Skocz do zawartości
LionC

Defro Problem Z Drzwiczkami- Defro Komfort Optima Plus 25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od paru dni miałem problem z otwieraniem wewnętrznych drzwiczek które znajdują się za drugimi drzwiczkami zewnętrznymi od dołu(dół paleniska- do pozbywania się popiołu). Otwierałem je raczej na siłę- nie dało się ich normalnie otworzyć, dziś już całkiem się zablokowały i jakimś cudem udało mi się je całkowicie wyjąć i jak już kawałek czasu temu dało się zauważyć że bolce które je trzymały zostały oberwane i założyłem drugie które były do kotła ale z dziurami, a nie jak te które były całe i tutaj pytanie czy będzie to miało jakieś znaczenie jak palę od góry? I druga sprawa jeżeli to konieczne gdzie można kupić takie drzwiczki?

Teraz założyłem drzwiczki takie jak na zdjęciu w piecu.

post-54315-0-14323300-1422721753_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli palisz od góry nie ma to żadnego znaczenia, te drzwiczki są po to aby opał nie wysypał się podczas otwierania drzwi popielnika. Zawsze możesz zamówić zapasowe u producenta, lub na wymiar w najbliższym zakładzie ślusarskim.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

raczej nie pali od gory bo to dolniak zobacz jak kondensat sie wylewa z pieca

Edytowane przez rumunn9r

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki dolniak, o czym Ty piszesz? Smoła się wylewa, bo kocioł pewnie pracuje na dmuchawie z przedmuchami, bez PID-u.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sorki pomylka  wygoglowalem nazwe ale jakis inne zdjecie bylo :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to nie zdjęcie mojego pieca, losowe zdjęcie z podobnymi drzwiczkami. U mnie takich zacieków nie ma. Dzięki za odpowiedzi.

Do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Mariusz37
      Witam,
      jestem nowy na forum.
      Wraz z zakupem domu odziedziczylem 10-letni piec Defro Duo 15kW na pellet.
      Piec sprawial problemy poprzedniemu wlascicielowi i niestety ja tez mam z nim problemy
      Ostatnio ciagle alarmuje mi termik ktory jest podlaczony do obudowy. Myslalem, ze sie po prostu zepsul, ale nowo zainstalowany takze daje info do sterownika o alarmie zabezpieczenia termicznego.
      Wydaje mi sie, ze problem jest taki, ze komora do ktorej spda pellet i jest rozpalany nagrzewa sie zbyt mocno ( moj termometr dla dziecka pokazal nawet 100 stopni).
      Mysle ze jedno, to kwestia ustawien sterownika ( tez dosyc stary - ST 91 z Techa) drugi to byc moze koniecznosc wyczyszczenia tej komory ( wentylator, pogrzebacz)
      zalaczam zdjecie pieca i komory i prosba o info, jeslo ktos wie, ktore sruby mam odkrecic?
      te 4 duze, przymocowane do obudowy pieca, czy te mniejsze przymocowane do tej czerwonej blachy do komory spalania?
      bede wdzieczny za podpowiedzi
      + dodatkowo jesli ktos ma ( lub raczej mial) moze jeszcze sterownik ST 91, bylbym wdzieczny za wskazowki co do ustawien

• Przez bartek19821982
      WITAM MAM PROBLEM KOCIOL PO WYGRZANIU WYGASZASIE I ZNOWU ROZPALA I TAK W KOLKO 10 RAZY NA DOBE
    • Przez Dom29
      Witam mam problem z doborem odpowiednich ustawien na sterowniku w moim piecu najpierw piec sie przegrzewał i wchodzik w tryb alarmu za duża temperatura A i nie dopalal ekogros ku dużo spiekow bylo gdy dobrałem ustawienia zeby ladnie palił groszek to znowu wchodzi w alarm nie rośnie temp.
    • Przez Botek
      Witam wszystkich, na wstępie chciałbym poprosić o wyrozumiałość ponieważ nie znam się zupełnie na kotłach. Mam w domu piecyk defro duo uni 20kw  i od jakiegoś czasu zaczęły się z nim problemy (wydaje mi się ,że trzy niezależne) w tym jeden już rozwiązałem więc nie będę o nim pisał ale pozostałe dwóch nie potrafię rozwiązać (mam pewne przypuszczenia ale proszę o upewnienie mnie w nich).

1. Od jakiegoś czasu walczę z cofającym się żarem do podajnika i jak bym pieca nie ustawił nie da się tego opanować. Piec po rozpaleniu chodzi około 24h a potem zaczyna się dostawać żar do podajnika i nic nie da się z tym zrobić (nawet przepchanie całego żaru nic nie daje problem wraca po paru godzinach) w związku z tym postanowiłem rozkręcić podajnik i ogólnie stan jak na moje oko jest praktycznie idealny zero rdzy wszędzie czysto tylko trochę pyłu węglowego. Jedyna rzecz jaką znalazłem to dziurawa uszczelka pod metalową klapą znajdująca się pod zasobnikiem. I tutaj dwa pytania czy może to być przyczyna? I gdzie taką kupić? Dorzucam zdjęcie poglądowe pod którą klapą (zdjęcie z internetu, strzałka pokazuje o które miejsce mi chodzi) i faktyczne zdjęcie tej uszczelki.

2. Czujnik pid pokazuje mi dziwne temperatury (np. ujemne gdy na zewnątrz nie ma mrozu). Po wyjęciu okazało się ,że zaatakowała go korozja próbowałem go wyczyścić ale nic to nie dało. I tutaj dwa podobne pytania czy należy go wymienić i jak taki czujnik dobrać? Ponieważ na allegro jest duży rozszastał cenowy a ja jako laik nie widzę między nimi różnicy.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.