Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam piec z podajnikiem ślimakowym i sterownik luksus a chce zmienić  na sterownik perfect,czy to ma sens ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zalezy co chcesz osiągnąć zmieniając sterownik i jakie masz oczekiwania od tego nowego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez freedi
      Może komuś się przyda,bo ja pozostanę już przy SKZP 02.
      Sterownik do kotła z podajnikiem ST 40 ( specyfikacja i cena nowego dostępna w sieci ) zamontowany był w kotle HEF,który kupiłem w listopadzie 2018
      i dla sprawdzenia pracował jedną dobę,także jest nowy i na gwarancji"grzecznościowej"...
      Dołączam do niego 3 (na życzenie mogę zdemontować wszystkie oryg. przewody z czujnikami-do dogadania) przewody ze standardowymi czujnikami temp.
      Cena z wysyłką i do negocjacji to 300 zł.

• Przez Jasa
      Rynek dość obficie obdarza nas palnikami. Retortowe , rynnowe , rurowe. Kwadratowe , prostokątne , okrągłe , stałe , obrotowe , takie , inne.
      Jest ich tak dużo , że użytkownik  , szczególnie początkujący dostaje zawrotu głowy i często nie wie jaki wybrać . Często wybór jest przypadkowy , rzadko poprzedzony szczegółowym rozeznaniem .  Powszechnie uważa się , że skoro palnik jest na rynku ,  to na pewno spełni  oczekiwania użytkownika i powinien poradzić sobie w każdym zakresie mocy z każdym paliwem.
      Tymczasem praktyka jest zupełnie inna. Rozczarowanie -  bo nie dopala , spieka ,  przesypuje , jest awaryjny , drogi itp. Słowem - wyszło jak zawsze , nie tak miało być. Palnik - to serce kotła  , coraz mniej zaczyna się podobać , często mamy ochotę wrócić do starego zasypowca , lub do kręcenia grzejników w bloku , no bo tam był chociaż święty spokój i chłodniejsza kieszeń. Nieliczni szcżęściarze  to najczęściej tacy , którzy już wcześniej posiedli wiedzę w tym zakresie albo przypadkowo trafili na właściwy.
      Nie ma na tym łez padole rzeczy idealnych i idealnych palników tez nie będzie , mogą być tylko bardziej lub mniej akceptowalne.. Każdy ma zalety i wady . Pomyślałem , żeby spróbować zebrać w jeden wątek rozrzucone dotychczas informacje o dostępnych bądż posiadanych przez forumowiczów palnikach.
      Jakie są ich plusy i minusy?.
      Jakie oczekiwania?.
      Rady i sugestie.
      Mam nadzieję , że zebranie tych informacji w jeden wątek pozwoli , szczególnie nowym palaczom , dokonać bardziej przemyślanych wyborów palnika i możliwy wybór takiego , który spełni oczekiwania . A te są przecież różne i różne będą też palniki.
      Wiem ,że to będzie niemożliwe , ale marzy mi się wybór palnika optymalnego , spełniającego w maksymalnym stopniu przeciętne oczekiwania przeciętnego użytkownika . Narazie bez podium , ale kto wie...... Jeżeli to się  nie uda to przynajmniej pozostanie garść informacji o palnikach .
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez Rafaelio
      Chciałbym wiedzieć jaki mogę osiągnąć koszt CO i CWU w sezonie, po termomodernizacji jaką planuję wykonać
      w najbliższych latach i na co waszym zdaniem powinienem zwrócić szczególną uwagę aby osiągnąć jak najlepszy rezultat.

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3yjb
        Modernizacje jakie zamierzam przeprowadzić to:
      1. Wymiana okien na 3 szybowe 7 komorowe (narazie tylko połowę na piętrze) + rolety. 2. Wymiana instalacji CO:    - Podłogówka 100% (dwie rozdzielnie na dwa piętra)    - Głowice termostatyczne sterowane inteligentnie (obniżanie temp w czasie nieobecności)    - Kocioł z podajnikiem - prawdopodobnie 20 kW KSR Beta Plus Pereko opalany miałem,      sterowany SKZP-02F (z wykorzystaniem wszystkich czujników oraz siłownikiem do zaworu 4d) 3. Mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła - prawdopodobnie AERISnext 350 na instalacji PE-FLEX. 4. Docieplenie: strychu - 10 cm styropianu, parteru - 10 cm styropianu zamiast żużlu, piętra - 5 cm styropianu zamiast żużlu.   Schemat instalacji, która najbardziej przypomina tą, którą mam i będę miał to:   Spalam tak jak w linku powyżej - 5100zł / sezon.  ok 6t węgla w cenie 850zł/t ok 2m3 drzewa (głównie do rozpalania) Piec co wieczór jest wygaszany na ok 8h.
    • Przez matiusza
      Witam, 
      mam piec z podajnikiem tłokowym Grobelny EKR-TŁOK podającym ekogroszek od boku w stałych porcjach co określoną ilość czasu. 19kw (co + cwu), ogrzewa 210m2. Co specyficzne, ma zainstalowany bardzo długi czopuch - 1,5 - 2m i kilka kominów w jednym (ale połączone "portkami"). 

Problem polega na tym że ilość sadzy która zbiera się w wymienniku jest tak duża że zatyka go po 2 dniach bez czyszczenia. Dym cofa się wtedy do kotłowni. Sadza jest bardzo czarna i bardzo sypka. Poniżej wstawiam zdjęcie. Sadza jest wszędzie - poczynając od tarasu, po samochody, kończąc na tym że dostaje się pod szybkę sterownika, który staje się nieczytelny. Co ciekawe, gdy palę tym samym ekogroszkiem w środkowej komorze (do palenia drewnem i węglem) nie ma tej sadzy...

Na pewno nie jest to:
      - słaba jakość opału (wujek kupuje ten sam i nie ma tego problemu)
      - brak wentylacji w pomieszczeniu (została zrobiona - nic się nie zmieniło)
      - zbyt mała temperatura spalania (próbowałem palić na 65 stopni - nic się nie zmieniło)
      - zbyt mały cug (czopuch został przerobiony z poziomego na pod kątem by był lepszy - nic się nie zmieniło). 

Proszę o pomoc, skończyły mi się pomysły co robić a gość który instalował piec ma to w d****. Jestem tu nowy, więc jeżeli nie umieściłem jakichś informacji czy zdjęć potrzebnych to  powiedzcie. 

• Przez donex93
      Witam,
      Zdecydowałem się zakupić sterownik(programator) oraz dmuchawę do swojego pieca. Chciałbym was prosić o doradę co kupić (Piec na węgiel/drewno)?

Wiem, że to linki z allegro i pewnie nie powinienem ich tutaj wrzucać ale pokażę co znalazłem co mnie zainteresowało. 
      1. http://allegro.pl/komplet-dmuchawa-fg-66-sterownik-scl-200-pieca-co-i6530539793.html
      2. http://allegro.pl/ms20-zestaw-sterownik-kotla-pieca-c-o-dmuchawa-i5510057937.html
      3. http://allegro.pl/sterownik-kotla-pieca-co-ie30z-pid-dmuchawa-drv14-i5847486705.html?reco_id=143e8cd2-8d81-11e6-84e3-56847afe9799&ars_rule_id=201
      4. http://allegro.pl/sterownik-pompy-co-i-dmuchawy-mts-8-antystop-i5508019453.html

Który z nich polecacie? A może polecacie coś innego? Proszę o wsparcie waszymi doświadczeniami oraz wiedzą.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.