Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problemik. Tzn w nowo wybudowanym domu niemam prądu gdyż PGE miało podłączyć przed zimą ale z tego co się dowiedziałem to dopiero będzie przetarg kto ma wykonać to przyłącze. A jest okres zimowy i od czasu do czasu muszę przepalić w kotle i ogrzać domek ze względu na piec,podlogówkę,grzejniki i tynki. Tylko problem z zasilaniem. Dużo przeczytałem na tym forum i powiem Wam że już sam niewiem co wybrać.

Mam:

piec Krzaczek SKG 12KW ze sterownikiem

dwie pompy grundfos alpha 2

dmuchawa

Myslałem o takim agregacie z AVR:

http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-2500w-avr-tagred-professional-i4944126179.html

 

Co myślicie o takim czyms? Nic innego nie będe podłączał.

A może macie jakies inne propozycje? 

 

Proszę o wszelkie wskazówki gdyż na elektryce się aż tak bardzo nie znam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie jest potrzebna ciągłość zasilania podczas pracy kotła, należy raczej zaopatrzyć się w przetwornicę 12/230V o mocy ok 300VA + baterię aku 100-120Ah - takie rozwiązanie po podłączeniu dodatkowo do agregatu pozwoli ci na zapewnienie w energię elektryczną na czas palenia w kotle, ponadto będziesz mógł zostawić palący się kocioł na czas nieobecności na jakieś 5-8h.

Czyli - przyjeżdżasz na budowę, zapalasz agregat , rozpalasz w kotle, agregat zasila kocioł i ładuje baterie przetwornicy, po 5-6h wyłączasz agregat, a kocioł nadal jest zasilany z przetwornicy.

Lub sam agregat, ale pod nadzorem - tzn kontrola pracy co 1h, z resztą trzeba paliwa też dolewać.

Ten agregat to średniak skośnooki - może wytrzyma pracę przez zimę, tylko trzeba pilnować poziomu oleju.

Pozdr.

 

PS

A jak zasilałeś budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kup agregat ale ten co wyjatkowo tani jest i podejzany  ale z agregatu jakies prace mozesz sobie wykonać a wrazie draki w odelgłej przyszłosci to jako awaryjne zrosło zasilania ,tylko wez pod uwage ze przez dzien taki agregat na tak małym obciążeniu weźmie z 5 l paliwa a to jednak koszt jesli bys chiał sie zastatnowic i wydać troszkę kasy to fotoogniwa i aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zastosowałem przetwornice sinusoidalną 12 V 300VA + ładowarka dedykowana do akumulatorów żelowych/AGM + akumulatory 2 x 100 Ah + 80 Ah. Te "100" dostałem za darmo ponieważ siedziały w bardzo dużym UPS i wszystkie wymieniono (było ich dużo więcej). Pojemność sprawdzałem rozładowując je przez przetwornice z obciążeniem 100W (zwykła żarówka). Z obliczeń wyszło mi  ~85 Ah. Gdyby "prądu" było mało to podłączam przetwornice pod pracujący samochód który spali 1 - 1,5 litra ON na godzinę.

A jak braknie paliwa ? Hmmm mam trenażer (do roweru) z alternatorem. Jako kolarz amator mogę pedałować ładnych kilka godzin (tak spędam zimowe wieczory ;-) ).

Agragatu nie kupiłem bo jeżeli kupować to coś porządnego (Honda). Zamiast podłego ups'a polecam przetwornice z ładowarką  mean well ale te też nie są tanie. Dlaczego polecam właśnie te - te lepsze mogą współpracować z panelami PV (fotowoltaicznymi).

Taką instalacje w lato można wykorzystać do awaryjnego zasilania lodówki , alarmu , monitoringu czy też oświetlenia (jak masz na osobnym obwodzie). Tanie agregaty mogą popalić elektronikę (znam taki przypadek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.