracuje cała masa eCoali gdzie w ich oprogramowaniach niema kompletnie nic, żadnych korekt, ustawia się tylko temp. na kotle i temp. CWU jeśli chodzi o spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest tu sporo cennych informacji, dobrze że mam jeszcze trochę czasu do zimy, już prawie jestem zdecydowany na skam-p premium 12kw, mam jeszcze problem z wyborem palnika (obrotowy raczej odpada) Eko­ener­giaEwmar-Ness lub batory, ten pierwszy niestety występuje najmniejszy jako 20kw. I  jeszcze pytanko, jakie są wymiary rusztu awaryjnego w skam-p premium 12kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym Batorego ale to ja :)

Co zaś do rusztów awaryjnych w kotłach z podajnikiem to według mnie żaden taki kocioł nie powinien mieć tego "dobrodziejstwa" bo albo kupujemy jakieś urządzenia choć trochę ekologiczne albo smrodzimy za trzy razy mniejszą kasę zwykłym śmierdziuszkiem.

Te ruszta to tylko wielki pic, lepiej sobie kup dobrego UPSa i olej obiecanki producentów i nie dotyczy to tylko Skama ale wszystkich tego typu kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.