Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu poniższego problemu. Instalacja solarna ze zbiornikiem kombinowanym powinna być wykonana jak w załączniku post-62179-0-19815200-1423563624_thumb.png. Firma wykonująca "uprościła" sobie trochę temat i postanowiła zaoszczędzić i nie montować kilku jej elementów. Choć instalacja oczywiście działa, skutkiem niedoróbek nie daje pełni możliwości. Na czerwono zaznaczyłem braki. Próbowałem już różnych porad, ale każda z osób która przychodzi głosi inne teorie...

 

Mam do dyspozycji hydraulika, sam również orientuję się nieco w temacie. Wystarczy mi informacja co mam kupić i jak zamontować.

 

Ja mam takie uwagi i spostrzeżenia co do działania układu:

 

- w przypadku okresu zimowego gdzie są dni słoneczne , nie wykorzystywany jest solar, ponieważ woda powracająca z układu C.O. ma wyższą temperaturę niż jest w stanie zagrzać kolektor. Uruchomiona "ręcznie" instalacja (piec ustawiony w grzaniu C.O. na minimium) daje na grzejniki 40C  -szału nie ma , ale to ze słoneczka...

Z kolei kiedy jest brak słońca pominięcie zasobnika powoduje studzenie się wodny również w  zasobniku C.W.U. W jaki sposób "zamknąć" wodę w zasobniku w określonej temperaturze np. zawór otwierający poniżej 30C (dogrzanie zasobnika z CO) ,a otwarty powyżej 45 (zasilenie instalacji ). Czy to coś da? Można to jakoś ogarnąć z czujnikiem słońca?

 

- zimą, temperatura wody sieci którą zmierzyłem (2-3C) powoduje że czujnik temperatury reaguje bardzo szybko na dopuszczenie wody do zasobnika C.W.U., z kolei podniesiony do góry reaguje z opóźnieniem co kończy się ... zimnym prysznicem. Temperatura w pomieszczeniu, to 15C. W jaki sposób przekazać ją na zasilanie C.W.U. - wymiennik ciepła?

 

- sterownik który mam w domu po poprzednim kotle (euroster 2000) choć jest prosty w obsłdze nie daje np. możliwości uruchomionia grzania kiedy chcielibyśmy dogrzać a temperatura zadana jest osiągnięta. Poza tym są tylko dwie nastawy temperatury: dzień i noc. Brakuje mi pośredniej lub też np. komfortowej kiedy jesteśmy w domu. Chodzi mo żeby w ciągu dnia dało się nastawić dwie temperatury kiedy jest się w domu, a kiedy nie , i mieć możlwiość włączenia grzania kiedy się chce

 

Będę wdzięczny za porady,

 

pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.