Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Moc Nominalna Odpowiada Temperaturze Na Kotle


olo75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Drugi dzień testuje kocioł trubo miniterm termeta. Czytałem w instrukcji że maksymalna sprawność kotła jest uzyskiwana przy znamionowej mocy. 

 

Obserwowałem kocioł i jak startuje po przerwie to podnosząc temperaturę wody w instalacji mocno grzeje co wyczuwalne jest na górze kotła komorze spalania. Po osiągnięciu temperatury zadanej na kotle kocioł zmniejsza moc co jest wyczuwalne właśnie na komorze spalania i pracuje jakiś czas. 

 

1. Przy jakiej temperaturze wody na kotle, kocioł pracuje z mocą znamionową przy której sprawność jest najwyższa?

 

2 Czy lepiej jest zadać wysoką temperaturę na kotle żeby chodził on krótko ale na wysokich temperaturach przez czas realizacji histerezy czy może niższa temperatura żeby najpierw uderzeniowo podgrzewał wodę w instalacji a później po dojściu do tej temp. pracował dłużej z niższą temperaturą?

 

3. Czy ktoś z was analizował zwiększanie temperatury wody na kotle w funkcji zużycia gazu przy w miarę podobnych temperaturach na zewnątrz i jak wyszły te analizy na korzyść niskiej temperatury i dłuższej pracy kotła czy wyższej temperatury ale krótkiej pracy?

 

Jak testowaliście swoje kotły dajcie znać jak to wyszło zresztą i tak swój przetestuje ale chciałbym wiedzieć czy ktoś już tą amerykę odkrywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie wysoko z temp ale krótkie cykle pod warunkiem że w instalacji jest mało wody ,jesli to stara instalacja to tylko niska minimalna temp wymagana i cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje.

Instalacja jest malutka i nowa i wody jest mało. Tak właśnie myślałem żeby zwiększyć temp. na piecu nawet do 75 stopni i wówczas zanim kocioł osiągnie tą temperaturę na piecu to już będzie się wyłączał bo zrealizuje histereze. Ale sprawdzę to doświadczalnie jutro bo dane z niższej temperatury już mam a przetestuje jeszcze wysoką temperaturę przy krótkiej pracy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko taka praca cykliczna ma wady, uczucie chłodu w domu co spowoduje że bedziesz wolał te 0,5 m3 gazu odżałowac i miec komfort, czyli nizsza temp na kotle ale w miare stała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie osiągniesz cudów na takim kotle jakbyś  miał kondensata to mozna mówic o rożnych rzeczach ,przy takiej popierdółce o sprawności do 70% to cobys nie robił to 25-35% idzie w komin  i tyle a od ciebie zalezy czy pojdzie 25% w komin kosztem dyskomfortu czy tez to pominiesz cene i puscisz więcej żeby mieć komfort ,taka jest brutalna prawda o zwykłych kotłach na gaz więc grzej tak zeby było wygodnie dla ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.