Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik C.o. + C.w.u Do Pieca Z Miarkownikiem


tomluk84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje dołożyć do mojej instalacji sterownik który sterował by pompami od C.O. oraz C.W.U. Zupełnie nie znam się na tym i nie wiem jaki sterownik wybrać żeby nie było z nim później problemów. Z tego co się zorientowałem większość sterowników jest do pieców z dmuchawami, w mojej instalacji wykorzystany jest

miarkownik (jestem z niego bardzo zadowolony wiec zostaje)

Czy ktoś mógłby polecić jakiś sprawdzony sterownik który spełniał by moje wymagania i nie był przesadnie drogi.

Założenia którymi chciałbym kierować się przy wyborze to:

1) Sterowanie pompą C.O.  + histereza

2) Sterowanie Pompą C.W.U. + histereza

3) Alarm dźwiękowy wysokiej temperatur

4) Anty stop

5) Wyświetlacz LED

Dobrze było by też gdyby sterownik posiadał pamięć przy braku zasilania a sterowanie pompami odbywało się za pomocą dwóch osobnych czujników.

Wiadomo może mieć też inne funkcję ale na tych wymienionych najbardziej mi zależy.

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam DC-20 firmy Thermoplus. Nie ma antystop-u, ale nie sądzę, żebyś takiej funkcji naprawdę potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup obojętnie jaki sterownik kotła zasypowego z obsluga dwóch pomp, wyłącz w nim nadmuch i tyle. Do sterowania pompa sa osobne sterowniki pomp.np. Tech ST 19 z antystopem. A do kotła uzywam Tech ST 28 i obecnie ST 32, nie sa może idealne ale dla Twoich potrzeb spokojnie wystarczą, maja alarm, sterowanie 2 pomp z histerezami na osobnych czujnikach, wyświetlacz, dmuchawę można wyłączyć na stałe i uzywac miarkownika a po zaniku prądu właczają się na poprzednich ustawieniach, więc maja pamięc, cena ok. 250 zł, montaz zajmuje kwadrans. Nie mają antystopu ale przez kilka sezonów nic się nie dzieje z pompami ani kotłem bez takiej funkcji.Po instalacji możesz mieć rózne temp. na sterowniku i drugim termometrze, to normalne bo w każdym miejscu kotła jest nieco inna temp. ale wahania ok. 5 stopni nie są niczym niezwykłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ktoś to czyta :) dzięki

O sterownikach firmy Tech myślałem na początku najbardziej nad ST-28 jednak ich cena oraz liczba funkcji które zostały by niewykorzystane skłania mnie do szukania innych rozwiązań.

Znalazłem sterownik firmy Salus PC12HW  i praktycznie pokrywa się z moimi założeniami :) czy ktoś z Was miał może do czynienie z tymi sterownikami i może coś więcej o nich powiedzieć.

Jak wygląda ich awaryjność?

Co z pamięcią bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Czy w komplecie ze sterownikiem są już czujniki temperatury czy tylko wyprowadzone przewody?

Jeśli ktoś już miał do czynienie z tym sterownikiem bardzo proszę by podzielił się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą sytuację jak Ty. Mam zamiar zakupić ST-27i firmy tech. Ma te funkcje co potrzebujesz i żadnych innych. Jest na rynku parę innych sterowników które są o parę zł tańsze, ale tech ma fajny wyświetlacz podający jednocześnie trzy temperatury, podoba mi się i firma ma ugruntowaną renomę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na sterownik Tech ST-27i oczywiście dzięki Wam :) Wcześniej nie brałem go pod uwagę ze względu na to że sprzedawcy nigdzie nie podawali informacji o tym czy posiada Alarm. (funkcja priorytetowa bo raz prawie zagotowałem piec) Zasięgnąłem informacji bezpośrednio od producenta i takowy Alarm posiada, nawet bardziej rozbudowany niż sterownik Salus PC12HW nad którym wcześniej się zastanawiałem. Cenowo również odpowiada bo raptem 30zł drożej wyjdzie niż Salus a mam sterownik renomowanej firmy z podgląd 3 temp. na wyświetlaczu LCD, rozbudowany alarm z kontrolą poszczególnych czujników temp. i jeszcze parę funkcji których konkurencja nie oferuję. Tak wiec kupuje i biorę się za montaż i oby służył jak najdłużej.

Bardzo dziękuję meping oraz marzenapawel za pomoc w wyborze i zwrócenie uwagi na sterownik który wcześniej odrzuciłem - Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam , jestem zmuszony zmienić sterownik do dwóch pomp jaki obecnie posiadam . Jest to sp-08 , niestety nie spełnia on moich wymagań.

Zastanawiam się nad tym sterownikiem Tech St 27 i .

 

Napiszcie proszę jak on się u was sprawdził po jakimś czasie użytkowania. Czy znajdujecie w nim jakieś minusy do zastosowania pod kocioł na paliwo stałe na miarkowniku z dolnym spalaniem (  mój kocioł defro ds 25 )

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.