Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie szyby masz w oknie w domu ?

Pewnie podwójne lub potrójne.

Podobnie jest z kominkiem - zalety szyby podwójnej można poznać np tu  http://www.ogrzewanie-kominkowe.pl/budowa/ktora-szyba-lepsza-pojedyncza-czy-podwojna/

 

http://blog.kominki-batura.pl/podwojna-szyba-szyba-z-piroliza/i w wielu innych google się kłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna kilku szybowe mają gaz w komorach, pamiętam stare okna w blokach, w których to było powietrze i to było wielkie g... później po wymianie na nowe różnica była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i się nie pomyliłem, gaz robi robotę. Rozważę zakup na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście specjalne gazy zamknięte szczelnie robią swoje , natomiast powietrze również jest dobrym izolatorem.

 

Zaczerpniete z netu:

Ciała, które bardzo źle przewodzą energię nazywamy izolatorami cieplnymi. Izolatorami cieplnymi są na przykład tworzywa sztuczne (teflon, polistyren), parafina, drewno, tłuszcze, szkło itp. Dobrym izolatorem cieplnym jest powietrze unieruchomione, (jeżeli nie ma możliwości przepływu) oraz próżnia, (ponieważ nie ma cząsteczek, więc sposób przekazywania energii nie może zajść).[/size]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kto ma doświadczenie z ta szybą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

nie mam doswiadczenia z szybami natomiast mam doswiadczenie z kominowym wymiennikiem ciepla - w dwoch pomieszczeniach roboczych mam kozy na ktorych rurach kominowych zalozylem wlasnorecznie wykonane wymienniki do ogrzewania CO. wymienniki to po prostu rura dymowa o nominalnym przekroju dla kozy oraz wiekszym , zaspawana dokola z wspawanymu mufami 3/4 - prosty plaszcz wodny wokol spalin.

 

efekt ? od trzech zim grzeje tak pomieszczenia wykorzystujac cieplo ktore w innym wypadku poszlo by w komin , temperatura rur za wymiennikiem na pewno przekracza 100C wiec kondensacji sie nie obawiam

 

mysle ze jak ktos ma kominek z plaszczem to taki dodatek zwieksza sprawnosc kominka o co najmniej 20% , mozna taki wymiennik wykonac z plomieniowkami zamiast plaszcza na rurze , ale koszt wykonania bedzie wiekszy , natomiast sprawnosc samego wymiennika wzrosnie zapewne o 50% minimum

 

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.