Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ogrzewam dom rednorodzinny z zagospod. poddaszem o pow. około 139m2. Piec ogrzewa dom od około 2 miesięcy, podczas robót wykończeniowych. Od tygodnia wprowadziłem się z rodziną ustawiłem temperaturę na sterowniku pokojowym 22 stopnie z poprzednich 18 i podkręciłem podłogówkę którą głównie mam na dole (salon, korytarz i łazienka) z 28 na 33. (ustawień pieca nie zmieniałem) do pory wprowadzenia się nie obserwowałem co się działo z piecem bo rzadko bywałem na budowie.

 

Do rzeczy uważam że mam złe ustawienia pieca. Posiadam kocioł grzewczy Kwk-PG-18 (firmy Sławex) (18kW). Regulator temperatury: ST-37. 

 

temperatura zadana CWO - 50 stopni

temperatura zadana CO - 50 stopni

czas pracy 16s.

czas przerwy 1m. 37s.

siła nadmuchu - 30 (uważam że chyba za duża tak wzrokowo strasznie szarpie ogniem)

praca w podtrzymaniu - 10s.

przerwa w podtrzymaniu - 60 m.

moc przedmuchu - 30

 

Piec po spadku temperatury o 1-2 stopnie niż zadana (50) załancza się. Czas nagrzewania jest bardzo długi około 30 minut. Podczas nagrzewania temperatura na piecu stopniowo spada nawet do 37-38 stopni po czym doś długo rośnie do zadanej temperatury. Po osiągnięciu temperatury zadanej w piec temperatura podnosi się do nawet 57-58 stopni bez cyklu nagrzewania. Piec ogólnie często się włącza nawet po 15 minutach by znowu nagrzewać się przez 30-40 minut.

Martwi mnie jeszcze połozenie paleniska najduje się ono blisko jednego boku od strony ślimaka podającego a nie na środku. Poza tym palenisko jest wklęsłe. Ostatnio popiół jest dziwnie mieszany połowa jest drobniutka jak piasek a połowa zbrylona jakby czasami palił się na różne sposoby.

 

W obsłudzę pieca z podajnikiem jestem zielony, byłbym bardzo wdzięczny o rady i podpowiedzi co mogę zmienić.

 

by dodatkowo przedstawić działanie pieca załączam dwa filmiki

1. gdy piec zaczyna cykl nagrzewania i temperatura spada

2. gdy piec podczas cyklu nagrzewania osiąga temp. rosnącą blisko zadanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za długi czas podawania i za duży nadmuch długie podawanie sprzyja powstawaniu spieków.

kocioł nie musi osiągac zadanej w 3 minuty może to robić w 3 godziny i nie musi długo byc w podtrzymaniu. u Ciebie problemem jest za duży nadmuch. żar schodzi w tym czasie poniżej otworow nadmuchowych i wychładza się palenisko.

zmien ustawienia na poczatek na

czas podawania 5sek

przerwa podawania 50sek

moc nadmuchu 20-25 jesli masz przesłone na wentylatorze przymknij ją przynajmniej o 70%

 

potem obserwuj co się będzie działo na palniku

jesli będzie niedopał spadał do popielnika wydłuż przerwę jak będzie żar schodził poniżej linii palnika skróc ją

korekty wykonuj małe rzędu 2-3 sek jednorazowo i nie częściej niż co kilka godzin

jesli kociol nie będzie mógł pomimo skrócenia przerwy podawania osiągnąć zadanej wtedy nadmuch o 2-3% w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.