Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam kocioł 16kW http://www.termitech.com.pl/product.php?id=7&lang=1(dokladny opis kotla u producenta) niespala mi on do konca ekogroszku i zostaja duze zbite grudy wegla ktore wywalam a powinien zostawac sam popiół . co mam zrobic zeby poprawic jakosc spalania???? probowalem juz rozne rodzaje ekogroszku i na wszystkich jest tak samo albo i jeszcze gorzej . dom mam nieduzy bo tylko okolo 90m2 6 kaloryferów + ogrzewanie podlogowe w lazience okolo 8-10 m2  i bojler dwuplaszczowy 140L.  umnie ogrzewanie jest zrobione ze grawitacyjnie jak ustawie tylko na sam bojler to i tak grzeje chate bez wlanczacia  pompy na obieg domowy. Na tydzien palenia idzie mi okolo 6 workow ekogroszku w worku jest po 25-28 kg czyli mniej wiecej 150KG a co 2 dni wyciagam praktycznie pelne wiadro popiołu razem. Co moge zrobic zeby poprawic jakosc spalania u siebie w piecu ??? zeby nie spiekal sie wegiel tylko wypalal do konca ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc kotła jest odpowiednia na .... dwa takie domy a może i na 3 jak nowe i dobrze ocieplone. Instalator pewnie też się nie popisał, co można wywnioskować,  po opisie twoich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj zredukować ilość podawanego powietrza, zwiększyć ilość razy podawania groszku aby podczas ruchu ślimaka rozbijać spieki i zmniejszyć czas podawania groszku  aby nieco zredukować ilość spalanego opału. Nie piszesz nic na temat ustawień pieca temperatury ustawionej na piecu i jaką osiągasz w domu  róznież nic na temat ustawień  czasów podawania opału w cyklach pracy dlatego ciężko cos konkretnie podpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc kotła jest odpowiednia na .... dwa takie domy a może i na 3 jak nowe i dobrze ocieplone. Instalator pewnie też się nie popisał, co można wywnioskować,  po opisie twoich problemów.

nio tutaj instalacja byla zrobiona przed wymiana juz pieca instalator tylko przyjechal podlaczyc mi piec nowy i bojler 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto ustawienia kotła 
Bojler temperatura wody 50 stopni
kocioł temperatura 55 stopni

odczyt temperatury podajnika 33 stopnie
czas podawanie w trybie pracy mocMAX 21sekund
czas trwania cylku w pracy mocMAX 60sekund
obroty wentylatora w trybie pracy mocMAX 40%
czas podawania w trybie pracy mocMIN 9sekund
cas trwania pracy mocMIN 100sekund
obroty wentylatora w trybie pracy mocMIN 10%
przejscie w tryb potrzymania 15 stopni
czas podawania w potrzymaniu 10 sekund
czas trwania cyklu potrzymania 10minut
obroty wentylatora w trybie pracy potrzymania 33%
wyprzedzanie wentylatora w trybie potrzymania 12s
opoznienie wentylatora w trybie potrzymania 10s 



o takie o mam dziwaczne ustawienia ustawione przez servisanta tego kotla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem tylko jakie ustawienia mam zrobione w ustawieniach servisowych bo tam zeby wejsc trzeba podac jakis kod a kodu nieznam wiec niewiem co tam sie dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim trybie obecnie pracuje piec MAX czy minimum?

spróbuj zredukować ustawienia czasu podawania o 1/3 i zobacz jaki będzie efekt

Na dmuchawie masz jeszcze przysłonę którą redukuje sie ręcznie poprzez zwiększenie lub zmniejszenie szpary przez która jest zasysane powietrze sugeruje aby zmniejszył tę szparę na początek o 1/2 i obserwuj 

Nie znam tego pieca porównuje do swojego i swoich ustawień  mam piec 19KW i ogrzewam, 200m przy obecnych temperaturach  spala mi 4 worki na tydzień i czyszczę piec i wywalam popiół co 2 tygodnie ( razem 1 weglarka  do wywalenia) palę ekogroszkiem 22DeLux  625/tona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec przewaznie pracuje w trybie praca 1 czyli minimalna 

czyli co proponujesz z 9 sekund podawania zmienic na 6 sekund podawania??? 

a gdzie znajduje sie ta niby przyslona dmuchawy ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ide zmniejsze czas podawania i zmniejsze przyslone dmuchawy. a moze jeszcze zmienic ustawienia dmuchawy zeby moze mocniej dmuchala albo slabiej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz jest troszke lepiej ze spalaniem ale jeszcze dalej niewypala do konca wegla co mozna zmienic jeszcze zeby bylo lepiej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.