Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To jest drugi sezon jak użytkuję kocioł z podajnikiem. Pierwszego roku paliłem orzechem ruskim, węgiel miękki, łatwo się kruszył, spalał się super, ale było z niego sporo popiołu i w popiele kamienia, zero spieków. W tym roku palę groszkiem z Wesołej: kaloryczny, mało popiołu, ale spieka się, koksuje. Ogólnie super węgiel bo spalam go ok. 10kg mniej w porównaniu z ruskim (w podobnej temp. otoczenia zew.) z tym że często blokuje mi się ślimak i zrywa zabezpieczenie, próba odblokowania to jakiś koszmar bo nie można go obrócić zgodnie z ruchem reduktora. Czy możliwe że winny jest węgiel? Na ruskim ani razu nie zablokował mi się ślimak a polski widzę że mocno się spieka w retorcie i podejrzewam że przez to robi się czop który skutecznie blokuje wypychanie nowego opału. Możliwe to? miał ktoś podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo możliwe, że żar skleja się nisko w palniku. U mnie na koksującym opale było bardzo podobnie. Co prawda nie zerwało mi nigdy zawleczki, ale trzaski były straszne głośne -   podczas kruszenia tego sklejonego opału na samym dole palnika – czyli praktycznie blokowało ślimak. Czasami haczykiem wydłubywałem takie spieki wielkości jabłek…

Ja unikam takiego opału, bo jest bardzo trudny w prawidłowym spalaniu.
Moja rada – jeśli możesz to zmniejszaj ten koksujący opał z czymś słabszym.
W najgorszym przypadku stanie się tak, że temperatura przegrzeje i ukręci ci ślimak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dobrze podejrzewałem, na szczęście zostało mi go z 400kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup tyle samo czeskiego z Komoran i wsypuj do zasobnika na przemian worek jednego i drugiego to powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.